Skocz do zawartości

TURNIGY 9X zasieg 60 m


mack

Rekomendowane odpowiedzi

Które 2 wejścia odbiornika tak się zachowują?

Jeśli 5-8 to nie jest to wina aparatury. Kanały 5-8 trzeba przypisać do konkretnych funkcji, robi się to w menu AUX-CH

4i5 kanal.

 

Nadajnik jest o.k. , winny jest kolejny odbiornik

 

O.K. DOPISZE TYLKO ZE DZIEJE SIE TO PRZY WYLACZONYM NADAJNIKU :evil:

 

Z tego jasno wynika ze winny jest odbiornik, przypisywanie AUX nic do tego nie ma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mack, nie obraź sie ale czytając Twoje posty mam wrażenie że zachowujesz sie jak dziecko we mgle. Podobno czytałeś instrukcję do Turnigy może przeczytaj jeszcze raz.

MERLIN Napisz o co chodzi konkretnie.

 

Jak ma działać prawidłowo odbiornik przy wyłączonym nadajniku???? Odbiornik musi coś odbierać żeby działać-jak sama nazwa wskazuje....

MERLIN Take it easy boy

 

Wg. ciebie, jesli wpinam zasilanie w odbiornik i serwa ida w jednym kierunku o 90 stopni to jest ok, oraz ze dzieje sie to tylko na 2dwoch kanalach

 

Proponuje zrobic sobie rosolek :lol:

 

Powiem wprost.

 

Nie wydaje mi sie aby serwa mialy sie przemieszczac po podpieciu zasilania do odbiornika.

 

Jesli wczesniej wszystki bylo podpiete to powinny minimalnie drgnac(lub wogole) gdyz sa wokol neutrum, a one pac na jedna strone (na 2 kanalach tylko)

 

O.K.. ZAMKNIJMY WATEK, TOR TURNIGY ODCHODZI DO LAMUSA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadasz Maciek niewiadomo skąd i próbujesz przekonać starych wyjadaczy modelarstwa do swojego rozumowania. Już za króla Ćwieczka włączało się ZAWSZE bezapelacyjnie wpierw NADAJNIK a potem ODBIORNIK i kropka. Właśnie dlatego aby uniknąć niekontrolowanych ruchów serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadasz Maciek niewiadomo skąd i próbujesz przekonać starych wyjadaczy modelarstwa do swojego rozumowania. Już za króla Ćwieczka włączało się ZAWSZE bezapelacyjnie wpierw NADAJNIK a potem ODBIORNIK i kropka. Właśnie dlatego aby uniknąć niekontrolowanych ruchów serw.

uhaha dobre :D

 

Wychodzi na to ze musialo ,,mnie sie cos zmixowac '' gdyz wczesniej nie mialem tego problemu, nie sadzilem ze wystapi na to taka reakcja.

 

O.K.

 

Trafiles w samo sedno , no moze nie do konca chce kogos ustawiac, jednak jako poczatkujacy modelarz mam prawo miec braki - przepraszam jesli to komus robi problem :D

 

P.S.

 

Czy wszystkie odbiorniki tak reaguja gdy nie ma wlaczonego nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą tak reagować ale nie muszą. Bez włączonego nadajnika odbiornik "zbiera różne śmieci". Różnej maści sygnały i zakłócenia rozchodzą sie w powietrzu a odbiornik to zbiera, odczytuje i przetwarza -stąd czasami jego nieracjonalne zachowanie bez włączonego nadajnika. Jeśli takie dziwne rzeczy działyby się przy włączonym nadajniku to można by to odczytać za błąd ale nie konieczni-najpierw należy sprawdzić ustawienie aparatury a dopiero później wysnuwać wnioski o uszkodzeniu odbiornika. Ja miałem kilka dziwnych przypadków z odbiornikiem:

- sieć router Wifi w odległości około 5m-serwa dziwnie drgają i czasami się któreś przestawi w skrajne położenie,włączenie nadajnika pomogło :jupi: .

- suszarka żony włączona jakieś trzy metry od odbiornika -tu sie dopiero cuda działy-włączenie nadajnika i po kłopocie :jupi:

- zabawkowe walkie talkie sąsiada-jak wciskał nadawanie serwo kierunku na maxa :jupi:

-sąsiadowi podczas prób samoczynnie załączył się silnik-był baaardzo ździwiony-dobrze że nie było śmigła....skutek-ukręcone przewody-najpierw podłączył odbiornik-zapomniał o nadajniku.

Reasumując tak jak kolega napisał post wcześniej:

Najpierw włączamy nadajnik a później odbiornik......wyłączamy w odwrotnej kolejności. Podobno czytałeś instrukcję jak gazetę do śniadania :shock: a tam jak wół stoi że taka kolejność obowiązuję-napisane na pierwszych stronach instrukcji-czegoś widać nie doczytałeś.

Proponuje zacząć czytać "na śniadanie"forum-uważnie - odpowie Ci na wiele pytań i wyjaśni wiele problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. ciebie, jesli wpinam zasilanie w odbiornik i serwa ida w jednym kierunku o 90 stopni to jest ok, oraz ze dzieje sie to tylko na 2dwoch kanalach

 

Proponuje zrobic sobie rosolek :lol:

 

Są odbiorniki które bez obecności sygnału w ogóle nie podają impulsów do serw (tylko zasilanie). Na takie "coś" w różny sposób reagują różne serwa, niektóre na przykład obracają się w jedną stronę o ileś-tam stopni przy włączaniu.

Czy czasem nie doświadczasz właśnie takiego zachowania?

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są odbiorniki które bez obecności sygnału w ogóle nie podają impulsów do serw (tylko zasilanie). Na takie "coś" w różny sposób reagują różne serwa, niektóre na przykład obracają się w jedną stronę o ileś-tam stopni przy włączaniu.

Ta odpowiedzia trafiles w sedno sprawy, nawet taka gapa jak ja zrozumial.

 

To ma sens.

 

Dziekuje wszystkim ktorzy pomogli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, podepnę się do tematu, żeby nie mnożyć bytów.

 

Uciąłem śmigłem antenkę w odbiorniku ;-(.

Poradźcie jak zrobić nową, z czego? Zwykły kabel antenowy i zostawić odizolowane 3 cm końcówki rdzenia? Czy może jakieś precyzyjniejsze dane?

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.