Skocz do zawartości

Jaką aparaturę kupić?


kamilbit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem początkującym modelarzem (jeszcze, żadnego modelu nie oblatałem). W tym momencie robię RWD-5 i nie wiem jaką aparaturę wybrać.

 

Warunki są takie:

-do 1000zł

-więc jak do 1000zł to DOBRA(solidne wykonanie, wszystkie potrzebe funkcje, daleki zasięg-zamierzam latać fpv)

-2,4GHz

-odbiornik, pakiet i ładowarka(nie koniecznie... ale było by fajnie)

-pasowało by żeby odbiornik był tani (ciężko z tym jak sie kupuje aparaturę z wyższej pułki)

-min. 6 kanałów

- :roll: nie wiem co jeszcze aparatura powinna mieć.

 

Więc dużo szukałem, czytałem i przyszło mi do głowy, żeby kupić DX6i-ale ma drogie odbiorniki a jak bym chciał sobie coś za 700zł kupić do bym hiteca kupił (z tego co mi wiadomo odbiorniczki są tańsze), więc skoro nie DX6i to może dołożyć trochu mamony i skoczyć na wyższą pułkę i wybrać DX7 (jak dotychczas to najlepsza oferta jką znalazłem, ale nie wiem nic o wiarygodności tego sklepu, a w hk i hc nie chce kupować bo to później byłby nie mały problem z, wrazie czego, reklamacją czy czymś w tym rodzaju). Prosiłbym o doradzenie mi co wybrać i czy tu jest dobra cena/oferta.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam, Kamil.

 

Dla wyjaśnienia - Darek dostał punkcik, poniważ dużo mi pomógł na pw (za nim założyłem ten temacik, a że się Darku oddzywasz to łap punkcik )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak...

Z nadajnikow mialem spektruma DX6i oraz Turnigy 9X 9Ch Transmitter

i powiem ze porownanie i mozliwosci wypadaja wg mnie o wiele lepiej na kozysc tego drugiego. O cenie nie wspomnie. Dostaniesz to radio i w polskich sklepach.

Wystarczy Ci na lata a menu jest tak proste ze nie potrzeba instrukcji a do tego jest bardzo intuicyjne o czym nie mozna juz powiedziec w przypadku spektruma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tak, miałem Dx6i, Turnigy 9X a teraz mam Dx7. Turnigy nie polecam, może ma sporo funkcji ale miałem przypadki że podczas lotu się rozbindował odbiornik, co z resztą nagrałem, modelu nie rozbiłem, ale po takich zajściach aparatura poszła na allegro. Zasadą to nie jest, może miałem wadliwy sprzęt. Natomiast w Spektrumach nie zdarzyło się to.

 

"Biedny dwa razy traci"- więc jak myślisz przyszłościowo to dołóż i kup porządny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile to juz bylo na forum o klopotach wlasnie ze spektrum.....

Szczerze to jestes pierwsza osoba o ktorej mi wiadomo ze miala taki problem. A znam sporo osob co lataja na turnigy. Powiedz moze na jakim module latales bo to jest kluczowe a nie nadajnik.

No ale to wybor kolegi. Chcac miec tanie odbiorniki jak pisal to bedzie i tak musial kupowac w HK ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile to juz bylo na forum o klopotach wlasnie ze spektrum.....

Szczerze to jestes pierwsza osoba o ktorej mi wiadomo ze miala taki problem. A znam sporo osob co lataja na turnigy. Powiedz moze na jakim module latales bo to jest kluczowe a nie nadajnik.

No ale to wybor kolegi. Chcac miec tanie odbiorniki jak pisal to bedzie i tak musial kupowac w HK ;)

kłopoty są ze wszystkim nie tylko ze Spektrum, zgadza się? latałem dwoma elektrykami, jeden 1,5m drugi Su 26z Cyber Fly, wybrałem takie żeby były małe straty. Model, tu nie ma znaczenia, w domu radio działało ok, natomiast jaja się zaczynały na lotnisku. To tylko moje zdanie, dla wahających się przed zakupem- może się przydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=3247

 

Ja mam coś takiego. Jak nie masz wygórowanych wymagań to ta 6 kanałówka ci wystarczy. Jak miałbym teraz kupować to http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?cPath=162_187&products_id=6732 ponieważ brakowało mi 2 kanałów regulowanych potencjometrem i musiałem przerabiać nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ci na lata a menu jest tak proste ze nie potrzeba instrukcji a do tego jest bardzo intuicyjne o czym nie mozna juz powiedziec w przypadku spektruma.

