Skocz do zawartości

TURNIGY 9X zasieg 60 m


mack

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze watek o turnigy ciagnie sie od dosc dawna, jednak ja mam pewien problem.

 

Po zakupie pierwszego nadajnika okazalo sie ze na wysw. sa krzaki, nie mozna bylo nawet zmienic modulacji.

 

Kupilem 2-gi nadajnik.

 

Podpialem, zbindowalem i..... zasieg 60 m - max.

 

W ten oto wspanialy sposob posadzilem swaja pierwsza pianke podczas pierwszego lotu, dodam ze dzwon nastapil z powodu nieodpuszczenia gazu, po 4 -tej utracie zasiegu w powietrzu.

 

Nie mam pojecia co moze byc temu winne, nadajnik, odbiornik, koncowka mocy?

 

Bawic sie w to czy od razu kupic Assan-a lub Fr-sky?

 

Troche to irytujace bo wyjdzie rownowartosc calkiem ciekawego nadajnika. :evil: :evil: :evil: :evil:

 

Czym i jak mozna zastapic ;; Magiczna'' wtyczke do koszyczka w tym nadajniku, moja wtyczka to porazka.

 

BTW.

Byc moze zasieg stracilem tez z powodu rozlaczajacej sie aparatury (a moze to i to) - co za zlom, a tak dobrze sie zapowiadalo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taki miałem problem jak ty u mnie to była wina baterii w nadajniku ,najlepiej je wymienić na pakiet lipo rhino ,który idealnie tam wchodzi

http://hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7346

apropo te kable od koszyka w nadajniku są tandetne to prawda.Jeszcze możesz rozkręcić aparaturę i zobaczyć czy masz kabelki jakieś ci się nie odlutowały mi się tak zrobiło i nie chodził mi ster kierunku teraz polutowałem i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też taki miałem problem jak ty u mnie to była wina baterii w nadajniku ,najlepiej je wymienić na pakiet lipo rhino ,który idealnie tam wchodzi

Baterie mialem 2500 mAh, nowki , w pelni sprawne i swiezo naladowane - specjalnie aby moc wykluczyc ten problem.

 

Jesli chodzi o luty to sprawdze polaczenie kostka plytka, jednak juz na pierwszy rzut oka widac ze to wina wtyczki od koszyczka.

 

Wkeic na CA? Czy moze dolutowac cos innego - tylko co tam sie zmiesci i bedzie ciasno pasowalo.

 

Zamowic FrSky z hobbyking-a czy Assana ? Wiem ze oba dzialaja bardzo przyzwoicie jednak jest ;; Delikatna'' roznica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpialem, zbindowalem i

Byc moze zasieg stracilem tez z powodu rozlaczajacej sie aparatury

juz na pierwszy rzut oka widac ze to wina wtyczki od koszyczka

Czytam i się dziwię... Przed lotem nie sprawdziłeś zasięgu? 4x rozłączał Ci aparaturę, a Ty trzymałeś gaz na full? Forum nie czytałeś i nie sprawdziłeś wszystkich lutowań do potencjometrów i przełączników w aparaturze za niespełna 60$? Toż to jest proszenie się o problemy...

Czy moze dolutowac cos innego - tylko co tam sie zmiesci i bedzie ciasno pasowalo.

Oryginalna wtyczka JST-XH 3 pin.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamowic FrSky z hobbyking-a czy Assana ? Wiem ze oba dzialaja bardzo przyzwoicie jednak jest ;; Delikatna'' roznica w cenie.

Mimo ewentualnej różnicy w cenie, warto dopłacić do Frsky. Półka wyżej jeżeli chodzi o technologię.

A jeżeli to do Assana miałbyś dopłacać to nawet się nie zastanawiaj ;)

 

Pozdr.,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się dziwię... Przed lotem nie sprawdziłeś zasięgu? 4x rozłączał Ci aparaturę, a Ty trzymałeś gaz na full? Forum nie czytałeś i nie sprawdziłeś wszystkich lutowań do potencjometrów i przełączników w aparaturze za niespełna 60$? Toż to jest proszenie się o problemy...

