Jump to content

alkraj

Modelarz
 • Content Count

  238
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

4 Neutral

About alkraj

 • Birthday 03/24/1994

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  UK
 • Imię
  Alek
 1. Da się zaprogramować wszystkie funkcje z tabelki, poza wyborem rodzaju zasilania niestety.
 2. Ok, dzięki bardzo za pomoc. Właśnie nie byłem pewien co do nazwy producenta. Regulator jest sprawny bo normalnie na nim latałem ale niestety był ustawiony na NiXX i nie odcinał prądu tak jak powinien na LiPo. Latałem w sumie z telemetrią i alarmem napięcia, ale prościej przeprogramować i mieć spokój. Z silnikiem AXI 4120/18, śmigłem MA bodajże 15x8 lub 15x6 (nie pamiętam) oraz 6s bardzo ładnie współpracował.
 3. Zalazłem taki regulator jak na zdjęciu. Mam do niego silnik AXI 4120/18 zamontowany w starej makiecie 2m. Moje pytanie jest takie: czy ten regularor jest programowalny?
 4. Jak dobrze pójdzie to w wakacje oblot. Wchodze powoli na etap doboru wyposażenia. Zastanawiam się czy zrobić prostą konfigurację; tj. po prostu odbiornik z zasilaniem przez BEC, ESC i silnik (na odbiornik osobne zasilanie z pakietu NiCd), czy dać powerboxa. Nie wiem jeszcze jak wyjdzie waga, ale wydaje mi się że silnik pokroju czegoś takiego https://hobbyking.com/en_us/turnigy-aerodrive-sk3-6364-245kv-brushless-outrunner-motor.html ze śmigłem 20x10 i zasinaniu 8s powinien być w sam raz. Edit 07.03 2017 Wybór padł na ten silnik https://www.modelmotor.pl/silnik-570g-kv325-emax-gt5325-09.html
 5. Brakowało mi czasu. Dużo na głowie, praca, uniwerek.. Ale już kończę zabawę z drewnem. Zostało tylko pokrycie jednej strony skrzydła. Muszę zrobić małe przemeblowanie i będą zdjęcia. Nic nie umarło, po prostu dawno mnie nie było.
 6. Spalisz silnik szybciej niż Ci się wydaje.
 7. Co do APC. Hmm.. Kiedyś latałem i wydawało mi się ok. Ale teraz widzę, że nie są to dobre śmigła. Dzisiaj latałem na APC 14x7 i porównując je z np. MA jest na prawdę spora różnica. W tym samym modelu miełem wcześniej śmigło podobne do MA o wymiarach 13x6 i ciągnęło dużo lepiej niż większe APC i prądy były normalne. Na APC prąd był sporo większy a ciąg o 600g mniejszy. Co do mniejszych modeli to wydaje mi się że koledzy mają rację. Ja też latam na zwykłych GWS i są o niebo lepsze niż APC, do tego sporo lżejsze. Wybór należy do Ciebie, ale ja raczej posłuchałbym doświadczonych "lataczy". Do tego silnika i modelu zapomnij o śmigłach do spalin. Rozwalisz silnik. MA to dobre śmigła, ale MOIM ZDANIEM tylko te większe rozmiary. Są dość ciężkie i sztywne ale ja sobie chwalę, na pewno lepsze niż przereklamowane APC.
 8. Pewnie chodziło mu, że to tylko śmigło przeznaczone do spaliny. Stąd duża masa i problem z wycentrowaniem ośki. Oś silnika pewnie ma dużo mniejszą średnicę niż otwór w śmigle. Swoją drogą, nie polecam takich patentów. Jak ci się przesunie w locie to zrozumiesz dlaczego ;-)
 9. alkraj

  Gdzie kupić?

  A to nie. Myślałem, że takie długie też możesz wyczarować ;-)
 10. alkraj

  Gdzie kupić?

  11.5 to wew i 12.5 to zew. Czyli grubość ścianek 0.5mm, a długość dokładnie 392mm.
 11. alkraj

  Gdzie kupić?

  Masz możliwość wykonać rurkę 11.5mm x 12.5mm?
 12. Zrobiłem dokładnie tak jak pisałeś. Kiedy przyczepiałem była już dokładnie wysuszona. Zostawiłem w ten sposób na noc dla pewności.
 13. Jeszcze nie wklejałem. Garb też jeszcze nie wklejony, tam na zdjęciu się suszy porządnie.
 14. Racja. W ten weekend także jest airshow w Weston Park.
 15. Witam. W końcu coś się ruszyło po dłuższej przerwie. Zabrałem się za garb wg wskazówek Sławka i tym razem będzie prosty. Powoli zbliżam się do końca zabawy z drewnem. Może spróbuję jeszcze go odchudzić w niektórych miejscach; powinno być ok pod napęd elektryczny. Jeszcze jakieś poprawki i przygotowanie do oklejania.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.