Skocz do zawartości

rozładowany pakiet LiPo


kret88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, widząc całkowity brak wiaterku i piękne słoneczko za oknem postanowiłem wybrać się gdzieś na pole i trochę potrenować swe umiejętności w pilotarzu. Niestety mam pewien problem ponieważ zapomniałem odłączyć od odbiornika pakietu i tak od piątku go zasilał. Niestety teraz mam problem bo nie mogę go naładować. Gdy podłączam go do ładowarki (HK ECO6) ta wypisuje mi komunikat "low voltage" i nie chce go ładować. Czy ta ładowarka ma możliwośc regeneracji tych pakietów, czy nadaję się on już jedynie do kosza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Z tego co się dowiedziałem na tym forum, to zasilanie jest zbyt niskie żeby ładowarka ruszyła, więc trzeba podnieść tę wartość innym źródłem ( np. akumulator 12V), a wtedy ładowarka powinna ruszyć. Jeżeli coś poplątałem proszę mnie poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle Albert , :) Najlepiej poprzez Ładowarkę, można uratować pakiet, robiąc w ten sposób, podpinasz pakiet bez balansera , ladujesz go programem nimh do 10V i później ładujesz przez balanser... Musisz być cały czas przy pakiecie i musisz być aby kontrolować temperaturę pakietu... Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Umówmy się że ta metoda nie ratuje pakietu tylko daje nam szanse jeszcze nim polatać.

W celi poniżej 2,7 V zachodzą nieodwracalne reakcje chemiczne i będzie się ona szybciej ładować (gromadzić mniej energii) oraz szybciej siadać. Pewnego razu może się też już w ogóle nie obudzić i zostać w pobliżu 0 V.

 

Tak czy inaczej pakiet jako całość traci sporo na wydajności prądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.