Jump to content

Wymiana osi w TURNIGY 3530


merlin1212

Recommended Posts

No i stało się. Mój EGpro pocałował się z kretem. Przez własną głupotę. Kadłub niestety do wymiany. Dostało się też silnikowi-pękła oś. Mam drugą na wymianę ale za nic nie mogę usunąć starej-ma ktoś jakiś patent???

Link to comment
Share on other sites

Adam_Max, niestety nie. Łożyska wyszły stator z uzwojeniami tez. Oś trzyma się mocno w tej części z magnesami-jest osadzona w takim jakby stożku. Śrubkę odkręciłem i nie chce wyjść-nie wiem czy czasem nie wklejona jest.
Link to comment
Share on other sites

Po wykręceniu śrubki, musisz dobrze podeprzeć miejsce w rotorze (nallepiej na jakiejś rurce) i wybić odpowiednim młotkiem. Z czuciem. Wał jest bardzo często dodatkowo wklejany. W tym silniku, tylko na wcisk. Ważne jest dobre podparcie wirnika wokół samego wału. pzdr.

Link to comment
Share on other sites

No ja ostatnio wymieniałem ośki ale w mniejszych silniczkach to ośki w zasadzie trzymały tylko na łożyskach i to na kleju do tego stopnia że zniszczyłem jedno łożysko, za to rotor nie trzymał prawie wcale.

Jeżeli masz problem z wybiciem to tak jak radzi bubu2 musisz porządnie podeprzeć. Ja stosuję zawsze bardzo twarde podparcie, np dopasowuję pod względem średnicy stare łożysko kulkowe i na nich coś tam wybijam lub nabijam. Nigdy nie powinno się w takich przypadkach podpierać punktowo, np na starym imadle. Lepiej juz na te imadło położyć jakaś tulejkę stare łożysko itp.

 

A co do Easy Glidera to współczuję :(.

Jak Ci się latało z tym silniczkiem, ma to wystarczającą moc ?

Ja chciałem zamówić do swojego EG coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

Ten mój całkiem nieźle-dobre w miarę szybkie wznoszenie, na pakiecie 2200 jakieś 35-40 minut dobrej zabawy. Mój sąsiad ma taki jak Ty chcesz kupić i jego EGPro to po prostu torpeda. Duuuzo szybszy od mojego. Czas latania na 2200 mA taki sam jak u mnie. Większy pobór prądu rekompensuje szybsze wznoszenie na zadany pułap. Myślę że Twoja propozycja jest bardzo dobra.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.