Skocz do zawartości

Makieta robinsona R22 rama FRENZY TZ 50V2


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki

 

Właśnie przede mną najważniejsza rzecz rokująca wszystko

 

czyli malowanie końcowe

 

bo zrobiłem próbę malowania drzwi od wewnątrz akrylowym sprayem i metanol niestety go rozpuszcza

 

nie wiem czym to pomalować żeby metanol tego nie rozpuścił

 

chyba że pomalować całośc akrylem a na to bezbarwny kolor w sprayu tylko jakiś specjalny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Witam, piszę troszkę wolno, bo cały czas oczy przecieram ze zdziwienia. Zacząłem czytać wątek od ostatniej strony, z resztą jak każde czasopismo :lol2: :lol2: :lol2:

 

Gratuluje udanej konstrukcji, jestem pod dużym, ale to ogromnym wrażeniem. Po doczytaniu całości (artykułu), mam do Ciebie jedno pytanko, czy podwyższasz jakoś ten wirnik jak w oryginale?. napisałem jakoś bo raczej Ty wykombinujesz jak to zrobić w sensowny sposób. :lol:

Śledzę z niecierpliwością postępy i nie ukrywam że czekam jeszcze bardziej zniecierpliwiony, na fotki lub filmik z dziewiczego lotu. :jupi:

 

P.S. Po tym jak koledzy modelarze sprowadzili mnie na twardą ziemię, w bardzzooo dalekich planach budowa Mi-2 lub PZL Kania :crazy: (Raczej Kania z racji dokumentacji).

 

Trzymam kciuki i życzę dalszych sukcesów.

Pozdrawiam Piotr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Kolego eptita

 

Sprawa jest następująca

Miałem zmieniać wał popychacze snapy i zrobić go pod oryginał ...ale jednak zrezygnowałem z tego po naradzie pewnej osoby na forum

 

tak czy tak moja makieta nie będzie nigdy oryginałem Robinsona R22 a z przedłużeniem Wału mogło by doprowadzić do dodatkowych wibracji a tym samym rozwalenie modelu . Postanowiłem, że zostane przy tej mechanice

 

Serwa cyfrowe na tarcze już kupiłem nie są specjalnie szybkie ale do makiety myśle że spokojnie wystarczą

 

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=65_457_458&products_id=4464

 

 

Teraz tylko potrzeba mi żyroskopu GY 401 i serwa cyfrowego FUTABY mysle ze w przyszłym tygodniu już będe miał

 

również w przyszłym tygodniu biore się w końcu za pomalowanie makiety

problem mam z naklejkami bo gość który je robi przygrał w tak zwanego ch.... i wytrzymał mnie długo i powiedział , że mi ich nie zrobi

musze coś wykombinować swojego

 

 

jak tylko będę miał zrobione to wrzucę na forum

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Rafał z miłą chęcią założył bym mu już kubraczek bo jest piękny ;) tylko że własnie Makieta czeka na mojego malarza i się doczekać nie może :(:(:( Przyznam ,że pięknie by się prezentował taki żółciutki RMF-U :D

 

ale to już niebawem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Termometr pokładowy przetestowany :) temperatura głowicy silnika po odkręceniu 4 ząbków wynosi 86* C < spokojne loty >

myślałem jednak o wkręceniu iglicy o kilka ząbków , ponieważ obroty silnika deczko spadły i ogon helika dziobie ... widać znaczny spadek obrotów ...

 

jaka waszym doświadczeniom powinna byc temperatura bezpieczna dla silnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.