Skocz do zawartości

Do jakiej temperatury można bezpiecznie latać na metanolu


DARIUS1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wybrałem się na loty przy temperaturze -8* silniczek odpalił oczywiście świecę musiałem mocno podgrzać na 2A po minucie lotu zgasł, silniczek asp15 wylądowałem bez problemu . Odpaliłem jeszcze raz sprawdziłem jak chodzi w pionie ,wszystko normalnie więc start i to samo tylko że zaraz po starcie (tym razem lekkie uszkodzenia ).Zastanawiam się do jakiej temperatury można bezpiecznie latać wczoraj latałem przy -6* i żadnych dziwnych zachowań silniczek nie wykazywał .Najprawdopodobniej o te dwa stopnie dziś było za dużo jak myślicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

W zeszłym roku latałem przy -15 stopniach i nie miałem problemów, Pytanie nasuwa się czy latasz na rycynie czy syntetyku. Ja latam na rycynie i paliwo 5% nitro, jedynie troszkę bogatszą mieszankę dałem i problemów nie było. W tym roku nie było okazji w mrozie spalinami polatać... brak czasu... i trzeba pamiętać żeby nie za mocno wychłodzić silnik na wolnych obrotach wtedy lubi gasnąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.