Skocz do zawartości

Skrzydła


mundakowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem rozbiłem niedawno samolot Wing Dragon Sporster i po skrzydłach. Stwierdziłem ze sam je zbuduje ale teraz mam mały problem :( potrzebuje żeberka CLARK.Y samo one to nie problem ale znaleźć prawidłowe z cięciwą 22cm to jest problem.

 

Chciałbym was prosić i to bardzo czy mógłby ktoś mi pomóc w tym. Jestem ciemny w te klocki ale chciałbym sie czegoś nauczyć :) albo chociaż plany motoszybowca posiadającego takie skrzydła i wymiary :)

 

Jeśli podałem nie kompletne dane to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlatwiej jest prosic o pomoc wujka Google.

Wyszukujemy obrazek z profilem Clark Y np. w formacie jpg, zapisujemy, otwieramy w Paintcie i zmniejszamy/zwiekszamy do wymaganego rozmiaru mierzac go chocby linijka. Przykladamy kartke do monitora i odrysowujemy. Z tym ze dzwigary wyznaczyc musimy samemu.

 

jesli zas chcemy zrobic to dokladnie, pomocny jest program Profili 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik z profilem nośnym, czyli taki, który nie jest płaską płytką, ani jego przekrój nie jest symetryczny, tyko posiada profil tak jak skrzydło.

 

mundakowski, ja mam dla Ciebie radę: wejdź na stronę: http://www.profili2.com/eng/default.htm

Potem kliknij po lewej stronie na odsyłacz " Plans and Drawings ".

 

Znajdziesz tam bazę planów modelarskich. Poszukaj planów szybowców, ale nie koniecznie tylko szybowców, ściągaj po kolei na dysk i zacznij analizować te plany. Ale dokładnie analizować, zastanawiając się jak wyglądają poszczególne elementy przedstawianych modeli. Po przeanalizowaniu kilkunastu planów już będziesz wiedział o co chodzi z dźwigarami, jakie są konstrukcje stateczników, gdzie się daje środek ciężkości itp.

Możliwe że nawet znajdziesz projekt skrzydła, które jest Ci potrzebne, ale co najważniejsze zdobędziesz pewne rozeznanie w konstrukcjach modelarskich.

 

Na tej samej stronie w zakładce " Download " znajdziesz program Profili.exe. Jest to wersja demo programu do projektowania i drukowania profili modelarskich. Ściągnij go sobie, zainstaluj, zapoznaj z nim, a będziesz mógł samodzielnie uzyskiwać potrzebne Ci kształty profili z zaznaczonymi dźwigarami, wycięciami, noskami, spływami itp.

 

Wygenerowany w tym programie kształt żeberka o profili ClarkY będzie wyglądał na przykład tak:

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=6046

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten programik ale nie mogę dać dźwigarów ponieważ nie mam konta

To co widzisz na moim rysunku zostało wygenerowane w wersji "demo". Można w niej zrobić zrzut z ekranu (Print Screen) i wydrukować rysunek z jakiegoś programu graficznego. Dźwigary, ażurowania, noski i kesony można w tej wersji też wstawiać bez ograniczeń. Nie da się tylko wygenerować pliku "dxf" żeberka, czyli wykorzystać rysunku bezpośrednio do wycinania laserem albo do jakichś innych celów, do których "dxf" byłby potrzebny. Można natomiast w tej wersji wygenerować plik "dxf" z profilem, co też może być bardzo użyteczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.