Skocz do zawartości

Antonow An2


suchy668

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 61
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ciekawe, ciekawe... ale...

Mam jednak nadzieje, że coś zrobisz z górnym skrzydłem? Chyba nie chcesz tak oszpecić makietowego modelu, przez takie "skrótowce" budowlane? :roll:

 

Widzisz ten gruby błąd, jaki się rysuje na horyzoncie? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee , nie rozumiem ?

 

To skrzydło jeszcze nie ma przyklejonego poszycia na natarciu i spływie (tylko w środkowej części jest przyklejone) , i jest tylko przyłożone do kadłuba . Ono będzie jeszcze oczywiście malowane , będą wycięte lotki też , i myśle o klapach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czyli jednak brniesz dalej w budowlaną pomyłkę? Nie będziesz poprawiał skrzydeł?

Szkoda. Mocno to zeszpeci efekt końcowy.

W locie tego nie będzie tak widać, ale na ziemi...

 

Wiem, że mocowanie górnych płatów jest w Antku trochę skomplikowane, ale można było to lepiej zorganizować i przemyśleć. Choćby zwykły zawias i podparcie na dolnym płacie.

 

No trudno. Twój model.

Czekamy na efekt końcowy i loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką znów pomyłkę ? Te dwa płaty jak widzisz są tylko przyłożone , od ostatniego razu zmieniło sie tyle że pojawiły się lotki , są pomalowane i przecięte na pół . Na kadłubie bedzie centropłat i od niego pod lekkim kątem bedą wychodziły skrzydła . :)

 

Po prostu nie mam czasu , o 6:30 wychodzę do szkoły , prosto ze szkoły na PLg i spowrotem w domu jestem o 23 - 23:30 , łącznie z sobotami i niedzielami . I tyle tylko co co kilka dni pogrzebie trochę w nocy przy tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Można nawet powiedzieć, że bardzo osobno. "Antek" nie ma centropłata w typowym znaczeniu. Skrzydła wyglądają jak "oparte" o krawędź kadłuba. Między nimi jest dziura.

To dość charakterystyczna cecha budowy.

Oddaje sporą część charakteru tej maszynki.

 

Szkoda go psuć takimi "uproszczeniami".

 

http://www.airliners.net/photo/Untitled-(Aeroclub-of/Antonov-An-2/1924716/L/&sid=48ef69cfbc0c772b97cd81116b30ad22

 

http://www.airliners.net/photo/Antonov-An-2TP/1916682/&sid=48ef69cfbc0c772b97cd81116b30ad22

 

http://www.airliners.net/photo/Romanian-Airclub/Antonov-An-2/1909416/&sid=48ef69cfbc0c772b97cd81116b30ad22

 

Widać, że skrzydła wystają nad górne pokrycie kadłuba i praktycznie na niego nie zachodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madrian , rozumiem o co Ci chodzi , ja mówię o tym samym tylko w jaki sposób nazwać ten środek między skrzydłami ? Więc nazwałem go centropłatem . Trudno jest opisać w słowach nie które rzeczy i dlatego może brzmią moje słowa czasami inaczej niż bym chciał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ładnie wygląda ten AN-2 , będziesz miał mały problem do kabiny musisz zmieścić regulator,odbiornik.A według planów akumulator jest pomiędzy skrzydłami .Jak wyważałem swojego antka to regulator i akumulatorek jest w kabinie a odbiornik pomiędzy skrzydłami i tak przód musiałem dociążyć (a robiłem według tych samych planów ).Co do skrzydeł to trochę inaczej (gościu ) zaprojektował ,miały mieć lekki wznios .Życzę powodzenia w dalszej budowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całą elektronikę planuję dać w przednią część tego miejsca między skrzydłami , akumulator od razu za kabiną z regulatorem , za nimi serwa i odbiornik .

 

Skrzydła mają wznios ino że na tamtym zdjęciu z tej perspektywy może być nie widoczny .

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak niespecjalnie lubię brzydala Antka, tak Twój model wygląda naprawdę świetnie. Największą trudnością z perspektywy widza i osoby, która liznęła już depronu wydaje mi się zachowanie symetrii i uniknięcie zwichrowania ogona przy tak pękatym kadłubie i zastosowaniu tego materiału, szacun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, czy awionikę i inne szczegóły kabiny rysowałeś sam, czy znalazłeś jakieś gotowe szablony do wydruku. Jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć awionikę do wydruku (najlepiej do Spitfire'a) to był bym bardzo wdzięczny za linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są textury z Flight Silmuator 2004 . Wpisz sobie w google nazwe samolotu i dopisz FS2004 . Wtedy wyskoczą Ci samoloty do pobrania do fs2004 . Po pobraniu samolotu wchodzisz w katalogi pobrane i tam masz textury wszystkich elementów w 2d.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.