Skocz do zawartości

Odbudowa akrobata konstrukcyjnego


Kristoff

Rekomendowane odpowiedzi

Witam znów po długiej przerwie.

Nie ma problemu jutro wrzucę kilka fotek.

Niestety ja i ten model mamy pecha.

Najpierw rozbiłem go doszczętnie, potem wypadek z wtedy (narzeczoną obecnie żoną) no ale dziurę w skrzydle załatałem taśmą malarską (rozwiązanie tymczasowe na oblot), końcówki skrzydeł odcięte i tak zostanie bo mi się podoba. Ale...

Nadszedł w końcu dzień w którym stwierdziłem że umiejętności jakieś już mam, ładnych kilka pakietów naładowałem, zatem warto by w końcu oblatać moje cacuszko.

Poszedłem więc na pole i... Najpierw problemy z propsaver-em (nie wiem czy poprawnie napisałem) w końcu zamocowałem śmigło na kołpak samolot i tak ma podwozie. No i ... POLECIAŁ :jupi: niestety w krótce usłyszałem niepokojący dźwięk jakby poluzowany silnik.. Zmniejszyłem obroty jednak ciąg wystarszył żeby wyrwać kilka elementów jak tylko wydostał się z łoża :/ Na szczęście samolot był na tyle wysoko że udało mi się go bezpiecznie sprowadzić na zieloną łączkę poza wyrwaną wręgo nr1 i silnikową no i rozerwanym na dziobie papierem japan nic się nie stało. Martwiłem się że skrzydła mocowane na magnesy to słaby pomysł ale dają radę. Aktualnie zamierzam włożyć silnik i regiel do esy i się pobawić, a ten samolot znów trochę powisi zanim się za niego wezmę. Może kiedyś się zgramy :(

Przepraszam za długi monolog ale dawno nie pisałem wiecie ślub wesele kupa załatwiania i niebyło czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wena wróciła !!:) :jupi:

 

Samolot po wypadku z silnikiem leżał, a to na szafie, a to na ścianie przerzucałem go z kąta w kąt.

No i ostatnio bach olśniło mnie, a gdyby tak go okleić folią wzmocnić konstrukcję dodać trochę balsy i wsadzić mi O.S. max 15LA...

 

Jak pomyślałem tak zabrałem się do roboty...

Jako że nigdy nie oklejałem modeli folią to bałem się że coś spiernicze ale efektami zaskoczyłem sam siebie to dużo łatwiejsze niż oklejanie papierem japońskim.

Tutaj kilka fotek:

https://picasaweb.google.com/103213789362051470500/11Grudnia2011?authkey=Gv1sRgCM-8jtWD5tLu5QE#5684967894423368370

 

Niestety nie mogę zalogować się na imageshack więc podałem link do picasa.

Jeśli robię coś nie tak to proszę o uwagi...

 

Niestety zdjęcia kiepskiej jakości w przyszłym tyg. postaram się wrzucić coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne postępy w budowie.

Oklejanie folią idzie mi co raz to lepiej.

Drugie skrzydło oklejone, jutro wzmocnię lotkę i okleję.

Może uda mi się coś więcej przydłubać :D fotki będę wrzucał na bieżąco.

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dziś fotki troszkę lepszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.