Jump to content

rozładowany pakiet LiPo


kret88

Recommended Posts

Witam, widząc całkowity brak wiaterku i piękne słoneczko za oknem postanowiłem wybrać się gdzieś na pole i trochę potrenować swe umiejętności w pilotarzu. Niestety mam pewien problem ponieważ zapomniałem odłączyć od odbiornika pakietu i tak od piątku go zasilał. Niestety teraz mam problem bo nie mogę go naładować. Gdy podłączam go do ładowarki (HK ECO6) ta wypisuje mi komunikat "low voltage" i nie chce go ładować. Czy ta ładowarka ma możliwośc regeneracji tych pakietów, czy nadaję się on już jedynie do kosza?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Z tego co się dowiedziałem na tym forum, to zasilanie jest zbyt niskie żeby ładowarka ruszyła, więc trzeba podnieść tę wartość innym źródłem ( np. akumulator 12V), a wtedy ładowarka powinna ruszyć. Jeżeli coś poplątałem proszę mnie poprawić.

Link to comment
Share on other sites

Źle Albert , :) Najlepiej poprzez Ładowarkę, można uratować pakiet, robiąc w ten sposób, podpinasz pakiet bez balansera , ladujesz go programem nimh do 10V i później ładujesz przez balanser... Musisz być cały czas przy pakiecie i musisz być aby kontrolować temperaturę pakietu... Powinno pomóc

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Umówmy się że ta metoda nie ratuje pakietu tylko daje nam szanse jeszcze nim polatać.

W celi poniżej 2,7 V zachodzą nieodwracalne reakcje chemiczne i będzie się ona szybciej ładować (gromadzić mniej energii) oraz szybciej siadać. Pewnego razu może się też już w ogóle nie obudzić i zostać w pobliżu 0 V.

 

Tak czy inaczej pakiet jako całość traci sporo na wydajności prądowej.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.