Skocz do zawartości

Duza ilosc pomocy potrzebna dla zielonego :)


Borys_HD

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

czy (i jak) ustawic rozladowywanie i czy potrzebne jest ?

A jakże, jest potrzebne w pewnych sytuacjach.

Akumulatory Li-Po trzymają napięcie poprzez reakcję chemiczną w polimerze, więc nie powinno ich się trzymać cały czas w pełni naładowanych bo to skraca ich życie.

Możesz założyć że parę dni to jeszcze spokój, ale jeżeli przerwa ma być dłuższa (czy też wyjeżdżasz z domu np. na urlop) lepiej mieć je rozładowane do ok. 3,8 V. Poza tym wzrost temperatury może (ale nie musi) spowodować nadmierny wzrost napięcia, co ewentualnie grozi samozapłonem pakietu. Więc lepiej się zabezpieczyć przed zostawieniem takiej potencjalnej bomby w domu.

 

W ładowarkach w grupie ładowania Li-Po jest min. program LiPo STORAGE, który odpowiednio naładuje lub rozładuje pakiet automatycznie do odpowiedniego napięcia. Wtedy możesz przechowywać nawet rok bez żadnego problemu.

Choć wielu ludzi nigdy nie widziało palącego się pakietu, ale ja z kolei widziałem już sporo fotek począwszy od dziury w parkiecie a na spalonym magazynie sklepu skończywszy. I to akurat często nie przez sam pakiet a np. "głupie" zwarcie wtyczki. I to zawsze dlatego, że ktoś zostawił na noc na wolnym ładowaniu...

 

Więc nigdy nie zostawiamy ładującego się pakietu bez nadzoru. Lepiej wyłączyć i później doładować po powrocie, a tak to nigdy nie wiadomo i jest to proszenie się o kłopoty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

1. Daj dokladniejsze zdjęcia i napisz oco konkretnie Ci chodzi

2. Masz na bateri a raczej akumulatorze napisane LiPo?

3. Jaki to konkretnie model i firma heli?

4. Najtaniej- www.hobbycity.com

5. Masz założone podwójne bo jak przywalisz w ziemie to idą tylko 2 łopaty a nie 4

Co do pkt.4 zakup baterii według ostatnich przepisów lotniczych odnośnie transportu Liopoli

powyżej 3200mAh. Koszt transportu przekracza dwukrotnie cenę zakupu. :twisted:

Czyli kupujesz dwie np. jak moje 2x ZIPPY Flightmax 2200mAh Z Hobby City, cena za pakiet 8,96USD x2 daje nam=17,92 USD a co z kolei daje nadmiar (mAh) w paczce i płacisz za przesyłkę 33,25USD+17,92USD.=51,17USD a to daje według obecnego kursu USD 145.96 zł. :lol: Nie tracąc cennego miejsca i wagi w paczce z Hobby Citty,

za takie pieniążki kupujesz w Polsce 2 szt na allegro po 65 zł za szt Turnigy 2200 mAh i paczkę masz w domu po dwóch trzech dniach.

Przy czterech zapłacisz po 33,25 USD za każdą paczkę po nie prześlą ci z HK wszystkich 4szt w jednej paczce. Przepisy lotnicze z bodajże Grudnia 2009.

Przykład z mojej osoby nic nie jest usłyszane lub wyczytane w innych postach. :|

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eptita, Ale należy pamiętać, że można zamówić 10kg li-poli z przesyłką za 22 dolary, bez ograniczeń w pojemności. Taka możliwość jest w DE Warehouse. Pakiety są trochę droższe, ale i tak przy wiekszej ilości pewnie wyjdzie taniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie całe moje zaplecze pochodzi z HK i od dwóch lat wahałem się z zakupem śmigłowca z HK po wstępnych wyliczeniach i skompletowaniu wszystkiego rozmyślałem się w ostatnim momencie, kiedy na ostatniej stronie wyświetlała mi się informacja o koszcie pakietów i dopłacie za transport. (A w tedy cenny za pakiety w Polsce były kosmiczne) :twisted: to mi horrendalnie przekraczało budżet na zakup. Tam w Chinach kupię śmigłowiec a pakiety w Niemczech to i tak cena transportu mnie nie przekonuje. Zabawa w HK polega a żeby upchać w paczce total zawartości w jednym kursie za jedną opłatę to się kalkuluje. Gdybym chciał otworzyć handel Lipolami, to bym sobie kupił 10kg lipoli i na pewno dam znać. :mrgreen:

 

Teraz w na alle.. kilka osób zajmuje się importem, bo tego nie można inaczej nazwać kilkunastu przypadkowych akcesoriów z gamy HK min. Pakietów Lipol, żeby zaistnieć i się utrzymać w handlu nawet na alle... muszą dać przyzwoite ceny. A przeciętnemu Kowalskiemu do wyśmienitej zabawy nie potrzeba 10kg pakietów. Tylko 2-4szt. to jest 450g-950g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.