Skocz do zawartości

Model!


Kaziu19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jaki model mogę kupić (RC) By miał całe wyposażenie czyli elektronikę. Dobrze by było jakby był to model do składania takiego typu lecz nie za trudny:

TU KLIKNIJ!!

 

Ważne jest też by samolot był wytrzymany na różne wypadki i żeby jego cena nie wynosiła więcej niż od 200zł do 250zł

Z góry dziękuje za pomoc i POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to tytuł. Ma być zwięzły i ma mówić o co chodzi w temacie.

Po drugie to takie pytania były juz nie raz nie dwa ale duuuuuuużo wiecej

Po trzecie

Jaki model mogę kupić (RC) By miał całe wyposażenie czyli elektronikę. Dobrze by było jakby był to model do składania takiego typu lecz nie za trudny:

TU KLIKNIJ!!

 

Ważne jest też by samolot był wytrzymany na różne wypadki i żeby jego cena nie wynosiła więcej niż od 200zł do 250zł

W takiej cenie model tartaka za wyposzrzeniem to raczej niemożliwe. 200zł to raczej na sam model i folie by starczyło

 

P.S. Z ciekawosci zobaczyłem co napisałeś w innych postach i swoją dorgą to w mocno wczesnie zacząłeś budowac modele. W WIEKU 3 LAT ?! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200-250 zł-można kupić kit ale bez elektro.Podstawowa rzecz to aparatura(na dzisiaj wszyscy "młodzi" kuppują turningy 9)

 

Co do samego moedlu proponował bym Ci:

a)jeżeli nie latałeś zrobić coś z depronu(rwd 5 by skazoo)

b)jeśli latałeś blasiany:

-wicherek 10-15(choć to przeżytek)

-guppy(fajny model-sam buduję-pooglądaj filmy)

 

 

Do nauki lepszy jest depron bo lepiej naprawiać i jest tańszy od balsy.

 

Proponuję Ci zrobić wpierw rwd 5 i kupić do niego takie wyposażenie żeby się nadawalo do guppego lub czegoś innego(oczywiście jeśli nie latałeś):

-silnik emax 2822

-regulator np 25a hobbykingbrand ss lub towerpro 25a

-akumulator dowolny 1000-1500 mah 2s(np RHINO)

-Serwa 4x hxt900

-aparatura(przyszlościowa) turningy 9

-Ładowarka turningy accucel

 

Na oko za samo wyposażenie z www.hobbycity.com wyszlo by Ci jakieś 500zł,ale później będziesz miał z górki(jak jest dobry nadajnik i ładowarka to możesz budować,rozwalać itd modele)

 

To tyle

 

Jeszcze dobrze by było jakbyś dokupił sobie kabel do symulatora i poćwiczył choćby na fmsie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jaki model mogę kupić (RC) By miał całe wyposażenie czyli elektronikę. Dobrze by było jakby był to model do składania takiego typu lecz nie za trudny:

TU KLIKNIJ!!

 

Ważne jest też by samolot był wytrzymany na różne wypadki i żeby jego cena nie wynosiła więcej niż od 200zł do 250zł

Z góry dziękuje za pomoc i POZDRAWIAM!

Takie rzeczy to tylko w Erze. Niestety.

W tym samym sklepie z którego podałeś link mamy:

Samoloty -> Kompletne zestawy

http://modele.sklep.pl/index.php?cPath=1_5&osCsid=cf8bf1a3ca48e670034d5d91468113de

 

Wybierz coś sobie.

Niestety, do 250zł, kupisz tylko i wyłącznie beznadziejną atrapę samolotu RC, w formie chińskiej zabawki, która rozleci się po najdalej kilkunastu lotach.

 

Kompletny zestaw oznacza, ze oprócz modelu z PEŁNYM wyposażeniem (serwa, napęd, regulator, odbiornik, akumulator) dostaniesz też nadajnik i ładowarkę.

 

Chyba łatwo pojąć, że nikt ci nie sprzeda WSZYSTKIEGO w cenie pustego modelu.

Najtaniej trzeba niestety liczyć ok. 600zł za taki zestaw.

 

Nie kupuj, żadnych pseudomakiet myśliwców, odrzutowców itd. Wiem, że ładnie wyglądają, ale bardzo szybko zniszczysz taki model.

