Jump to content

Malowanie i waga


madmax

Recommended Posts

Posted

Witam.

 

Zrobiłem stateczniki V do szybowca z płytki balsowej 4 mm ażurowanej. Całość pokryłem warstwą papieru japońskiego przy pomocy caponu.

 

Na tym etapie waga całego usterzenia wyszła około 32 gram.

 

Prysnąłem całość podkładem Motip i przeszlifowałem. Po wyschnięciu poszła pierwsza warstwa lakieru akrylowego Motip w aerozolu, następnie szlif papierem 1500. Po wyschnięciu druga warstwa lakieru. Po wyschnięciu szlif papierem 2000 i ponownie 1 warstwa korygująca.

 

Po wyschnięciu i zważeniu okazało się, że stateczniki mają 54 gramy.

Czy u Was też po malowniu tak drastycznie wzrosła waga ? Prawie dwukrotnie ?

Czy krycie folią wyszłoby lżejsze ?

 

P.S. Czeka mnie jeszcze budowa skrzydła - malować je jak stateczniki, czy tez pokryć folią ?

Posted

Ciężar foli możesz łatwo policzyć ,wystarczy ,że znasz masę 1m2 podaną przez producenta (większość podaje)

Średnio możesz przyjąć od 20g dla lekkich do 45g dla ciężkich "spalinowych " folii.

Powierzchnię sterów zapewne znasz .

Posted

Wyszło w przybliżeniu ( dla uśrednionych wartości ciężaru folii ) - 4 gramy.

Dla farby - 20 gram

 

Coś czuję, że skrzydła chyba okleję folią.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.