Skocz do zawartości

lama v4 problem, nie reaguje.


oskar9595

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wponiedziałek przyszedł do mnie uzywany model Lamy v4, zaraz po włączeniu, naładowaniu baterii w aparatuże i modelu uradowany, iż zaraz poslizgam sie trochę po podłodze, podłączam baterię do śmigłowca. Na początku mruga czerwona dioda( kalibracja) lecz po tej czynności powinna zaświecićsię zielona dioda, sygnalizująca gotowośćdo lotu. Jednak zaczeły świecić naprzemiennie dioda czerwona, oraz zielona. Pomysłów miałem wiele, począwszy od sprawdzenia zasiegu, kończąc na trymerach i rewersach. Przeszukałem już wiele tematów i uzyłem opcji "szukaj", lecz odpowiedzi nie znalazłem.Liczę na waszą pomoc.

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz gaz na zero, na nadajniku.

Moduł 4in1 nie uruchomi się, jeżeli ma dodatni sygnał na silnikach.

 

Druga sprawa, to trzeba sprawdzić pakiet. Multimetr w rączkę i mierzymy napięcia na złączu serwisowym: 1-2, 2-3 i 1-3.

 

Trzecia - walnięty moduł. Zdarza się w używanych śmigłowcach. Wtedy trzeba wyjaśnić sprawę ze sprzedawcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam to migające w ten sposób diody oznaczają brak zasięgu. Może to być spowodowane na przykład uszkodzonym lub niewłaściwie włożonym kwarcem. Jeśli są dobrze włożone to sprawdź czy przypadkiem w którymś z nich coś w środku się nie przemieszcza - to ewidentny objaw uszkodzenia mechanicznego np. po krecie. Druga sprawa to tak jak pisze madrian, sprawdź czy masz w nadajniku drążek gazu na zero i to samo dotyczy trymera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trymer, oraz gaz jest na zero, z pakietem nie mam jak sprawdzić - nie posiadam takiego sprzętu. Moduł sprawdzę jutro, albo pojutrze, gdyż czekam na drugi moduł 4 in 1. Kwarce wykluczam,gdyż przełożyłem je z działającej aparatury (tx i rx).

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to na pewno też aparatura 35MHz?

Pytam, bo często się zdarza omyłkowe wkładanie kwarców np. 40MHz do aparatury 35MHz.

Taki układ nie ma szans zadziałać. Także kwarce innych producentów mogą nie współdziałać ze sobą. To częsta praktyka, żeby zmusić klienta do kupowania wyrobów tylko producenta aparatury. Komplet kwarców E-sky kosztuje ok. 20zł.

Na pewno nie pomyliłeś też kwarców RX z TX?

 

Multimetr kupisz w każdym sklepie z elektryką czy w markecie, na dziale narzędzi. Najtańsze kosztują ok. 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwarce napewno są 35 mhz, lecz firma to już nie wiem, czy ta sama, gdyż dawno je kupowałem. TX z RX nie pomyliłem. Możliwe jeszcze to, że kwarce innych producentów. Czy jeśli mam aparaturę optic 6 to mogę ją podłączyć do odbiornika lamy? Bo jeśli tak to pomogłoby mi to bardzo. Oraz aparatura nagrzewa się blisko miejsca, gdzie wkładany jest kwarc, czy to normalne? Może ktoś z was ma na sprzedaż takową parę kwarców e-skay'owską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłaczyć. Ja mam Lamę w MX-16S i nie ma problemu. Potrzebujesz kwarc RX Esky do odbiornika. W nadajniku może być TX oryginalny od Optica, byle ten sam kanał.

 

Natomiast grzanie się modułu może sugerować uszkodzenie elektroniki. Prawdopodobnie typowa przypadłość - spalone regulatory. Moduł da się naprawić. Parę osób na forum reperowało je, ale trzeba się z nimi dogadać. Ale jak ktoś umie lutować techniką SMD, to sobie sam poradzi. Wystarczy dobrać tranzystory, które głównie ulegają spaleniu. Poszukaj tematów o naprawie 4in1 na forum, to znajdziesz symbole zamienników (lepszych pewnie niż oryginały).

 

Ale sugerowałbym kontakt ze sprzedawcą i reklamacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewa się w aparaturze e-sky'owskiej i dzieje się to zaraz po włączeniu nadajnika razem z umieszczonym kwarcem. swądu żadnego nei czyć oprócz tego "normalnego".

Pozdrawiam

 

Oskar

 

EDIT.

 

posiadam kolegę który jest wyszkolony w lutowaniu SMD, więc z tym problemu by nie było, lecz jest problem w tym, co i jak trzebaby było naprawić. Zadzwonię jutro do sprzedającego i z nim poważnie porozmawiam. Bo wydaje mi się, że sprzedał mi niedziałający helikopter. CZy uszkodzony moduł ma coś wspulnego z użuwaniem, go w symulatorze? bo tam latam bez najmniejszego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

CZy uszkodzony moduł ma coś wspulnego z używaniem, go w symulatorze? bo tam latam bez najmniejszego problemu.

Tak.

Jeżeli zapomni się o wyjęciu kwarcu, moduł nadawczy pozostaje włączony. Dodajmy do tego długie loty na symulatorze, schowaną antenę i mamy przepis na katastrofę.

W Symulatorze nadajnik działa nadal bo sygnał idzie z potencjometrów ale do sterowaniem modelem może się już nie nadawać.

 

Na pocieszenie dodam, że Lama poleci na każdej aparaturze proporcjonalnej 35MHz, 4-ro kanałowej. Można więc dokupić od jakiegoś zestawu RTF coś taniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Aparaturę skazałem na straty do symulatora, latałem bez kwarca i anteny (zdemontowane) lamę sprzedaje teraz na czesc, ale udałomi się nią polatać na aparaturze zebry. Dziękuję za wszelkie rady.

 

P.S. może ktoś chętny na zakup części? posiadam PRAWIE dwie całe lamy (v3 i v4) jbc. piszcie pw, gg, e-mail

 

Pozdrawiam i dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niektórych nadajnikach E-sky wkładając kwarc TX należy go wkładać w jednym położeniu; włożony odwrotnie i aparatura nie działa a objawy przypominają opisane przez autora wątku. Śmieszne to i nie występuje w markowym sprzęcie (przynajmniej ja się nie spotkałem) ale może chinskie wynalazki tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.