Instrukcję to można i warto przejrzeć nawet przed zakupem, Wrzuciłem linki bo też kiedyś szukałem: http://pfmrc.eu/viewtopic.php?p=358595#358595
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także posiadam Turnigy 9x i jestem bardzo zadowolony :jupi: . Nie mam na niej zbyt dużo wylatane-około 30 godzin- ale nie zdarzyło mi się jeszcze żeby się rozbindowała. Zasięg zmierzony na otwartym polu 1,3km(licznik samochodowy) :rotfl: , odbiornik ma metrowym kiju wbitym w ziemię. Dodam że zasięg taki utrzymał się nawet gdy napięcie w nadajniku spadło do 7,9V- :shock: zmierzone multimetrem. Poza tym że alarm pikał wszystko działało normalnie. Nie sprawdzałem przy jakim napięciu padnie zasięg ale myślę ze przy 7V jeszcze byłoby nieźle. Generalnie za te pieniądze naprawdę dobra aparatura i do tego rozwojowa-możliwość zmiany oprogramowania. Do kupienia w Polandzie juz za 300 z wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turnigy 9X a teraz mam Dx7. Turnigy nie polecam, może ma sporo funkcji ale miałem przypadki że podczas lotu się rozbindował odbiornik, co z resztą nagrałem, modelu nie rozbiłem, .

Jak udało Ci się nie rozbić modelu przy rozbindowanym odbiorniku? Pokarz te nagrania :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę się nie zgodzić co do Turnigy vs Spektrum. DSM2, czy chcecie czy nie, jest najpopularniejszym systemem 2,4GHz na świecie i stąd stosunkowo często słyszy się o problemach. Najczęstszą przyczyną problemów są prawdziwi faceci, którzy nie czytają instrukcji. Np. pytanie zasadnicze podstawowe primo pierwsze: kto z was używa voltage protectora w odbiornikach innych niż halowe/parkowe? A o problemach Turnigy również czytałem wielokrotnie, może nawet częściej. Można przejrzeć forum.

Plusem DSM2 jest pełen asortyment odbiorników. Pełen. Kilkanaście modeli, nie kilka. Od maluteńkich 4-kanałowych do halówek, aż do 12 kanałowych. W większości zastosowań wystarcza. Do tego pełen wachlarz nadajników. Od prostych Spektrum, do zaawansowanych JR. Miron jest przykładem: możliwości nadajnika przestały mu wystarczać, więc kupił wyższy model bez konieczności wymiany odbiorników.

O jakości wykonania nawet nie ma co dyskutować.

Używam tego systemu 3 sezon i nigdy nie miałem najmniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie przemawiaja za mną argumenty za spectrum/przeciwko turnigy - czytałem trochę opinii na jej temat i wywnioskowalem z nich, ze aparatura jest dobra, ale nie wiem czemu mam wrażenie ze ta cena ma jakieś konsekwencje w jakości (jak z promocjami).

No i przedewszystkim ZASIĘG - turnigy 800 sprawdzony, 1,4km rzeczywisty, a DX7 rzeczywisty to ponad 5,5km, a jak bd latał fpv to taki zasięg byłby całkiem fajną rzeczą :D

 

 

edit: Bardzo miło widziane opinie właścicieli DX7 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX7 rzeczywisty to ponad 5,5km

A gdzie takie informacje znalazles? Chetnie poczytam :D

EDIT

Znalazlem, tyle ze takie radio jest nielegalne u nas :lol: mialo 10x wieksza moc niz dozwolona w europie. U nas kupisz ale 10mW wiec nie nastawiaj sie na te 5,5km

