Skocz do zawartości

siłownia


robraf

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin - możemy sobie podać rękę ... :wink:

 

 

najpierw są marzenia a potem .. cóż tak ja w piosence kolegów z poznania

Moje pokolenie (rah) dorasta beze mnie,

we mnie wzrasta niechęć (rah) do tego co niesie

stan w którym mam być nieruchomym elementem

układanki nazywanej społeczeństwem

 

ogolisz dredy i zapuścisz wąsy,

zamienisz jointa na wyciąg z konta

zamienisz twarz na maskę

czapkę z daszkiem na teczkę, płaszcz,

nie wrócisz nigdy już tu, bo

pod okiem szef, poeta dla tych

krechy na barkach,

życie jak walka MMA...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja mam 172cm wzrostu

 

ja tam mysle ze 60kg to wynik taki w miare :D

 

co prawda kumpel wazy 80 i bierze 120 .. ale jednak jest wyzszy o 10 cm.. :mrgreen:

 

chodze na silownie bo tak sie wkrecilem w 3 klasie gimnazjum :D

fajnie jest.. to mi sie podoba .. takie hobby mozna rzec :D ale to nie odpedza mnie od latania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, wiem ;) systematycznie ;) co 2 dni chodze na sil;p

 

zeby nie bylo:D jakims koxem wielkim nie jestem ;p sprawia mi to frajde ;)

 

a ze w szkole mam siłownie to korzystam tez ;] na w-f

 

zobaczymy jak bedzie za rok:P bo maturke trzeba dobrze zdac :P ( fiz , mat i ang ) ale pewnie tak latwo nie zrezygnuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

a ja Ci podpowiem co ja wiem...

jeżeli chcesz przybrać na masie to codziennie po kilka razy jedz twaróg a po nim galaretkę ale taką na żelatynie... białko zawarte w twarogu zostanie związane przez żelatynę z galaretki... Kolega z AWF pisał pracę magisterską na "króliku" czyt. inny kolega który na tej diecie przybrał około 20kg niestety nie pamiętam w jakim czasie ale było to dość szybko...

targanie sztangi i innych żelastw odpuść sobie bo młody jesteś i zniszczysz sobie postawę, stawy, nadwyrężysz mięśnie...

jeżeli nie chcesz wyglądać jak "hardkorowy koksu" to lepiej poświęć swój czas na ćwiczenia ogólnorozwojowe- pompki, przysiady, brzuszki, "jumping" rozciąganie itp... w necie jest cała masa takich ćwiczeń... taki co ćwiczy na siłowni jest silny tylko na serię czyt. chwilę...

ogólnorozwojowe dadzą Ci wytrzymałość siłę i rzeźbę tylko wymaga to dużo więcej czasu...

sam od dwóch miesięcy robię ogólnorozwojowe ćwiczenia i już czuję różnicę i widzę poprawę w rzeźbie...

 

Dziwię się niektórym kolegą wraz z Adminem że zamiast ostrzec młodszego kolegę żeby się nie skrzywdził zrobiliście sobie z niego obiekt kpin...

rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, nie przejmuj się słowami zakompleksiuchów, którzy będą odradzać Ci ćwiczenia. Przeważnie są za leniwi, by coś z sobą zrobić, więc dla poprawy nastroju i stłumienia głosu rozsądku opowiadają jaka to kulturystyka jest "efekciarska". Sport (uprawiany z głową) to zdrowie.

Tak mi się przypomniało - nie zapominaj o ćwiczeniach aerobowych. Ja w ich ramach biegam co niedzielę długie dystanse w pierwszym zakresie treningowym. No i żadnych anabolików - lepiej być chudym i zdrowym niż umięśnionym wrakiem. Nie przesadzaj też z obciążeniami! Ćwiczysz dla siebie, nie musisz nic nikomu udowadniać. I lepsze efekty osiągniesz ćwicząc prawidłowo (jak zwykło się mawiać "technicznie") dobrze wybranym, nie za ciężkim obciążeniem, niż szarpiąc i wijąc się z za dużym ciężarem.

Życzę sukcesów!