 

Celuj albo w taki górnopłat jak pokazałeś - typu Cessna, Piper Cup (KONIECZNIE z pianki EPP). Lub w jakiś motoszybowiec typu Sky Lady, czy Easy Star.

Ostatnio popularna robi się Beta 1400.

 

Albo kup takie coś i ćwicz na komputerze, zanim uzbierasz na model.

http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p1555,symulator-fms-drazkowy-4-kanaly-esky-ek2-0905a-000502

 

W zasadzie chodzi o sam Joystick w formie aparatury, bo FMS-a można ściągnąć z sieci, podobnie jak np. Leo's RC Simulator - jako freeware.

Instalujesz, podłączasz ten Joystick i latasz sobie takim modelem jak chcesz, nawet takim na jaki cię nie stać.

 

Oczywiście symulator jest o wiele łatwiejszy do opanowania niż rzeczywisty model, ale sporo można się nauczyć.

 

Naprawdę - unikaj marketowych zabawek. Są tanie i kuszą. Ale po prostu wyrzucisz pieniądze w błoto.

 

Inną opcją, nieco wygodniejszą i tańszą jest budowa modelu samemu.

Poproś rodziców, żeby zabrali cię do sklepu z Panelami Podłogowymi (może być Leroy).

Kup tam sobie paczkę arkuszy "Izolacji polistyrenowej pod panele podłogowe". Marki Arbitron lub Fixprix albo jeszcze innej. Wygląda jak kolorowa pianka, z jakiej robi się tacki pod mięso w garmażerii. Tyle, że jest w arkuszach.

Kup panele grubości 5mm/6mm. Zwykle 5mm.

 

Takie coś:

http://www.dobrewnetrza.net/626,arbiton-podklad-pod-panele-fix-prix-5-mm.html

 

Na dziale z klejami kup Klej Polimerowy do Styropianu (zapewne będzie marki Dragon w pomarańczowym opakowaniu) - to tanie rozwiązanie. Albo kup przez sieć lub w sklepie modelarskim, klej UHU POR. Droższy, ale wygodniejszy i szybszy.

W Leroy kup sobie na dziale z narzędziami nożyki modelarskie (takie z wymiennymi ostrzami typu skalpel) lub nawet zwykły mały nożyk do tapet z łamanym ostrzem.

 

Potrzebujesz jeszcze trochę sklejki - najlepiej wziąść ją z ... warzywniaka. Przejdź sie po pobliskich i popytaj o niepotrzebne skrzynki na owoce. Mów, że potrzebujesz na pracę do szkoły, to może dostaniesz za darmo. Są z cienkiej sklejki, która się zupełnie nada.

 

I za ok. 50zł masz wszystkie materiały jakie są potrzebne. Przyda się jeszcze szybko wiążąca żywica epoksydowa, np. Poksipol (w ostateczności). Możesz też sobie kupić np. UHU 5min z sieci.

 

ściągasz sobie z sieci plany, np:

http://forumrc.alexba.eu/zefirek_1.htm

 

Tak się prezentuje w locie:

 

Albo

http://www.motylasty.pl/toto000a.html

 

W locie

http://www.youtube.com/watch?v=LvLTfk95N28

 

I kleisz.

W międzyczasie pomału kupujesz sobie 2 serwa TP Sg90/91, Silnik bezszczotkowy ok 100W 900Kv... Regulator do niego, Akumulator litowopolimerowy 3S (11.1V) 1000-1300mAh 20C oraz ładowarkę do niego. Najtańśza będzie chyba E-sky.

 

Pozostaje kupić aparaturę modelarską. Najtaniej wyjdzie 35MHz. 2,4GHz z racji "mody i nowości" są jeszcze drogie. 4 kanały proporcjonalne, oraz odbiornik.

Najtaniej chyba wyjdzie aparatura E-sky EK-404 (taka jakiej formę ma polecany wcześniej joystick) oraz odbiornik E-sky EK-0420 6ch.

 

Model zbudujesz dość szybko, o ile będziesz budował go równo i starannie. Każde skrzywienie to zabójstwo dla modelu.

 

W międzyczasie, najlepiej poszukać w okolicy innych modelarzy i skontaktować się z nimi.

