Jump to content

Urwana antena Turnigy, jak naprawić?


miksell

Recommended Posts

Mam problem:

 

Podczas ostrego lądowania uszkodziłem antenę w odbiorniku 2.4 Turnigy 9x. Przerwała się.

Stwierdziłem, że wlutuję wtyczkę antenową od routera i zamontuję ją do odbiornika Turnigy, a później przykręcę antenę 2.4.

 

Wtyczki nie uda mi się wlutować bezpośrednio w płytkę z uwagi na małą ilość miejsca w obudowie. Muszę ją przylutować kablem. Czy mogę połączyć płytkę z wtyczką 2 zwykłymi kabelkami długości ok 2-3cm? Czy musi to być kabelek ekranowany, lub jakiś inny o konkretnych parametrach??

Link to comment
Share on other sites

Połączenie zrób ekranem. Możesz wykorzystać oryginalny kabelek. Przy lutowaniu staraj się, by kabelki stykały się miedź z miedią i dopiero oblutowane. Żeby nie było miedź-cyna-miedź.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Hah. odświeżając troszkę temat, miałem urwaną antenę prawie w połowie , więc ją skróciłem i wlutowałem ponownie. Niestety zasięg był bardzo mizerny. Szukając dzisiaj kabla ekranowego niestety nie znalazłem, więc z ciekawości wlutowałem dwa kabelki coś na wzór spectrumowskich odbiorników, 100 metrów zasięg jest. Spróbuje dzisiaj na polu przetestować :) i dam namiary jak poszło :)

Link to comment
Share on other sites

W Spectrum z dwóch wąsów tylko lewy jest anteną, prawy to masa. Więc de facto dałeś dwie krótkie antenki i tyle.

Odbiornik jest zestrojony z nadajnikiem dokładnymi długościami czynnej (nie ekranowanej) części anteny. I wszelkie kombinacje zmieniające ten element pogarszają zasięg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Żeby nie zakładać nowego tematu to pozwólcie że napiszę tu, a mianowicie mam problem z (chyba) odbiornikiem, bo traci zasięg próbowałem na ile jest i raz odchodzę i nie traci a czasem traci albo lecę i traci zasięg i nie reaguje a za chwilę znowu załącza, wczoraj nawet mi model uciekł i całe szczęście że daleko nie poleciał tylko z 200 metrów, a tak na marginesie delta ładnie szybuje :mrgreen:. Jeszcze jutro spróbuje polatać i sprawdzić z odbiornikiem kolegi ale może być to wina antenki, bo mi się urwała raczej odkleiła :devil: taka chińska technika lutowania ale bez komentarza. Przylutowałem ją ale może jakieś przebicie ma czy coś da się to jakoś sprawdzić miernikiem ? Dziękuję z góry za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Panowie i mam problem... Jakaś ilustracja czy coś... Jaki przylutować (kabelek) do odbiornika (flysky) (to samo co Turnigy) Aby zasięg był calkiem znośny? Bo na prawdę nie mam już pomysłów. Wcześniej miałem Do masy, jak i sygnału przylutowane dwa niezależne kabelki o długości 12cm... Zasięg był dość fajny... Aczkolwiek odbiornik uległ spaleniu (chyba była tego wina) No ale mam "Nowy odbiornik" gdzie u znajomego też owy kabelek się urwał... mam stary kabelek, aczkolwiek jest on skrócony i również miał znajomy problemy z zasięgiem... Jaka długość kabelka (fali) powinna być ,aby odbiornik dobrze "grał" ?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.