Skocz do zawartości

Duza ilosc pomocy potrzebna dla zielonego :)


Borys_HD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

jako zielony bede pytal o podstawy..

 

1. Jak wlaczac i ustawiac nadajnik ? Zyro ec.

 

2. Jak dowiedziec sie o typ baterii ? CZy wystarczy ustawic AUTO w ladowarce ?

Ustawilem w imax B6 na auto i naladowal mi ok. 12,6 V w sumie, po rowno na cele ale po tym ladowaniu czerwona dioda sie pali w srodku na malym urzadzeniu (jedyny opis to UBEC

3-6A i 2-6C LiPo ) i heli jakby glosno pracuje i nie ma ciagu... - cos juz sp*** lem ???

 

3. Gdzie kupowac czesci do tego ? potrzebuje min drobiazgi do tylnego rotora do drugiej maszyny /..

 

4. gdzie i jakie kupic baterie - chcialbym ze 3-4 szt. miec

 

5. Prawda to ze do nauki 2 lopaty a 4 raczej dla zaawansowanych lub do makiet ? Bo mam zalozone 2 ale kpl rotor alu z czterema w zestawie jest.

 

Potem dodam fotek i poprosze o jakis komentarz czego mi ew. trzeba

a teraz dalej zabieram sie za czytanie forum :)

 

pozdrawiam z Norwegii

 

Michal

P.S. Sory za brak polskich czcionek

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Daj dokladniejsze zdjęcia i napisz oco konkretnie Ci chodzi

2. Masz na bateri a raczej akumulatorze napisane LiPo?

3. Jaki to konkretnie model i firma heli?

4. Najtaniej- www.hobbycity.com

5. Masz założone podwójne bo jak przywalisz w ziemie to idą tylko 2 łopaty a nie 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - ZAWSZE pierwszy włączamy nadajnik, następnie model. Wyłączamy odwrotnie najpierw model, potem nadajnik.

Model NIE może pracować przy wyłączonym nadajniku.

Model stawiamy na równej powierzchni. Włączamy i zostawiamy w spokoju. Żyrko potrzebuje 2-3 sekund na stabilizację i określenie aktualnego poziomu. Dlatego nie można stawiać modelu krzywo, bo żyrko się źle zafiksuje i będzie ściągać model. Zaawansowany pilot by sobie z tym poradził, ale początkujący może się nieprzyjemnie rozczarować.

 

2 - Najprościej... wyjąć pakiet i przeczytać opis na nim. Lub zobaczyć w specyfikacji modelu, jaki pakiet jest dołączany przez producenta.

 

3 - W sklepie modelarskim, w sieci... :google: Części są takie same jak do normalnego T-rexa 450. Masz tylko inną obudowę.

To jeden z wielu sklepów. W Norwegii też zapewne coś znajdziesz:

http://www.helipross.com/t-rex-450-parts/

 

4 - J/w. Jak ustalisz rodzaj baterii - na 99,9% będzie to lipo, nie będzie problemu z wyszukaniem w googlach takich elementów i ich zakup.

W T-450 jest chyba pakiet 3S (11,1V) 2000mAh 20C lub coś koło tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZieki za odzew.

 

1. Co najpierw podlaczac - moze to ma znaczenie?

Kabel glowny baterii,

potem to zlacze mniejsze - do owego boxa, ktory mi teraz na czerwono swieci

potem glowny na nadajniku (w jakiej pozycji zyro - o razu na 1 czy potem?)

 

2. bateria Lipo E-domodel ale ma tyle wersji a zadnej oznaczonej, ze nei wiem jaka jest...

po podlaczeniu do ladowarki pokazuje teraz 3x 3,74V podczas ladowania wczoraj pobrala cos kolo 1150 pakieow (cokolwiek to znaczy)

 

3. nie mam pojecia - po czym poznac ?

4. thx

5. thx

 

 

W pudle po EC-135 znalazlem instrukcje do E-sky Belt-CP, wg opisu instrukcji bateria 1800mAh 11,1V LiPO, motor 450

bateria:

ttp://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs009.ash2/33827_1781896313630_1426127547_31925589_7709427_n.jpg

 

to co na czerwono swieci przy output:

Dołączona grafika

 

wnetrze:

 

Dołączona grafika

 

zapasowka - do ukonczenia z nadajnikiem 6CH - fotka ponizej:

Dołączona grafika

 

rotor z x4:

Dołączona grafika

 

serwa:

Dołączona grafika

 

pozdrowienai z Norwegii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlugo to pisalem, nadeszly odpowiedzi - dziekuje.

 

zauwazylem, ze powyzej 1/3 gazu lopaty nie daja jednego sladu - niebieska w dole a czerwona w gorze - okolo 1 cm midzy koncami lopat jest i model trzesie sie z niewywazenia chyba... poza tym te male lopatki - jedna pod katem jest a druga poziomo wrecz. musze poszukac jak sie je ustawia :)

 

dziekuje za odpowiedzi i dalej zanurzam sie w forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model stawiamy na równej powierzchni. Włączamy i zostawiamy w spokoju. Żyrko potrzebuje 2-3 sekund na stabilizację i określenie aktualnego poziomu. Dlatego nie można stawiać modelu krzywo, bo żyrko się źle zafiksuje i będzie ściągać model.