 

Zaczynasz dopiero zabawe w RC jak pisales i wg mnie walenie kasy na radio ktore nie oferuje wiecej poza wieksza cena jest bez sensu. Zaloze sie ze dlugo nie wykozystasz wszystkich funkcji Turnigy. Ktos powiedzial ze masz caly przekroj odbiornikow...Jasne ale kupujac na modol corony masz tez taki sam niemal rozrzut od malenkich do 9ch a w dodatku za znacznie mniejsze pieniadze.

aaaa Zapomnialem. Turnigy ma fajna mozliwosc zmiany z poziomu menu mocy nadajnika albo 10mW albo 100mW. w spektrumie jaki kupisz masz jedynie te 10 chyba ze kupisz wersje na USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz pisałem... Hm... czy to oznacza że u nas jest dozwolona 550m? :mrgreen:

A co do tego, że u nas zabroniona - jak bym sobie klpił z hc to może ty było tyle... :P

I nie wiem jak mam to rozumieć:

Czy w europie na nadajniki o takiej mocy są nakładane ograniczenia? (jak tak to bym sobie wymontował najwyzej)

Czy sprzedają inne wersje dx7 - bo nie wiem jak to rozumieć...

I czy ta co miała te 5,5km to była strandardowa dx7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modol corony masz tez taki sam niemal rozrzut od malenkich do 9ch a w dodatku za znacznie mniejsze pieniadze.

Ok, niby tak, ale o coronie sie tyyle złego naczytałem, że wolał bym tą wersję odrzucić.

 

zmiany z poziomu menu mocy nadajnika albo 10mW albo 100mW

Em... Nie wiem co to :oops: .

 

edit: jak tak przeczytam jeszcze raz to mniej więcej domyyślam się, że chodzi o zasięg :roll: (nie myle się?), ale jeśli nawet, to czy będzie większy niż 1,5km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce doywolona moc to 10mW i tzle . Yasieg nadajnikow wiec waha sie w granicach 1400+2000m w yaleynosci od terenu, warunkow itd.

Ta aparatura o ktorej piszesz miala moz 100mW i byla kupiona w USA

 

EDIT :

z Corona byly problemy ale na poczatku. Zawsze masz jeszcze Asana i kazdy inny modul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tej ofercie. Jak dla mnie troche za drogo ale są serwa... Pasuje mi się jeszcze spytać czy jest to wersja 100mW (nie wiecie gdzie można taką nową zdobyć?)

 

edit: Ahh... Nie powinienem tak odrazu wrzucać na forum pytań :? bo za 5min coś lepszego znajduję...

Więc tak - po 1 jestem w szoku!? Że mają takie cenki za granicą i taki zestaw! Z tego forum - tada

Wyczytałem że jest co takiego jak to - tada 2

Zna ktoś tą firmę? BO w zestawie dają WSZYSTKO nawet (chyba) aku do odbiorniczka za 300$ i jak tak licze to przy aktualnym kursie i nawet jak cło dowalą (ciekawe czy by nie zrobili triku, żeby wysłali jako uzywane...) to wyjdzie o wieeeele taniej niż taki zestawik u nas :jupi:

Co o tym sądzicie?

 

edit 2:

Specifications

Channels: 7 Channel

Modulation: 2.4GHz DSM2

Mode: Heli/Airplane/Sailplane

Model Memory: 20

Receiver: AR7000 7 Channel

Servo: (4) DS821 Digital

Tx Battery: 1500mAh 9.6V

Rx Battery: 1100mAh 4.8V

 

edit 3: Nie widze tam info o mocy... Nie wie ktoś (nie mam pojęcia z kąd ktoś miał by wiedzieć, ale pytam bo może ktoś ma przeczucie, bądź kupował tam) czy to będzie 100mW?

 

Za 1000zł TAKA oferta to bardzo dobra okazja!!!

Wg, kursu 3zł za dolar amerykański

 

Wyróżniełem żeby ktoś kto tylko przegląda temacik miał na czym oko zawiesić :mrgreen:

 

Nie słyszał nikt o tym serwisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.