Zdaje się, że w Aeroklubie na lotnisku w Częstochowie, jest sekcja modelarska. Skontaktuj się z nią. Najlepiej zacznij chodzić na zajęcia.

 

Instruktorzy pomogą ci zbudować model, doradzą co i jak i może nawet pożyczą coś z wyposażenia... Pomogą go ustawić do lotu i oblatać. Nauczą metod pracy przy modelach i wskażą na popełniane błędy.

 

Ale jeżeli szukasz tylko zabawki do popisania się przed kolegami, to weź po prostu pierwsze pudło z półki w sklepie. Nie będzie specjalnej różnicy między innymi tego typu produktami.

Pobawisz się z miesiąc, dwa, model się uszkodzi i go wyrzucisz, bo naprawy są nieopłacalne.

 

Modele jak wyżej pokazałem, nawet jeżeli rozbiją się w pierwszym locie (zwykle tak jest ;) ) to dadzą się pokleić, naprawić lub nawet szybko odbudować. Możesz też od razu zrobić sobie 3-4 takie modele (2 arkusze z pianki na model - w Paczce jest ich 10, czyli na 5 modeli) i tylko przekładać wyposażenie między nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście, napisaliście, a i tak nic z tego nie będzie. Na RCClubie kolega dostał ofertę darmowego wyposażenia RC pod warunkiem zbudowania dowolnego modelu. Myślicie, że zbudował? Na rzutku ze styropianu, który samodzielnie budują 5 letnie dziewczynki też poległ. Szkoda Waszej pary, bo pójdzie w gwizdek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisaliście, napisaliście, a i tak nic z tego nie będzie. Na RCClubie kolega dostał ofertę darmowego wyposażenia RC pod warunkiem zbudowania dowolnego modelu. Myślicie, że zbudował? Na rzutku ze styropianu, który samodzielnie budują 5 letnie dziewczynki też poległ. Szkoda Waszej pary, bo pójdzie w gwizdek.

Ładziu... Chyba musisz cukru zjeść. :wink:

 

Wiem, że szanse są małe, ale samorodnych talentów jest niewiele. Reszta to ciężka praca i stopień po stopniu w górę. Któregoś dnia, może kolega Kaziu zbuduje wreszcie rzutka, a może potrzebuje tylko dobrego nauczyciela. Dlatego poleciłem modelarnię. Wystarczy się przejść i wykazać trochę chęci.

 

Mi też pierwszy model nie wyszedł i dopiero po 10 startach zdołał w pełni polecieć.

Wtedy zbudowałem Zefirka i nauczyłem się co i jak.

11 lat to młody wiek i osoby takie mają sporo problemów z zabraniem się do systematycznej pracy, ale mogą to zrobić, szczególnie pod opieką kogoś doświadczonego.

 

Zachęcajmy do prób, nawet nieudanych, miast od razu bić szpicrutką po łydkach. :wink:

 

No to co Ładziu? Klinika "Dębowym" za 2011? I humorek od razu sie poprawi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lesiulek a jaki to ptrblem ja się nauszyłem latać jetem Grippen i sterowanie delta tak wiec aki masz problem jaki model ! grunt aby latał poprawnie

 

 

EDIT: Co do kazia to właśnie jestem jednym z tych co zaoferowali mu wyposażnie pod warunkiem zrobienia modelu

 

edit; LITERÓWKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na to:

Delta w 120 minut

A masz aparaturę komputerową z zaprogramowanym mikserem Delta? :wink:

 

To fajny model i ładnie lata, ale wymaga miksera oraz niestety już pewnego doświadczenia, bo za bardzo stateczny nie jest.

Dla ciebie to trochę za dużo. Polataj najpierw trochę trenerkiem, potem spróbujesz innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej ten falcon gdyz ten tofik raczej nie jest dla poczatkujacych .

Latalem falconem i oceniam go dobrze ,ja bym radzil odrazu z lotkami z okazji malego steru kierunku.

pakiet 1000 3 s ,dzwonek tp i gitara... :mrgreen:

 

Mysle ze jak masz troche wolnego czasu to mozesz cos ulepic z depronu w tedy ten model wyjdzi Ci w okolicach 10 zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.