Skocz do zawartości

Urwana antena Turnigy, jak naprawić?


miksell

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem:

 

Podczas ostrego lądowania uszkodziłem antenę w odbiorniku 2.4 Turnigy 9x. Przerwała się.

Stwierdziłem, że wlutuję wtyczkę antenową od routera i zamontuję ją do odbiornika Turnigy, a później przykręcę antenę 2.4.

 

Wtyczki nie uda mi się wlutować bezpośrednio w płytkę z uwagi na małą ilość miejsca w obudowie. Muszę ją przylutować kablem. Czy mogę połączyć płytkę z wtyczką 2 zwykłymi kabelkami długości ok 2-3cm? Czy musi to być kabelek ekranowany, lub jakiś inny o konkretnych parametrach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hah. odświeżając troszkę temat, miałem urwaną antenę prawie w połowie , więc ją skróciłem i wlutowałem ponownie. Niestety zasięg był bardzo mizerny. Szukając dzisiaj kabla ekranowego niestety nie znalazłem, więc z ciekawości wlutowałem dwa kabelki coś na wzór spectrumowskich odbiorników, 100 metrów zasięg jest. Spróbuje dzisiaj na polu przetestować :) i dam namiary jak poszło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Spectrum z dwóch wąsów tylko lewy jest anteną, prawy to masa. Więc de facto dałeś dwie krótkie antenki i tyle.

Odbiornik jest zestrojony z nadajnikiem dokładnymi długościami czynnej (nie ekranowanej) części anteny. I wszelkie kombinacje zmieniające ten element pogarszają zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby nie zakładać nowego tematu to pozwólcie że napiszę tu, a mianowicie mam problem z (chyba) odbiornikiem, bo traci zasięg próbowałem na ile jest i raz odchodzę i nie traci a czasem traci albo lecę i traci zasięg i nie reaguje a za chwilę znowu załącza, wczoraj nawet mi model uciekł i całe szczęście że daleko nie poleciał tylko z 200 metrów, a tak na marginesie delta ładnie szybuje :mrgreen:. Jeszcze jutro spróbuje polatać i sprawdzić z odbiornikiem kolegi ale może być to wina antenki, bo mi się urwała raczej odkleiła :devil: taka chińska technika lutowania ale bez komentarza. Przylutowałem ją ale może jakieś przebicie ma czy coś da się to jakoś sprawdzić miernikiem ? Dziękuję z góry za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i mam problem... Jakaś ilustracja czy coś... Jaki przylutować (kabelek) do odbiornika (flysky) (to samo co Turnigy) Aby zasięg był calkiem znośny? Bo na prawdę nie mam już pomysłów. Wcześniej miałem Do masy, jak i sygnału przylutowane dwa niezależne kabelki o długości 12cm... Zasięg był dość fajny... Aczkolwiek odbiornik uległ spaleniu (chyba była tego wina) No ale mam "Nowy odbiornik" gdzie u znajomego też owy kabelek się urwał... mam stary kabelek, aczkolwiek jest on skrócony i również miał znajomy problemy z zasięgiem... Jaka długość kabelka (fali) powinna być ,aby odbiornik dobrze "grał" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.