Skocz do zawartości

Holowanie Foxa


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Moje pierwsze doświadczenia w holowaniu szybowca

Na filmie nie wyglada to tak strasznie, ale w rzeczywistości chyba wszyscy mieliście trochę napięte nerwy.

Najbardziej drżały ręce operatorki kamery w piewszym filmie :)

Ale jak widać, wszystko poszło "jak po sznurku" :lol:

 

Mam jeszcze pytanie dotyczące waszego lotniska.

Wygląda jak kawałek pola/łąki; czy tam jest specjalnie do latania wykoszone, czy tylko tak sezonowo?

Jednym słowem, czy macie swoje lotnisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dawne agro lotnisko,potem leżało odłogiem w końcu wydzierżawił je znajomy motolotniarz i teraz to jego lotnisko.W tym blaszaku trzyma swój sprzęt.Ja tam latam jak jestem na urlopie ,częściej kolega od Fox-a bo tam mieszka.Ten nasz znajomy motolotniarz kosi pas szer.do 3 może 4 m wzdłuż i jemu to wystarcza :D my poszerzamy wykoszony pas na środku do takich rozmiarów jakie nam są potrzebne.

Na potrzeby tych prób z holowaniem wykosiliśmy ciut więcej :D

Wcześniej ten sam holownik był "nosicielem" na barana szybowca który nie miał lotek.

Nie mam tego akurat nagrane ale jedno lądowanie holownika było extra krótkie :D przed samym przyziemieniem koniec holu zaplątał się w tej nie wykoszonej trawie i lądowanie wyszło jak na pokładzie lotniskowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w wykonaniu @Motyla i @Cata to tutaj wszystko odbywało się bardzo powolnie i realnie, aż się dziwie że ten holownik dał radę :) wyglądał jakby sam potrzebował pomocy aby się wznieść :mrgreen:

Czy ten holownik to tak zawsze ze zgaszonym silnikie ląduje czy to przypadek ??

Fajne są takie ekperymenty i bardzo widowiskowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tego akurat nagrane ale jedno lądowanie holownika było extra krótkie :D przed samym przyziemieniem koniec holu zaplątał się w tej nie wykoszonej trawie i lądowanie wyszło jak na pokładzie lotniskowca :D

 

Dlatego jak my się holowaliśmy to CAT zrzucał hol nad pasem, raz niestety musiał zrzucić w zbożu i tam już pozostał :(

 

 

OLO napisz coś więcej na temat tego holownika bo on jakiś mizerny się wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holownik był już tak stary że teraz to nie wszystko pamiętam co i jak było w nim zrobione.

Wcześniej latał z MDS 10 ccm,tu na filmie lata już z MVVS 12,7,cały był w technologii :lol:

styropian kryty papierem prawie bez użycia balsy,miał klapy na oddzielnych serwach,rozpiętosć 2 m i to tyle po prostu stary wylatany model który dostał jeszcze raz szansę żeby polecieć :D I jeszcze jedno holowanie modelem z silnikiem żarowym jest po prostu nie ekonomiczne zżarł nam od groma paliwa :D a satysfakcjia z latanie to po iluś tam kolejnych holach prawie żadna :D nudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem w wykonaniu @Motyla i @Cata to tutaj wszystko odbywało się bardzo powolnie i realnie, aż się dziwie że ten holownik dał radę :) wyglądał jakby sam potrzebował pomocy aby się wznieść :mrgreen:

Czy ten holownik to tak zawsze ze zgaszonym silnikie ląduje czy to przypadek ??

Fajne są takie ekperymenty i bardzo widowiskowe

 

Rzeczywiście tak to wygląda że ma za mało mocy ale to tylko dowód na to że nie trzeba mieć do wyholowania w sumie niedużego nie potrzeba jakiegoś super mocnego[drogiego] sprzętu.

Zanim nabraliśmy wysokości to trochę kółek musiałem nakręcić :D ale dochodziliśmy do takiej wysokości że kumpel sam się wyczepiał bo w niektórych momentach lotu jego Fox stawał się mało widoczny :D pewnie dlatego że był cały biały?

Napewno przeprowadzimy dalsze takie loty ale już z innym holownikiem no i w końcu może to ja będę holowany :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.