madmax Posted July 24, 2007 Posted July 24, 2007 Witam. Zrobiłem stateczniki V do szybowca z płytki balsowej 4 mm ażurowanej. Całość pokryłem warstwą papieru japońskiego przy pomocy caponu. Na tym etapie waga całego usterzenia wyszła około 32 gram. Prysnąłem całość podkładem Motip i przeszlifowałem. Po wyschnięciu poszła pierwsza warstwa lakieru akrylowego Motip w aerozolu, następnie szlif papierem 1500. Po wyschnięciu druga warstwa lakieru. Po wyschnięciu szlif papierem 2000 i ponownie 1 warstwa korygująca. Po wyschnięciu i zważeniu okazało się, że stateczniki mają 54 gramy. Czy u Was też po malowniu tak drastycznie wzrosła waga ? Prawie dwukrotnie ? Czy krycie folią wyszłoby lżejsze ? P.S. Czeka mnie jeszcze budowa skrzydła - malować je jak stateczniki, czy tez pokryć folią ?
Tomek Posted July 24, 2007 Posted July 24, 2007 Ciężar foli możesz łatwo policzyć ,wystarczy ,że znasz masę 1m2 podaną przez producenta (większość podaje) Średnio możesz przyjąć od 20g dla lekkich do 45g dla ciężkich "spalinowych " folii. Powierzchnię sterów zapewne znasz .
madmax Posted July 24, 2007 Author Posted July 24, 2007 Wyszło w przybliżeniu ( dla uśrednionych wartości ciężaru folii ) - 4 gramy. Dla farby - 20 gram Coś czuję, że skrzydła chyba okleję folią.
Recommended Posts
Archived
This topic is now archived and is closed to further replies.