Skocz do zawartości

Przyporządkowanie kanałów


hubert_tata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z niezgodnością kanałów w nadajnikach Hitec Flash5X i Multiplex CockpitSX.

Chodzi mi o przyporządkowanie kanałów.

Np w Hitec gaz jest na 3 kanale, a kierunek na 4 kanale; w MPX dokładnie odwrotnie.

Nie pozwala to na dowolne zamienianie nadajników bez przekładania wtyczek w odbiorniku.

W MPX nie mogę zamieniać tego z menu (przynajmniej do tej pory nie umiem i nic w instrukcji nie widzę - więc raczej nie da rady), a zwykłe przełożenie wtyczek potencjometrów też wszystko pogmatwa.

Czy jest na to jakaś rada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cockpit musisz zmienić mode. On ma 4 dostępne tryby pracy. Trzeba wybrac ten właściwy. Podobny problem miał kolega, który też ma ten sprzęt, tyle że starszą wersję (myślę, że filozofia programowania jest podobna). Z całą pewnością da się ustawić ten nadajnik aby miał "normalnie" przyporządkowane kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cockpit musisz zmienić mode. On ma 4 dostępne tryby pracy. Trzeba wybrac ten właściwy. Podobny problem miał kolega, który też ma ten sprzęt, tyle że starszą wersję (myślę, że filozofia programowania jest podobna). Z całą pewnością da się ustawić ten nadajnik aby miał "normalnie" przyporządkowane kanały.

Marku, chyba się nie rozumiemy.

Albo ja nie wiem o co chodzi :?

Mode jest do wyboru 8, ja latam w mode 2: lewy drążek gaz/kierunek; prawy drążek wysokość/lotki.

Tak samo w mode 2 lata syn (moja szkoła :lol: ), a właśnie w tym naszym wspólnym lataniu jest pewien problem.

Jak mam w ręku odbiornik, to do nadajnika MPX "gaz" muszę wetknąć w 4 kanał w odbiorniku, a do Hiteca 3 kanał i w tym problem (chodzi o łatwą zamianę modeli z zabudowanymi gdzieś głęboko odbiornikami).

Wiedziałem o tym, bo poprzednio miałem Hiteca, a syn MPXa Pico i nie mogliśmy się wymieniać modelami bez grzebania w ich wnętrzu (podobnie jak ja z kolega, który miał Graupnera).

Myślałem, że taki nowy Cockpit to potrafi (podobno ten sławny MC19 to może :evil: ).

A tu widać, że diabeł jest ukryty w szczegółach.

Być może bez nowego radia (tylko jakiego ?) cały misterny plan wspólnych z synem modeli poszedł w ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Myślałem, że taki nowy Cockpit to potrafi (podobno ten sławny MC19 to może :evil: ).

......Być może bez nowego radia (tylko jakiego ?) cały misterny plan wspólnych z synem modeli poszedł w ....

 

 

Hubert jeszcze sie zastanawiasz ?? Oddaj MPX puki jeszcze możesz:0 i kup .......MC-19 !! !!

 

Tomek widział to na lajfie u mnie to mozę ci opowiedzieć. Myśle że Tomek chociaż nei popełni tego błędu i kupi MC-19, :D :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu hubert wycinek z instrukcji od mc-19 :D nie wiem co tam piszą ale o tym piszą co cie interesuje :D

 

ScreenHunter_002.jpg

 

Dodam jeszce że dzięki temu mozęsz zrobić sobie kabelek V który waży dosłownie 0000000000.000g poprostu przypisujesz sobie zę OUTPUT 5 i 3 to SERVO1 :)

 

trymer wtedy dział jednakowo na oba, nei mylcie tego z dwoma serwami na wysokość czy dwoma na lotki to inne funkcje :) Ale dzięki temu można sterowań np. 2 serwa od podwozie bez użycia kabelka , czyli bez zbędnej wagi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, chyba rozumiem Twój problem. Może mi trudno wytłumaczyć bo nie znam tego radia. Widziałem jedynie jak to zmieniał kolega (jakieś opcje dodatkowe w mode czy może gdzie indziej) po moich uwagach o niewłaściwym przyporządkowaniu kanałów (on wtedy zaczynał swoją przygodę z rc i było mu wszystko jedno gdzie ma jaki kanał w odbiorniku). Sprawa wyszła chyba przy zmianie modu na taki, w jakim ja latam, abym mógł oblatać jego model. Okazało się wtedy, że kanały są inaczej przyporządkowane niż jest ogólnie przyjęte. Można było pozamieniać wtyczki lub szukać rozwiązania w programowaniu. Z instrukcją na kolanach znaleźliśmuy opcję przyporządkowania kanałów i załatwiliśmy to programowo. Było to dość dawno temu i nie pamiętam szczegółów ale sądzę, że u Ciebie jest to również możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl.

No właśnie o to mi chodzi :D

Czy to działa na PPM (bo nie mam odbiorników PCM, ani na razie nie zamierzam mieć)?

 

No i taki MC19 to dopiero jest brzydki :D i ma kupę miejsca do zbierania się kurzu :D

A poważnie, to ile taki nadajnik kosztuje?

Znacie jakieś tani sklepik (i musi być już ta synteza).

 

Marku

Nie mogę tego znaleźć, ale może ktoś jeszcze miał taki problem i mi podpowie (w instrukcji tego nie ma na 100%).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert MC-19 brzydki ?? kurz się zbiera ?? AH ty !!

 

Działa to zarówno w PPM18, PPM24, PCM, SPCM :) jest to w ustawieniach modelu nie MODE !! !! i niezależne od modulacji. Mało tego modulacje i MODE przypisujesz sobie do konkretnego modelu, i zmiana modelu zmienia modulacje. MOde i przypisanie kanałów. czyli mają 3 modele wpisane moga na tej aparaturze latać 3 różne osoby na różnych MODE, w różnych modulacjach i z różnym przypisaniem kolejności kanałów. I wszystko to dzieki temu :)

 

ScreenHunter_004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(i musi być już ta synteza).

 

Po co?

Jestem dość konserwtywny jeżeli chodzi o takie nowinki...

 

Mam to szczęście posiadać kwarce serwisowe do mojej futaby...

Poprostu są na inną częstotliwość niż inne dostępne normalnie w handlu...

Nigdy jescze nie zdarzyło mi sie spotkać innego modelarza z takimi kwarcami.

Bardzo sie ciesze z tego powodu ponieważ są małe szanse na "zestrzelenie" mojego samolotu przez innego pilota... który np. nie pytając o zajęte kanały włączy sobie radyjko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli latasz na nielegalnej częstotliwości :wink:

 

 

Dokładnie TAK!

 

Ty także latasz na nielegalnej częstotliwości...

Z tego co mi wiadomo w polsce do sterowania modeli można wykorzystywać tylko pasmo 27,12MHz... Przynajmniej tak powiedziano mi w Kieleckim oddziale PAR'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli latasz na nielegalnej częstotliwości :wink:

 

 

Dokładnie TAK!

 

Ty także latasz na nielegalnej częstotliwości...

Z tego co mi wiadomo w polsce do sterowania modeli można wykorzystywać tylko pasmo 27,12MHz... Przynajmniej tak powiedziano mi w Kieleckim oddziale PAR'u.

 

 

to cie oszukali albo sami się nie znają :0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.