Sprawdzilem zasieg i bylo ponad 100 stop - zgodnie z manualowym testem - napisalem o tym w pierwszym poscie.

 

Poprawie sie. Pomimo chwilowych problemow z wtyczka wypadek byl spowodowany utrata zasiegu.

 

Gaz wladowalem zeby wyciagnac za 4-tym razem i nie wyciagnalem - CFIT - moj blad.

 

Byl to moj pierwszy lot w zyciu po kilkudziesieciu godzinach na Clear View.

 

Aparature rozebralem jak tylko dostalem, ogladnbalem wszystkie luty i musze powiedziec ze lutowac gosc z glowa, przynajmniej w porownaniu do tego co tu widzialem.

 

Wlasnie sprawdzilem polaczenie zasilania na oplycie i jest ok. ( Od kiedy poprawilem jest ok.

 

Generalnie 60 m zasiegu i basta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel moduł-antena nie jest załamany?

Byla nadlamana izolacja (tylko izolacja) w odbiorniku ale zostalo to przelutowane dla swietego spokoju (troche skrocilem kabelek) - zmian kompolketnie zadnych.

 

Nie znam sie, nie jestem elektronikem, moze to koncowka mocy?

 

Dziekuje za pomoc. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byla nadlamana izolacja (tylko izolacja) w odbiorniku ale zostalo to przelutowane dla swietego spokoju (troche skrocilem kabelek) - zmian kompolketnie zadnych.

Chwilka, czy dobrze rozumiem: w odbiorniku skróciłeś kabelek - antenę? Przy 2.4 GHz różnica w długości anteny rzędu kilku mm czyni dużą różnicę.

Jeżeli faktycznie skróciłeś antenę, to 60 metrów zasięgu to i tak nieźle!

 

Skoro masz 2 nadajniki, to powinieneś mieć też 2 odbiorniki. Na drugim odbiorniku występuje ten sam problem? (tam antena nie ma "pęknięć"?)

 

Jeżeli chcesz porządny system radiowy za rozsądną cenę, wybierz FrSky. Ma dobre opinie (potwierdzam) i bardzo szybko nawiązuje połączenie po jego utracie. Tylko nie lataj ze skróconymi i połamanymi antenami...

 

 

Pisałeś, że na pierwszym kupionym Turnigy9X masz "krzaki". Masz go jeszcze? Może chcesz się pozbyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilka, czy dobrze rozumiem: w odbiorniku skróciłeś kabelek - antenę? Przy 2.4 GHz różnica w długości anteny rzędu kilku mm czyni dużą różnicę.

Jeżeli faktycznie skróciłeś antenę, to 60 metrów zasięgu to i tak nieźle!

Jak juz pisalem jestem laikiem, jednak po tej przerobce nie bylo jakichkolwiek zmian w zasiegu, zdaje sobie sprawe z ogromnego wplywu parametrow anteny - dlatego pytalem

 

Dodam ze zasieg to 60 m w powietrzu i na ziemi.

 

Tylko nie lataj ze skróconymi i połamanymi antenami...

Juz nie bede :cry:

 

Pisałeś, że na pierwszym kupionym Turnigy9X masz "krzaki". Masz go jeszcze? Może chcesz się pozbyć

Z ta mysla zostawilem go w polsce, tam tez zostal odbiornik.

 

P.S.

 

Chetnie sie pozbede jesli tylko jestes zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz "dawcę" to można by spróbować podmienić całą antenę w odbiorniku.

