Skocz do zawartości

Która ładowarka lepsza


darstar2

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem Turnigy Accucell 6 i w relacji cena / jakość nic lepszego bynajmniej nie znajdziesz. Sprzedałem tez kilka sztuk i wszyscy zadowoleni. Jak mi paczka dotrze z towarem to będę miał jeszcze jedną na sprzedaż. Osobiście używam dwóch ładowarek Turnigy 80 i 200W i jestem bardzo z nich zadowolony do tej pory. Czytałem że IMAX też nie jest zły. Ale raczej będzie ciężko znaleźć osobę która użytkowała wszystkie 3 ładowarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz chyba mnie trochę oświeciło :) Skoro te ładowarki różnią się tylko obudową to kupię tą, którą znajdę najtaniej. Tak przeglądam te allegro i trafiłem jeszcze na ładowarki HK Variable 6S oraz RAYTRONIC C-10 jak czytam ich parametry to brzmi to całkiem znajomo a cena jak by niższa, co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem ACCUELA i nie żałuje, wprawdzie musiałem sobie podorabiać końcówki do ładowania rożnych pakietów (accucel ma w standardzie tylko xt 60 i krokodylki ,) ale ma mocniejszą obudowę ,wentylator w korzystniejszym miejscu,bardziej wytrzymałe przyciski ,(kiedyś mi się obiło o uszy że w ECO potrafią szwankować).Pozatm na korzyść ACCUELA przemawia to że gniazda balansera ma w obudowie czego niema ECO(trzeba uzywać przejściówki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Accucell od ponad roku i polecam tą ładowarkę. Mam nieco wcześniejszą wersję, ale różnice chyba tylko dotyczą kabli połączeniowych. Ja kupowałem w HK i nie było instrukcji, ale bez problemu można znaleźć ją w sieci. Za tą cenę (teraz tylko 23$ w HK), masz ładowarkę ze wszystkim co trzeba do ładowania wszelkich aku używanych w modelarstwie i nie tylko. Ja nią ładuję też akumulator żelowy do auta dla syna 12V /12Ah.

 

Ustawianie odpowiednich programów po kilku użyciach nie sprawia żadnego problemu. U mnie jedynie wentylator ma problem ze startem, ale jak już ruszy to się kręci. Nie chce mi się tego nawet ruszać, bo ładuję małymi prądami i nigdy ładowarka nawet nie była letnia.

 

Potrzebny jeszcze jest dobry zasilacz. Ja z powodzeniem używam przerobionego ATX'a ze starego PC. Informatycy często się tego pozbywają, więc można takie coś od nich pozyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ktos napisał. Elektronika ta sama. różnica w wykonaniu.

I tu Imax zdecydowanie bije konkurencje. Aluminiowa obudowa, konkretne kable.

W Accucelu obudowa to blaszak a kable od rauz trzeba wymienic na grubsze i elestyczniejsze.

ECO nie miałem ale jeszcze tańsza więc pewnie jeszcze gorsze wykonanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.