Jump to content

Która ładowarka lepsza


darstar2

Recommended Posts

Mam podobny problem :? ale z tego co sie orientuje to poszla ankieta na ten temat (patrz wczesniej na forum.) 70% poleca acuccella wiec i ja tę bym kupowal;)

Link to comment
Share on other sites

Miałem Turnigy Accucell 6 i w relacji cena / jakość nic lepszego bynajmniej nie znajdziesz. Sprzedałem tez kilka sztuk i wszyscy zadowoleni. Jak mi paczka dotrze z towarem to będę miał jeszcze jedną na sprzedaż. Osobiście używam dwóch ładowarek Turnigy 80 i 200W i jestem bardzo z nich zadowolony do tej pory. Czytałem że IMAX też nie jest zły. Ale raczej będzie ciężko znaleźć osobę która użytkowała wszystkie 3 ładowarki.

Link to comment
Share on other sites

Jak się otworzy obudowy, wszystkie trzy mają identyczne PCB. Widać, że pochodzą od tego samego producenta OEM. Mają jedynie różne obudowy z logo firmy. Trudno zatem powiedzieć, która z nich jest lepsza-raczej która ladniejsza.

Link to comment
Share on other sites

Wybrałem ACCUELA i nie żałuje, wprawdzie musiałem sobie podorabiać końcówki do ładowania rożnych pakietów (accucel ma w standardzie tylko xt 60 i krokodylki ,) ale ma mocniejszą obudowę ,wentylator w korzystniejszym miejscu,bardziej wytrzymałe przyciski ,(kiedyś mi się obiło o uszy że w ECO potrafią szwankować).Pozatm na korzyść ACCUELA przemawia to że gniazda balansera ma w obudowie czego niema ECO(trzeba uzywać przejściówki)

Link to comment
Share on other sites

Ja też mam Accucell od ponad roku i polecam tą ładowarkę. Mam nieco wcześniejszą wersję, ale różnice chyba tylko dotyczą kabli połączeniowych. Ja kupowałem w HK i nie było instrukcji, ale bez problemu można znaleźć ją w sieci. Za tą cenę (teraz tylko 23$ w HK), masz ładowarkę ze wszystkim co trzeba do ładowania wszelkich aku używanych w modelarstwie i nie tylko. Ja nią ładuję też akumulator żelowy do auta dla syna 12V /12Ah.

 

Ustawianie odpowiednich programów po kilku użyciach nie sprawia żadnego problemu. U mnie jedynie wentylator ma problem ze startem, ale jak już ruszy to się kręci. Nie chce mi się tego nawet ruszać, bo ładuję małymi prądami i nigdy ładowarka nawet nie była letnia.

 

Potrzebny jeszcze jest dobry zasilacz. Ja z powodzeniem używam przerobionego ATX'a ze starego PC. Informatycy często się tego pozbywają, więc można takie coś od nich pozyskać.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak ktos napisał. Elektronika ta sama. różnica w wykonaniu.

I tu Imax zdecydowanie bije konkurencje. Aluminiowa obudowa, konkretne kable.

W Accucelu obudowa to blaszak a kable od rauz trzeba wymienic na grubsze i elestyczniejsze.

ECO nie miałem ale jeszcze tańsza więc pewnie jeszcze gorsze wykonanie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.