Skocz do zawartości

Materiały do budowy makiety


Ernest

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Mam w planach najpierw stworzyć półmakietę F-117 w skali 1/9 (223,2cm dł), konstrukcja będzie opierała się o drewniane żeberka i wręgi, natomiast nie jestem pewien czym "obkleić" kadłub. Jako że kadłub F-117 składa się z płaskich powierzchni nachylonych pod różnymi kątami, połączonych ze sobą kątowo (nie ma żadnych zaokrągleń itp) o tyle łatwo wykonać ten kadłub, nie stosując żadnych odlewów. Po prostu odpowiednio wycięte płytki jakiegoś materiału należy ze sobą złączyć i teraz pytanie:

Jaki materiał będzie najlepszy do wykonania poszycia?

 

Chciałbym póki co stworzyć samą konstrukcję, z przeznaczeniem na latanie, jednak silniki, serwa itd będą zainstalowane w okresie późniejszym.

 

Dodatkowo mam prośbę o link do sklepu, gdzie mogę zaopatrzyć się w długie drewniane listewki, balsę itp materiały. Oczywiście mogę poszukać sobie w necie ale może jeden czy dwa najlepsze sklepy moglibyście polecić.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, uważam, iż najlepsze byłoby pokrycie balsą 1-2mm. gdyż będzie to łatwe do naklejenia, oraz łączenia ze sobą pod różnymi kątami jak wspomniałeś.

 

Osobiście listewki zamawiam ze sklepu www.mojehobby.pl

 

P.S. Jeśli się mylę proszę o poprawienie.

 

Pozdrawiam

 

Oskar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balsa 1-2mm będzie najlepsza.

Nie mniej, F-117 będzie koszmarny do odwzorowania. Liczyłeś kiedyś ile ma tych płaszczyzn? :twisted:

Nie wspominam o tym, że jest to chyba najmniej stabilna aerodynamicznie, obecnie latająca maszyna świata. Oryginał lata tylko dzięki komputerom, więc zapewne nie obejdzie się bez wsparcia żyroskopów w modelu.

 

Co do sklepów, to w samej Warszawie masz ich chyba z 5.

Dwa najpopularniejsze, to www.modelarnia.pl na Bitwy Warszawskiej, przy Grójeckiej (chyba najlepiej wyposażony sklep w materiały typu listwy, deski itp).

 

Oraz Arthobby www.arthobby.pl na ul. Nowolipie, tuż przy al. JPII, na podwórku osiedla. Sklep niewidoczny z ulicy, ale są szyldy i strzałki. Nie sugeruj się stroną internetową. Jest mało dokładna. Mają w sklepie o wiele większy asortyment. Zaletą jest dobre podejście do klienta, ale ceny też nie zachwycają.

 

Jest jeszcze mały sklepik na ul. Conrada w pawilonach handlowych koło poczty, ale mają mały asortyment.

 

Wiem, że jest jeszcze sklep firmy Scorpio, na Marynarskiej i Strefa Hobby na Relaksowej, ale nie znam ich szczegółowej oferty, bo nigdy u nich nie byłem.

 

Praktycznie wszystko kupisz na Bitwy Warszawskiej, ale to duży sklep (jak nie największy w Polsce), stosunkowo drogi względem sklepów internetowych i są problemy z obsługą klienta (brakuje im sprzedawców, mimo kilkuosobowej obsługi i klienci czasem długo czekają na swoją kolej, więc czują się ignorowani, zwłaszcza jak są klienci do serwisu modeli i sprzedawca długo omawia sprawy napraw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc dobrze oszacowałem ;)

 

jbc. tu masz spory opis na temat tego samolotu : http://www.konflikty.pl/a,257,Lotnictwo,Lockheed_F-117_Nighthawk.html

 

Myślę, iż się przyda. Z tego co napisał Madrian płaszczyzn ma on wiele ( na samą owiewkę składa się ich aż pięć).

 

Z modelarni.pl także kiedyś zamawiałem części i przyznam, że przesyłka przychodzi ładnie i porządnie zapakowana. A co do ich asortymentu się nie wypowiem, gdyż dawno tam nie zaglądałem.

 

Czekam na postępy w budowie i kibicuję !

 

Pozdrawiam

 

Oskar[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.