Jump to content

chciałbym zrobić swoja pierwsza cieżarówke


Recommended Posts

Witam wszystkich!!!!!!!! :D:D:D:D:D

 

chciałbym zrobić swoja pierwszą ciężarówkę Myślę nad kamazem 6x6 w skali 1/24 Rc od czego powienem zacząć ? a właściwie od jakich podstaw???? i jakie będą koszty ??????????? ile dni zajima mi całe prace???? bardzo prosze o szczegółowe porady najlepiej prywatnej wiadomośći pozdrawiam wszystkich :D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Zacząć powinieneś od zebrania wszelkich dostępnych informacji na temat budowanego modelu i jego oryginału. Plany, wymiary, zdjęcia informacje itd. Im więcej tym lepiej.

 

Potem, od przygotowania projektu. Jak przygotujesz projekt i dokumentację, reszta to już tylko praca wg instrukcji z projektu.

 

Zrób założenia co do budowy, napędu, skomplikowania projektu, doboru materiałów, stopnia oddania szczegółowości itd.

 

Potem szukaj materiałów i komponentów, które spełniają twoje założenia i oczekiwania.

 

Koszty zależą od skomplikowania projektu. Czas pracy - tyle, ile jej na budowę przeznaczysz. Może to być kilka dni, mogą to być i lata. Zależy to wyłącznie od ciebie.

 

Jeżeli nie masz w tej materii wielkiego doświadczenia, najlepiej poszukać platformy podłogowej pod ciężarówkę o założonej wielkości i dopasować ją do własnych wymagań oraz dorobić karoserię. Opracowanie samodzielne płyty podłogowej jest dość skomplikowane i wymaga trochę wiedzy z tego tematu.

 

Karoseria to po prostu formowane na ciepło tworzywo. Jest sporo tematów o robieniu kształtek z tworzywa, w "Warsztacie".

Link to comment
Share on other sites

witam dziękuje za szybka odpowiedz powiedzmy ze będzie to model w skali 1/24 RC model ciężarówki to kamaz 511 z napędem 6x4 niestety nigdzie nie mogę dostać planów tej ciężarówki zastanawiam się jak ma wygląda ten projekt tej ciężarówki czy mam się kierować rysunkiem technicznym?gdzie można kupić materiały i kompozyty [silnik podwozie itp]jak mam dorobić karoserie ????itp pozdrawiam i z góry dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.