Skocz do zawartości

Mx-16s moduł 2,4GHz


Luki17

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Noszę się z zamiarem przerobienia aparatury Graupner Mx-16s 35MHz na 2,4GHz. Jaki moduł zainstalować?Jeti, Assan, czy Coronę?

 

Tak, tylko czytałem, że jak ktoś robił w bloku próbę z zasiegiem to Assan wypadł gorzej od Frsky. Mnie głównie zależy na czymś takim, żeby zmiana częstotliwości odbywała się na zasadzie przełączenia przełącznika z 35MHz na 2,4GHz i wykręceniu jednej anteny i w jej miejsce wkręceniu drugiej. Może jak ma ktoś tak zrobione to by podpowiedział co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeti to wypas, ale dość drogie. Frsky podobno nie ustępuje znacznie jeti, a assana mam sam i nie sprawia żadnego problemu (mam już go w drugiej aparaturze).

O coronach jest dość dużo sygnałów o problemach i nie wnikając w nie na tle pozostałych systemów, coronę bym sobie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem JETI i ze względu na cenę odbiorników przerzuciłem się na Coronę. Latam tym w kombacie zarówno ESA jak i spalinowym i nie mam problemów. Z Coronami był duży problem w wersji 1 Corona V2 jest już całkiem OK. Lata na tym kilka osób w kombacie i nie ma z tym problemów. Jedyny mankament jaki się pojawia to przy włączaniu modelu trzeba mieć go oddalonego o około metr od nadajnika, nie jest tak zawsze ale jak są zbyt blisko siebie to nie zawsze wszystko zaskoczy, w locie nie ma problemów. Notabene podobny problem pojawiał się od czasu do czasu w JETI choć dużo rzadziej.

JETI jest świetny a Corona rekompensuje mi wszytko ceną :).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie głównie zależy na czymś takim, żeby zmiana częstotliwości odbywała się na zasadzie przełączenia przełącznika z 35MHz na 2,4GHz i wykręceniu jednej anteny i w jej miejsce wkręceniu drugiej.

Przełączanie między systemami to nie problem, ale już montowanie anteny w to samo miejsce będzie trudne. To są inne złącza. Ale przecież stara antena się składa, a nową bez problemu można odkręcać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze Kuba, wymiana anten na istniejącym gnieździe nie wchodzi w rachubę. Musisz zainstalować dwie anteny. Zrobienie niezależnych obwodów dla modułów 35MHz i 2.4GHz przełącznych przełącznikiem nie jest problemem. W swoim Mc16/20 tak właśnie zrobiłem.

Mam Assana ale FrSky jest dobrym wyborem. Poszukaj recenzji.

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie do końca w temacie, ale problem z Mx 16s. Instrukcja mówi wprost, że do jednego przełącznika można przypisać wiele funkcji. Jeżeli tak jest to jak aparatura, np. w trakcie lotu modelu rozpozna, że chcę wyłączyć DR, zamiast wypuszczenia klap, które np. będą na tym samym przełączniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak jest to jak aparatura, np. w trakcie lotu modelu rozpozna, że chcę wyłączyć DR, zamiast wypuszczenia klap, które np. będą na tym samym przełączniku?

Nie rozpozna. Wiele funkcji to wiele, a nie jedna. Przełączasz wiele funkcji jednym przełącznikiem w jednym momencie.

Można pokusić się jedynie o zmianę sposobu działania przełącznika w zależności od fazy lotu. (przełączanej innym przełącznikiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. To trochę iluzoryczna jest ta wielofunkcyjność przełączników. Zrobiłem właśnie klapy na trójpozycyjnym, przy czym ustawiłem tak że serwo działa jak przy przełączniku 2 - pozycyjnym -> klapy schowane; klapy wypuszczone. Pozostałe pstryczki mam do włączania/wyłaczania DR i EXPO dla pionowego, poziomego i lotek.

PS

Dziś rozpocząłem nowy sezon. Wszędzie mokro i trudno przejść, ale 30 minut polatałem :jupi:

EDIT:

W niedzielę przestał mi działać przełącznik dwupozycyjny SW 3, jak myślicie wysłać sprzedawcy, który i tak wyśle Graupner'owi i będzie to trwało miesiąc, czy dać jakiemuś domorosłemu specjaliście. Rękojmia kończy mi się 05 maja tego roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.