Skocz do zawartości

Video Gogle - temat nieznany


Killerus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Myśle, że temat jes jak najbardziej na czasie i warto by było zamieścić tutaj informacje, które na pewno przydadzą się osobom zamierzającym zakupić taki właśnie sprzęt.

 

Sam poszukuje już od pewnego czasu wideo okularów o rozdzielczości przynajmniej 640x480, mniejsze rozdz. nie mają sensu.

Na polskich aukcjach można takie gogle znaleźć, ale cena wacha się od 1300 zł w zwyż.

No cóż jak to już praktyka pokazuje, trzeba szukać za granicą, bo tam taniej !!

 

Znalazłem parę ciekawych modeli , które mnie zainteresowały - cena również bardziej do przyjęcia !!! Np na EBay'u koszt ok 200$, to już o wiele lepiej niż te 1300 w zwyż w Polsce !!

Np tu: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rd=1&item=110151101576&ssPageName=STRK:MEWA:IT&ih=001

 

Wiadomo aukcja się jeszcze nie skończyła, ale np. wczoraj przegapiłem okazję w super cenie !!

 

Jeśli ktoś ma namiary, lub jakieś doświadczenia z goglami to niech podzieli się tutaj swoim doświadczeniem !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mam ciekawe źródkło jeśli chodzi o producentów videogogli !!! Może ktoś umie płynnie rozmawiać po angielsku i dowie się co nieco o tenach i możliwości zamówienia !!??!!

 

Link tu http://www.globalsources.com/gsol/I/Head-mounted-display-manufacturers/b/2000000003844/3000000185020/23637.htm

 

Co wy na to, może jakaś zbiorowa zrzutka ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i kupiłem !!!!!! Teraz tylko czekać na paczuszke w domu !!! Będe miał po 15 sieprnia

 

A konkretnie takie:

 

Rozdz. 640x480 (920k pixel)

Kąt widzenia 35°

Złudzenie patrzena na ekran wielkości 80" z 1 metra

 

gog.jpg

 

No cóż zobaczymy na ile to prawda !

 

Już nie mogę się doczekać !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hurra dostałem przesyłke !!! I tak:

 

Koszt zakupu 200$ + 40$ przesyłka. Paczka doszła bardzo szybko, tyle, że na poczcie SZOK, bo musiałem dopłacić jeszcze 128 zł opłat celnych !!

W sumie i tak wyszło dużo taniej niż zakupując gogle w sklepie w kraju.

 

Jakie wrażenia, wykonanie estetyczne gogli jak na chińczyków przystało zostawia wiele do życzenia, w komplecie masę przejściówek i kabel do ładowania, ale tylko poprzez port USB w komputerze !!!

 

Obraz czytelny, szkoda tylko, że nie ma możliwości regulacji temp. barw. dodatkowo w rogach soczewki troszkę załamują i lekko rozmywają.

Ogólnie po podłączeniu odbiornika i załączeniu kamery w modelu, jest ok !!!

 

Na razie nie mam możliwości sprawdzenia wszystkiego w locie, bo pogoda za oknem coś niedopisuje !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra widze, że zrobił się tu monolo, czyżby nikt nie używał gogli ???

 

Ja moje używam często i niestety zagubiła mi się gumowa osłonka przciwsłoneczna.

 

Myślę więc z czego wykonać lepszą bardziej dopasowaną osłonke, jeśli coś wykombinuję to opiszę to w tym wątku.

 

Będę wdzięczny za ewentualną pomoc i pomysły jak coś takiego i z czego najlepiej sobie wykonać :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha poszperałem dziś w firmie na magazynie w i śmieciach znalazłem to:

 

19573d0bdacab1c2med.jpg

sturopianowe zabezpieczenie/usztywnienie nagrywarek DVD w paczce.

 

Jakby nie patrzeć można by hurtowo tworzyć osłonki go gogli :lol:

 

Dziś wieczorkiem zobacze w domu czy da się coś z tego zrobić :mrgreen:

 

Muszę sobie tylko wykombinować jakąś wycinarke do styropianu, może najde jakiś stary drut oporowy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech niestety styropian okazał sie z leksza za duży, więc musiałem sobie jakoś inaczej poradzić.

 

ziąłem więc kawałki balszy i gąbki i powstało coś takiego:

 

fe6e08c815f12cecmed.jpg

 

Wstępna forma, w miarę wyprofilowana do kształtu twarzy :roll:

 

Widok od środka:

 

9e0da0f7f006fa03med.jpg

 

Wstępne zaczernianie mazakiem pernamentnym

 

f619843ccea70ecemed.jpg

 

acb836ed2881a038med.jpg

 

2ef02da083c0f61dmed.jpg

 

I tu juz można powiedzieć efekt prawie końcowy ;-)

 

b049b05b97e9ffafmed.jpg

 

a8c8ecab4dcc6443med.jpg

 

Pozostało mi jeszcze tylko uszczelnić szparki w niektórych miejscach i gotowe.

 

Powiem szczerze, że patrzy się lepiej niż w oryginalnej oprawce :P

 

Ale test bojowy to przejdzie dopiero na polanie, miejmy nadzieję, że niebawem !!

 

Sorki za kiepską jakość zdjęć, ale ciachałem je komórką :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzis w ten mrozny dzionek na polanie z checia polatania. Wypakowywuje wszystko, ustawiam odbiornik, model gotowy do startu i tu klops, gogle nie chca dzialać :evil: W domu przed wyjazdem wszystko było ok. Do już drugi raz mi sie taki numer zdarzył. CZy niska temperatura może mieć wpływ na prace gogli ??? Troche sie wkurzylem, bo chcialem polatac w opadach sniegu :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.