Skocz do zawartości

Wymiana osi w TURNIGY 3530


merlin1212

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Po wykręceniu śrubki, musisz dobrze podeprzeć miejsce w rotorze (nallepiej na jakiejś rurce) i wybić odpowiednim młotkiem. Z czuciem. Wał jest bardzo często dodatkowo wklejany. W tym silniku, tylko na wcisk. Ważne jest dobre podparcie wirnika wokół samego wału. pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja ostatnio wymieniałem ośki ale w mniejszych silniczkach to ośki w zasadzie trzymały tylko na łożyskach i to na kleju do tego stopnia że zniszczyłem jedno łożysko, za to rotor nie trzymał prawie wcale.

Jeżeli masz problem z wybiciem to tak jak radzi bubu2 musisz porządnie podeprzeć. Ja stosuję zawsze bardzo twarde podparcie, np dopasowuję pod względem średnicy stare łożysko kulkowe i na nich coś tam wybijam lub nabijam. Nigdy nie powinno się w takich przypadkach podpierać punktowo, np na starym imadle. Lepiej juz na te imadło położyć jakaś tulejkę stare łożysko itp.

 

A co do Easy Glidera to współczuję :(.

Jak Ci się latało z tym silniczkiem, ma to wystarczającą moc ?

Ja chciałem zamówić do swojego EG coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mój całkiem nieźle-dobre w miarę szybkie wznoszenie, na pakiecie 2200 jakieś 35-40 minut dobrej zabawy. Mój sąsiad ma taki jak Ty chcesz kupić i jego EGPro to po prostu torpeda. Duuuzo szybszy od mojego. Czas latania na 2200 mA taki sam jak u mnie. Większy pobór prądu rekompensuje szybsze wznoszenie na zadany pułap. Myślę że Twoja propozycja jest bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.