Skocz do zawartości

Porównanie kilku ładowarek.


alkraj

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

By rozwiać ewentualne wątpliwości też proponowałbym ichargera, potem spora przerwa i inne ładowarki. Posiadam ichargera1010 i G.T.Power A8 8Cell balancer/Charger czyli coś a'la Turnigy Accucel-8 150W 7A Balancer/Charger. Mój G.T.Power A8 z deklarowanych 150W ledwo wytrzymuje 100/115W (zas. 12V/14,3V), jego sprawność energetyczna to ledwo 80%vs 93% iChargera. Pomijam niespodziewane resety i wyłączenia G.T. A8, nie wiem jak reszta propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, mam zamiar kupić ładowarkę, zastanawiałem się nad tą bo cena atrakcyjna i sporo końcówek:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=346

jednak zauważyłem też taką różni się mocą ładowania o 100W:

http://www.rc-electrotown.pl/index.php?products=product&prod_id=606

Co sądzicie o tych ładowarkach, i prosiłbym o wytłumaczenie o co chodzi że jedna ma 50 w a druga 150w, do czego to się ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to widzę tak:

P=U*I

Jakbyś chciał naładować pakiety z najwyższym dopuszczalnym dla danej ładowarki napięciem, przy najwyższym prądzie to:

dla tej 50W

6S(22,2V) * 5A = 111W - czyli nie wydoli (pewnie nie da się tego nawet ustawić?)

dla tej 150W

8S(29,6V) * 7A = 207W - też nie wydoli, ale np. da radę ładować to czego 50W nie dała.

 

Przykłady dosyć ekstremalne. Najlepiej przemyśl jakie pakiety (ile celi) zwykle ładujesz i jakim prądem (zależy od pojemności i technologii pakietu). Może się okazać, że mocniejszej nie potrzebujesz.

 

normalne ładowanie LiPo 3s 2000mAh (prądem 1C), to:

11,1V * 2A = 22,2W - OK dla 50W

 

ale jak ładujesz 4s 5000mAh, to już można(a nawet trzeba) się zastanowić nad 150W bo 50W pewnie dłużej poczekasz (mniejszy prąd ustawisz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już wiem, tylko zastanawia mnie ten prąd ładowania, 1C jest wtedy gdy pakiet np. 1200mah ładuję prądem 1.2A czy tak? Do jakiej pojemności wówczas naładuje fanryczny pakiet do pełnych brakujących 1200mah? Bo słyszałem o tym żeby pakiety dłużej działały trzeba je ładować w 80% czy to prawda, w takim razie pakiet 1200 miałby na oko 1000mah.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.