Skąd taka teoria? Chyba z Lamy. Nie ma najmniejszego znaczenia w jakiej pozycji będzie żyro, ważne żeby w momencie logowania nim nie poruszać.

 

Borys, radzę Ci spróbować najpierw polatać na symulatorze. W innym przypadku ten ładny model po pierwszym starcie pójdzie w drzazgi, to niemal pewne. Latanie helikiem to sztuka nie lada, i jak nie spróbujesz wcześniej polatać na symulatorze, albo zabawką typu Lama, to raczej nie ma szans żebyś nie rozbił maszyny przy pierwszej próbie startu. Na epheli.pl jest sporo całkiem niezłych tekstów wyjaśniających zasady działania śmigłowca, baterii itd. Dobrze, jakbyś znalazł kogoś w okolicy, kto lata i może Ci pokazać jak to wszystko działa na żywo.

 

Prostopadle do wału te mniejsze łopatki ustaw:)bicie jeżeli duże to być może wał jest krzywy po kreciku..ale ustaw te łopaty małe to są łopatki flybara a następnie zobacz co się dzieje:)

A Tobie kolego o co znowu chodzi? Postulowałbym nie wypisywanie głupot. Niestety forum obok przycisku "Pomógł" nie ma jeszcze przycisku "Wprowadził w błąd", a ewidentnie by się taki przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega AdrianRC dopiero zaczął przygode z heli, bardzo chce pomagać ale nie zna jeszcze wszystkich zasad:) Całe życie się uczy człowiek. Ja zgadzam się z kolegą From_heaven. Zacznij od symulatora. Nawet najprostszy FMS pomoże nauczyć się PODSTAWOWYCH odruchów i reakcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje From_heaven i z góry przepraszam,swoją 450 ustawiam w zaciszu u siebie wg.Instrukcji którą pozyskałem dzięki tomnow 95 w praktyce,może lepiej nie będę zabierać głosu:)jestem mało doświadczony i nie umiem po prostu drugiej osobie pomóc..Ale sobie wszystko ustawić potrafię i z "drobnego maku"helika złożę i ulotnię tylko no nie potrafię tego opisać:)Jeszcze raz Przepraszam,na pewno w błąd nikogo wprowadzić nie zamierzałem:)Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z całym szacunkiem dla Kolegi Borysa, ale proponuję odłóż helik na półkę zanim zrobisz sobie lub komuś krzywdę.

Zacznij od kupna symulatora i oswojenia się z lataniem wirtualnym helikiem, zaoszczędzisz sobie wielu wydatków. Jak już będziesz panował nad modelem wirtualnym przynajmniej w zakresie zawisów, lotu postępowego i zawracania, zorientuj się czy w Twojej okolicy nie ma kogoś bardziej doświadczonego latającego helikiem i poproś o ustawienie helika i aparatury i dopiero wtedy próbuj zawisu, dopóki nie opanujesz tego, nie próbuj lotów postepowych.

Piszę to jako były właściciel paru T rexów (wciąż mam jeszcze T rexa 500 i sporo różnych samolotów).

Oczywiście możesz robić wszystko sam, aczkolwiek miej świadomość, że helik użytkowany niewłaściwie jest niebezpieczną zabawką i bardzo drogą, a jakoś tak już jest że na początku zawsze rozwalają się najdroższe elementy.

Z Twoich opisów wnioskuję, że Twoja maszyna nie jest ustawiona ani mechanicznie ani programowo, najbezpieczniej będzie poprosić o ustawienie i oblatanie kogoś doświadczonego.

Polecam: www.helifreak.com chyba najlepsze forum dot. helikopterów rc, po angielsku.

Pozdrawiam

 

Viper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, i jeszcze jedno. Z tego co widać na zdjęciach, to nie masz żadnego Trexa, tylko kilka Beltów, czyli heliki nieporównywalnie gorsze od Trexa. Jedyne co widać, że jest z Trexa, to pudełko od makiety i podwozie w żółtym heliku.

Przyjrzałem się fotkom i to samo zauważyłem, że to nie T rex a jakiś belt czy king, czyli z tego co wiem maszyna dość nieprzewidywalna i raczej niezbyt precyzyjna, widziałem osoby dokazujące czymś takim całkiem fajnie, jak i takie których egzemplarzy za chiny nie dało się ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

 

to jest Belt na 100%, juz wiem (x2)

 

nie zamierzalem latac, czekam na kabel do PC do trenera :) - nie pisalem ?

 

do lotow probnych mam cos mniejszego dostac, albo wyjme go z obudowy ale to niepredko :)

 

w czwartek jade do poprzedniego wlasciciela do Lillehammer na nauki i zobaczyc jak sie moje koralowce i rybki maja :)

 

prawopodobnie zle naladowalem baterie, dalej nie moge dojsc jak ustawic ladowarke na 1800mAh, Lipo zeby sie naladowala dobrze.. podlaczylem, dalem na ladowanie auto i ... ustawilem 1,8A, laduje mi kazda cele ponad 4V - a mialo byc 11,1 ... hmmmm szuakm dalej info w sieci :)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.