 

Antenę można pozyskać albo z innego "spalonego" odbiornika, albo z niepotrzebnego sprzętu obsługującego WiFi (to samo pasmo). Większość antenek od WiFI (np tych zginanych) ma w środku właściwą antenę (kabelek) dokładnie taki jak potrzebujesz (no może odrobinę dłuższy). Wymagane jest jednak czyste lutowanie i żadnego odizolowywania kabelka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenę można pozyskać albo z innego "spalonego" odbiornika, albo z niepotrzebnego sprzętu obsługującego WiFi (to samo pasmo). Większość antenek od WiFI (np tych zginanych) ma w środku właściwą antenę (kabelek) dokładnie taki jak potrzebujesz (no może odrobinę dłuższy). Wymagane jest jednak czyste lutowanie i żadnego odizolowywania kabelka...

Mam mala lutownice gazowa, musze kupic kalafonie gdyz wlasnie mi sie skonczyla.

 

Jak dobrac dlugosc tej antenki - czym to sie mierzy?

 

Zmierzyc w dobrym odbiorniku czy mozna to wyliczyc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena na 2.4 GHz będzie miała już właściwą długość. Antena to niewielki ten kawałek "odsłoniętego" drucika na końcu kabelka. Jej już nie skracamy, lepiej też nie mierzyć. Można oczywiście policzyć, ale może to innym razem...

Skrócić można, ale tylko część w "osłonce",trzeba uważać aby jej nie uszkodzić i nie zewrzeć anteny i osłony. Jeżeli jest miejsce i możliwość to najlepiej użyć całej anteny. Czasami można znaleźć np na kartach WiFi do notebooków lub w uszkodzonych routerach WiFi małe złączki antenowe (nie mówię o wkręcanych) - zobacz zdjęcie poniżej, na górnej krawędzi karty (lewy i prawy róg).

 

Dołączona grafika

 

Takie złączki są w droższych odbiornikach (a nawet w FrSky z telemetrią) co umożliwia wymianę anteny bez lutowania...

 

Edit: Jeżeli masz możliwość pogrzebania w złomie komputerowym (notebooki, access pointy) to można znaleźć coś ciekawego co się nada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrócić można, ale tylko część w "osłonce",trzeba uważać aby jej nie uszkodzić i nie zewrzeć anteny i osłony

Czyli kabelek w oslonce mozna skracac bez oporow?

 

O.K. Moze wyrazilem sie nieprecyzyjnie, mowiac antena mialem na mysli ta czesc kabelka ktora wystaje zaraz za obudowa, w tym miejscu doszlo do zalamania kabelka '' Anteny'' przelutowalem mase i sygnal ale nic to nie zmienilo.

 

Pozoostaje mi sprawdzic 2-gi odbiornik.

 

Tak czy smak musze zmienic tor

 

P.s.

 

Zmien link w pokrewnym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj zauwazylem pewna niesprawnosc kolejnego odbiornika turnigy.

 

Mam wrazenie ze tam nie istnieje jakosc.

 

Do rzeczy.

 

Na 2 wejsciach odbiornika dzieja sie cuda.

 

Gdy mam podpiete zasilanie to wkladajac i wyciagajac wtyczke do jednego z tych 2 kanalow - moge obrocic serwem o 45(stopniowo) stopni.

 

Gdy wepne to samo serwo w dobry kanal - wraca ono do neutrum.

 

Wczoraj bylo jescze lepiej.

 

Przed ponownym zbindowaniem serwo przestawialo sie o 45 stopni - od razu (wpiecie etyczki w jeden z 2 kanalow), wpiecie w inny kanal powodowalo powrot do neutrum.

 

Po zbindoaniu dzieje sie tak jak opisalem na poczatku - wkladam i wyciagam wtyczke w jeden z 2 ferelnych kanalow i stopniowo moge obrocic serwo 0 45 stopni.

 

OD DZISIAJ TOR NADAWCZY TURNIGY DLA MNIE NIE ISTNIEJE _ TO ZLOM BEZ TESTOW Z DUZA SZANSA NA AWARIE W OKRESIE DZIECIECYM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.