Skocz do zawartości

Makieta robinsona R22 rama FRENZY TZ 50V2


bandi

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zdążyłem nić napisać bo nad morzem i bez netu jestem, ale wibracje pojawiają się jeśli, materiał ma miejsce do pracy(wibrowania) oszczędź na podkładkach z gumy i daj ciasne połączania i skasuj luzy.

Nic nie zapowiadało, takiego zakończenia budowy :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Powiem Wam jeszcze tak , że po założeniu tych podkładek gumowych jest jeszcze gorzej

:(

 

pierwszy test z budą dokręcona na sztywno dużo lepiej makieta pracowała

 

hmm nie wiem może też ... źle robie że testuje makietę bez szyb ??

 

wtedy powietrze wchodzi w budę i i robi się tak jak by balon ??

 

 

co o tym myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, piękna profesjonalna robota! gratulacje dla pana Darka.

Bardzo szkoda że są takie wibracje :( nie zam się, nie mam żadnego doświadczenia ale... szkoda by tej makiety, może by tak makietę zamocować do heli za pomocą jakiś sprężynek, mini amortyzatorków ?

Jeśli źle mówię to bardzo przepraszam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest pewien postęp

 

Dzisiaj zrobiłem test z samym ogonem od makiety bez głównej budy ... no i co zauważyłem :

-Wirnik pięknie się toruje nie ma wibracji

- ogon pięknie trzyma i nic nie dziobie

 

ale wiem już gdzie jest problem!!!

 

 

To podwozie co zrobiłem z Aluminium strasznie wpada w wibracje wibracje są nawet około 1 cm:( .. jednak paru kolegów miało racje z podwoziem :)

 

W dodatku makieta skręcana jest właśnie do podwozia i do ramy:) przez to występują tak mocne wibracje i wydaje się tym samym że wirnik <łopaty źle się torują >

 

teraz tylko jest problem bo makieta ma już wymiary jakie ma a podwozie chyba jednak jest za duże żeby to wszystko współgrało i nie wibrowało:(

 

myślałem jeszcze nad takim rozwiązaniem żeby jakoś ominąć skręcanie makiety u podstawy do płóz tylko żeby była skręcona tylko i wyłącznie do ramy :( hmmm ale ciężko to będzie teraz przeskoczyć

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Rozpocząłem dalszą próbę eliminowania wibracji mojego Robinsonka R22

 

Jestem na etapie robienia dodatkowych łap,które będą zamocowane zaraz przy głównej osi wirnika ... tam gdzię występowały bardzo duże wibracje . Potem wymiana płoz i ewentualne wzmocnienie całego podwozia

 

a tu fotka

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.