Skocz do zawartości

Pierwszy dzień - pierwszy kret


pasek888

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem już na pewno, że po zakupie nowego kadłuba na dzień dobry zastosuję jego wzmocnienie, wykorzystując właśnie takie patyczki wklejone w rowki :)

 

Teraz wykonałem następujące wzmocnienia w środku.

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Patyczki biegnące wzdłuż kadłuba są nieco zanurzone w materiale, a wszystko dzięki temu, że potraktowałem je na początku klejem do domków na makiety kolejowe (firmy Piko, taki rzadki CA), potem poprawiłem klejem do drewna Soudal 67A. Następnie dorobiłem trzy rozpórki, jak widać na fotkach. Są one połączone również tym Soudalem, Klej jak całkiem wyschnie, będzie przezroczysty.

 

I pomysł mojego młodszego brata - jak najprościej zablokować rozsuwające się skrzydła ? Blokując je wykałaczkami ! Po jednej by starczyło, ale ja stwierdziłem, że dam po dwie na skrzydło :) Masa prawie żadna, a i tak oscyluje wokół środka ciężkości :) Ostre końce poucinam i będą wystawały 2-3mm, wystarczy, żeby można było je spokojnie wyjąć :)

 

Dołączona grafika

 

Na razie dziękuję za wszystkie rady, czas zabrać się za kolejne loty i treningi :)

Niestety pogoda nie sprzyja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zbyt szczęśliwy pomysł z tymi wykałaczkami. Skończy się tak, że wyrwie Ci kawałek skrzydła zamiast sie rozsunąć przy lądowaniu twardszym. Magnesy Ci słusznie doradzali..

 

no tak, racja.. będę kombinował z magnesami lub właśnie rzepem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przed nastepnym lotem owin kabinke na okolo tasma izolacyjna. przy krasie o wiele mniejsze szanse sa ze sobie cos uszkodzisz. najwyzej bateria ci przesunie sie do przodu. u siebie to przetestowalem bo na samym poczatku bardzo duzo razy ladowalem w niekontrolowany sposob :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przed nastepnym lotem owin kabinke na okolo tasma izolacyjna. przy krasie o wiele mniejsze szanse sa ze sobie cos uszkodzisz. najwyzej bateria ci przesunie sie do przodu. u siebie to przetestowalem bo na samym poczatku bardzo duzo razy ladowalem w niekontrolowany sposob :(

Tak, to obowiązkowo zrobię, właściwie już zrobiłem. Kadłub już jest owinięty taśmą :) Dodatkowo zabezpieczę samą "szybkę", bo przy pierwszym, w miarę gładkim lądowaniu pokrywka była katapultowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.