Skocz do zawartości

Pierwszy model czyli - Toto 0.


Lisekk

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dzisiaj prace nad Totem zostały ukończone :jupi:

Czekam na ostatnie części, więc prawdopodobnie około piątku - soboty planuję oblot.

Muszę jeszcze kupić odbiornik ...

Więc chciałbym żebyście mi doradzili:

 

Któryś z tych będzie dobry ? Jeśli tak to który ?

- http://allegro.pl/odbiorn...1478590734.html

- Futaba R136F

Zależy mi na waszych odpowiedziach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się czepnę - model nie ma wzniosu. Zrobiłeś lotki?

Bez lotek, skrzydła powinny mieć kilkustopniowy wznios i to jest w planach.

Bez wzniosu, model będzie miał niską stabilność, a bez lotek brak możliwości regulacji przechyleń.

 

Jeżeli już kupiłeś ten nadajnik EK-0404, to do niego może być odbiornik Esky EK-0420.

Nie jest to dobry zestaw, ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem paczkę a w niej :mrgreen: :

Dołączona grafika

 

Znalazłem w jakimś sklepie ten odbiornik, mam nadzieję że mają go na stanie i lada dzień dostanę go do ręki :P

 

Jak wszystko dobrze pójdzie to oblot Tota nastąpi w weekend. Niestety nie mam jego obecnych zdjęć. Czeka teraz na malowanie :twisted:

 

Macie jakieś propozycje zestawienia kolorów ? (biały i czerwony), czekam na Wasze propozycj. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się tu nie odzywałem. Ale w ten czas doszły mi wszystkie części potrzebne do ulotnienia mojego Tota :lol:

 

Mam do Was pytanie co do programowana regla, a mianowicie co to jest hamulec ?

Mam go programować ? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec służy do zatrzymania silnika w locie po to, aby łopatki śmigła się złożyły i nie stawiały oporu. Stosuje się to w motoszybowcach ze składanym śmigłem, chociaż wydaje mi się, że przy śmigle stałym może to być również użyteczne przy lądowaniu (po to, aby zatrzymać śmigło w pozycji mniej więcej poziomej żeby nie złamać go przy lądowaniu na brzuchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno się nie odzywałem, a wszystkie testy elektroniki już zakończone ; )

Czekałem aby na ładną pogodę i miał odbyć sie oblot.

 

Niestety dzisiaj jak podłączałem aku do regla z wtyczki poszła iskra :shock: (minus był już podpięty a stało się to po podłączeniu +)

Nie mam pojęcia dlaczego... Kable było dobrze podpięte. Regulator działa bo reaguję na napięciu 5V, więc się nie spalił.

Ale teraz akkku nie daje oznak życia :cry:

Dlaczego ?

Można coś z tym jeszcze zrobić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kilka fotek wyposażenia.

Jeżeli poszła iskra, to masz gdzieś zwarcie. Pokaż jak to u ciebie wygląda.

 

Pakiet może napuchł? Woltomierz w łapkę i pomierz ogniwa na złączu serwisowym (tym do ładowarki). 1 z 2, 2 z 3, 3 z 4 itd. Powiedz co ci wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.