 

Dopisek - teraz zauważyłem, że masz dopiero 17lat. Zgadzam się z Rafałem - może najpierw ogólnorozwojówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo,

Od pewnego czasu i ja trochu "pakuje". Dieta jest,plan treningowy również oraz suplementacja. Dieta - obliczyłem sobie zapotrzebowanie kcal mojego organizmu i dodałem jeszcze 400kcal. Plan treningowy- zaczynałem od treningu "fbw", jest to trening ogólno rozwojowy. Teraz posiadam własny plan który był analizowany przez profesjonalnego trenera :). Suplementacja- Aktualnie robię trening masowy. Niestety dieta nie zawsze dostarczy odpowiednie ilości białka,w/w i tłuszczy. Tak więc popijam sobie białaczko po przebudzeniu, po treningu oraz na sen, podobnie w/w i tłuszcze tylko w innych godzinach. Dieta to jakieś ~70% wyniku. Przy treningu "masowym" duże znaczenie ma regeneracja. To właśnie podczas regeneracji rośniemy ,a nie "na siłowni".

Podczas cyklu(6-8tygodni) stosuje również monohydrat lub jabłczan kreatyny, glutamine, aminokwasy itp. :P

Wiek 16 lat jest to okres w którym można już zacząć lekki trening siłowy.

 

Hardcorowy koksu- cenie go, ale gdy mówi ze aby był taki jak on potrzeba ... zapomina o tym że trzeba też trochę sterydów wchłonąć.

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawzięcie trenuję od pierwszej podstawówki. Na przestrzeni lat, mój plan ćwiczeń zmieniał się, ewoluował. Przedstawię go w takiej formie, w jakiej jest dzisiaj.

Mięśnie pleców - chód z obciążeniem w plecaku (średnio 5kg) na odcinku 1,5km. Dwa powtórzenia dziennie.

Łapy - skupiłem się na prawej ręce. Najlepiej rozwinięte mam: palec wskazujący i nadgarstek (nie, nie to, co myślicie). Partie te rozwijam przez gry fps, internet i setki zapisanych stron w zeszytach.

Klata - ćwiczenia wykonuję rano, od razu po pobudce. Jako że śpię na brzuchu, rano muszę unieść swoje ciało. Każdy wie, że w tym momencie jest wiele cięższe, tak jakby przyciąganie wzrosło do 3g. Śmiało mogę powiedzieć, że rano wyciskam ze 140kg.

Brzuch - codziennie, lecz w weekend trening tej partii jest wzmożony. Dzięki YouTube, JoeMonster, komixxy itp. wywołuję u siebie mocny śmiech, przez co moje mięśnie brzucha ciężko pracują.

Nogi - jakoś specjalnie nie rozwijam ich siłowo, jednak sumiennie, regularnie uodparniam je na ból. Po tym, jak już wstanę z łóżka i brnę przez pokój do łazienki, nie wiele jeszcze widząc, wpadam na różne przedmioty typu stołek. Głównie piszczelami.

Wykonuję też ćwiczenia ogólnorozwojowe. Bieg z drewnem kominkowym przy -20*C i zakupy, to jedne z mniej hardkorowych ćwiczeń, jakie wykonuję.

 

A dieta? Wysokobiałkowa. Śniadanie takie jak w filmie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Widzę ,że koledzy modelarze bawią się moim chlebem codziennym :wink: (na 10-12 jednostek treningowych 4 z nich to siłownia :) ) Nie powiedziałbym ,że na siłowni człowiek staje się mocny tylko na "chwilę" wszystko zależy od charakteru planu treningowego. Duże ciężary mała liczba powt. i mała ilość serii = poprawa siły maksymalnej, ale wystarczy zastosować 50% swojej siły maksymalnej zwiększyć liczbę powt. i serii żeby wyrobić wytrzymałość siłową :) Jednak samo pakowanie nic nie da(czytaj nie zwiększysz masy mięśniowej) jeżeli nie zastosujemy odpowiedniej diety a i suplementacja wspomagająca nie zaszkodzi...

6 posiłków dziennie z czego na każdy kg masy 2-3g białka 1g tłuszczy i w zależności od skłonności do tycia 2-7g węgli. Poza tym SUMIENNOŚĆ, SYSTEMATYCZNOŚĆ i DOKŁADNOŚĆ wykonywanych treningów. W razie potrzeby służę pomocą w oparciu o moje metody i plany treningowe :) pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.