Jump to content

Piper J-3 Art-Techa


Bartek931

Recommended Posts

Polecabym coś sprawdzonego.Za tą cene kupisz turningy 9 (aparatura) i np AXN lub easy glider.

 

Najlepiej by było jakbyś zbudował jakiegoś rwd 5 albo zefirka na początek-wrazie rozbicia nie szkoda a nauczysz się dobrze latać.

 

Jak już będziesz umiał latać kupisz sobie jakiegoś arfa i szalejesz ;)

 

patrz

 

www.hobbycity.com

Link to comment
Share on other sites

Wygląda mi to na konstrukcje balsową ,pokrytą folią .Jesli przytrafi ci się krecik ,a biorąc pod uwagę że to pierwszy model szanse są spore to będziesz miał problem z naprawą . Może lepiej kup jakiś model z depronu , takie naprawia się bardzo łatwo . Ten co radzi kolega Paweł jest bardzo dobry

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej by było jakbyś zbudował jakiegoś rwd 5 albo zefirka na początek-wrazie rozbicia nie szkoda a nauczysz się dobrze latać.

 

Chyba bym się pociął jakby rozbił ręcznie zbudowany model, nawet takie rwd ;)

 

Taki J-3 to fajna sprawa, jednak ja bym na początek brał coś w stylu Easy Glidera, bardzo odporny na naukę latania, a zarazem niezwykle prosty w pilotażu, a co najważniejsze to i lądowanie ciężko popsuć.

 

Dysponujesz skrawkiem ziemi gdzie mógłbyś uczyć się lądować takim Cub'em?

Link to comment
Share on other sites

Patryku M a ty co zbudowałeś ? Policz sobie cenę wyposażenia i już tak tani to on nie będzie.Panowie zrozumcie że nie każdy ma czas na budowę.Ja do tej pory sam budowałem i uważam że to jest prawdziwe modelarstwo.Ale ostatnio też nie mam czasu i kupuje gotowe zestawy.Wolę miło spędzić krótką chwilę na lataniu z kolegami niż budować model przez dwa lata i ślinić się jak inni latają.Nie uszczęśliwiajcie nikogo na siłę.
Link to comment
Share on other sites

zbudowanie własnego modelu i widok kiedy się wznosi bezcenne :) a do tego ta satysfakcja ... to nie to samo co kupno gotowca a rwd to jeden z najprostszych do zbudowania i naprawy samolotów

 

f-150 zależy jakie wyposażenie ja zakupiłem takie coś za 260zł z wysyłką a koszt budowy rwd 5 wyniósł mnie jakieś 60zł(klej, depron, listwy, bowdeny, druty, nożyk, koła) czekam teraz na paczkę z HK i górę :)

 

aparatura Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx & Rx V2 (Mode 1)

silnik jeden z bardziej polecanych o dużym ciągu i tani FC 28-22 Brushless Outrunner 1200kv

regulator Hobbyking SS Series 25-30A ESC

Bateria Turnigy 1000mAh 3S 25C Lipo Pack

ładowarka Turnigy balancer & Charger 2S-3S

4 serwa HXT900 9g

mocowanie śmigła3mm Prop Saver

usb kabel do aparatury Hobby King 2.4Ghz 6Ch Tx USB Cable for Win2000/XP

 

edit

 

jeśli masz mało czasu to w modelarniach można kupić gotowe kadłuby i inne części i samemu zlozyć fajny model fakt faktem gdybym miał więcej kasy to śmiało bym brał turnigy 9 i gotowy kadłub

Link to comment
Share on other sites

Dobrze radzą koledzy,lepiej wydać więcej na aprature i jakiś modelik depronowy zrobić ,bo na początku bardzo często zdarzają się uziemienia niezbyt kontrolowane ,a takiego modelu typu zefirek czy jakiś prosty depronowiec ,to szkoda tak bardzo nie będzie ,jak takiego ładnego piperka.

Zamiast wydawać te 600 czy ile tam na tego Pipera ,to lepiej tak jak mowię ,zbuduj jakiegoś deprona ,koszt budowy,to kilkanaście złotych,resztę przeznacz na aparaturę.

 

Ale jak wyżej ktoś powiedział,że nie dla wszystkich budowanie jest przyjemnością ,ktoś może nie mieć czasu itd,więc rozglądnij się też za gotowymi modelami,ale z epp,depronu,bo łatwo się łata takie w razie czego ;D

Link to comment
Share on other sites

Mateusz.G - to już naprawdę nie duża kasa żeby wznieść sie w powietrze :)

 

Ja tam stawiał bym na rwd-5, toto jak jest czas, a jak go nie ma to wyposażenie zamówić z HK a model z pianki w Polsce zainstalować wyposażenie i na lotnisko :rotfl: . Jak latanie się spodoba i pilot się podszkoli to dopiero piperek...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o budowę pierwszego samolotu,to może się wydawać ,że dużo zajmie ,ale budując takiego prostego zefirka ,można się w 2 -3 wieczory uwinąć ,bo co tam jest ,nic trudnego,skrzydła prostrzego profilowanego chyba nie było :)

 

No ale jak kto woli,ja pierwszy model jaki zrobiłem ,to wicherek ,robiłem go przez 2 lata ;d

żeby rozbić od razu ;d Więc 'zaawansowanych' i jakichś bardzo poważnych modeli nie polecam na początek ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.