Skocz do zawartości

Serwa firmy Blue Bird


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy wszystkie serwa tej firmy po włączeniu zasilania odbiornika samoczynnie wychylają się w skrajne położenie a następnie wracają do neutrum ?

To na filmie to serwo BMS 661MG+HS

Czy są może takie w których to nie występuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Kolega kupil Easy Glidera Electric.

 

W lotki wsadzil BMS 306BB.

Serwo podczas jednego z uruchomien ukatrupilo sie samo.

Wychylilo sie w jedna i w druga strone, po czym padl zab w lewej lotce.

 

Oba serwa trzeba bylo wyciac. Szkoda tylko ok.70pln bo tyle takie u nas kosztuje.

 

Nie polecam tych serw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega kupil Easy Glidera Electric.

 

W lotki wsadzil BMS 306BB.

Serwo podczas jednego z uruchomien ukatrupilo sie samo.

Wychylilo sie w jedna i w druga strone, po czym padl zab w lewej lotce.

 

Oba serwa trzeba bylo wyciac. Szkoda tylko ok.70pln bo tyle takie u nas kosztuje.

 

Nie polecam tych serw.

 

Czyli BMS 306BB wychyla się samoczynnie w obie strony ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkie serwa tej firmy po włączeniu zasilania odbiornika samoczynnie wychylają się w skrajne położenie a następnie wracają do neutrum ?

 

Ja używam BMS-630MG , BMS-620 High-Torgue i potwierdzam ten objaw . Osobiście mi to nie przeszkadza bo serwa są bardzo mocne , precyzyjne i za dobrą cene ,wymusza to jedynie dobrania prawidłowych ustawień mechanicznych dźwigni ale przecież tak powinno się właśnie montować mechanizm serwo=dźwignia pow. sterowej , żeby lotki nie odmaszerowały z zawiasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za odpowiedzi,podsumowując samoczynnie :

 

BMS 661MG+HS

BMS 306BB

BMS-630MG

BMS-620 High-Torgue

BMS-620MG

 

Jeszcze może ktoś się odezwie bo interesuje mnie czy mają to samo serwa

BMS-620MG i BMS-380MAX

 

Lista się wydłuża :D może będę musiał tu wpisać wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

To tylko pozostaje się cieszyć że są takie normalne jeśli oglądałeś film to widziałeś co robią moje co oczywiście mi nie przeszkadza używam ich i jestem zadowolony stosunek/cena/jakość/możliwości wg. mojej oceny bardzo dobra.

Teraz w ramach testu zakupiłem parkę tych

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=3880

dzisiaj latałem ale nie mam tak naprawdę jeszcze modelu w którym te serwa mógłbym odpowiednio obciążyć te serwa mocniej obciążyć.

Serwa przyszły w kopercie bez tych opakowań które widać na fotce na samym serwie brakuje tej naklejki SSV-9764MG . w zestawie 2 dźwignie bardzo podobne w kształcie jak te z Bluebird.

Przekładnie mają trochę głośniejsze niż BMS-620MG.

Zobaczymy jak będą dalej się sprawować.

Dla kolegi kupiłem parę tych 7,4 kg ale jeszcze nie doszły jak je przetestuję to napiszę coś o nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam Darku na Twoje opinie odnosnie serw SCR, bo tez nad mimi myslalem :) Ale do superstara na lotki dokupie chyba dwa kolejne bluebirdy. SCR wyszly by taniej i moze i to prawie to samo co bluebird, ale nie mam obecnie ani ekarty, ani kredytowej, wiec zakupy w united narazie odpadaja :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCR są podobne albo prawie jak Blubirdy ale prawie to wiesz.......

W tygodniu rozkręcę jedno SCR i blubirda 620 MG żeby zobaczyć co jest na płytkach z elektroniką zrobię fotki .

 

Może się jeszcze ktoś odezwie i napisze jak się sprawują w modelu w którym są obciążone bo u mnie to ich moc jest wykorzystana w 30% wcześniej przecież miałem HS-422 i też wystarczały.

Trzeba testu w jakimś prawdziwym akrobacie o wielkości tak do 2 m :D ta,m będą miały co robić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, u nas nie wyrazaja sie o tych serwach pochlebnie , nazywajac je Tajwanskim gownem zalewajacym rynek.... czesto sie psuja....

chodz parametrami i osiagami sa lepsze o co poniektorych markowych serw , ale sa "delikatne", bylem dzisiaj u Conrada i ogladalem te serva, wygladem stwazaja pozur solidnych ... sam sprzedawca odradzal mi jednak montazu do samolotow ....twierdzi ze sa one jeszcze nie dopracowane...sam je juz wyprobowywal bo lata tez spalinkami i pogubil w jednym serwie zeby...

 

ja kupilem ostatnio od Tower Pro Digitalne...zobaczymy czy sie na nich nie przejade :wink: najwyzej zaboli kieszen.... :twisted: przy tower pro zaleca sie 6V napiecia z bateri wtedy nie ma z nimi problemow ...ponoc.... :lol:

czas pokaze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek nie wiem czy pisząc >Tower Pro Digitalne< masz na myśli TP 995 ?

Bo jeżeli tak to obejrzyj mój filmik

http://pl.youtube.com/watch?v=9k40VrH_ZCY

Serwa są połączone V-kablem,zasilanie 5 ogniw 1600 mAh

Wymieniłem w ramach gwarancji to jedno serwo które nie nadążało za drugim ale do modelu latającego ich nie włożę może do pływającego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to te same Tower Pro MG-995 Digi???

 

...bede musial sprawdzic moje czy tez takie roznice w wychyleniach maja, przy 6 V i przy 4,8V na V kablu....mam zakupione 4 serwa w polsce i 2 z Austri i te wydaja tony

 

czy twoje serwa jak podlaczasz je do bateri wydaja pip tony?

jezeli nie to prawdopodobnie sa to podrubki , DIGITALNE , maja elektronikie od Hiteca

no i mozna je programowac...ustawiajac je dokladnie w neutrum wtedy nie powiny ani sie spozniac ani nie powiny drzec.... Slawekmod kupil mi tez w polsce TP 995 i te nie wydaja tonow...wydaje mi sie ze tez sa to podrubki... na razie te polskie leza w sobote je sprawdze dokladnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

powino (pipac) wydawac dzwieki jak w reglerze.... podobne...

 

 

 

programatorhfp10jk8.jpg

 

 

HFP-10 Digital Servo-Progammierer Hitec cena 135 € i link

 

http://www.hobbydirekt.de/Servos/Hitec/HFP-10-Digital-Servo-Progammierer-Hitec-114001::20.html

 

to jest to urzadzonko do programowania Hiteckow

 

Digital-Servo-Programmierer -- Programator do Digitalnych Serw

Programmierbare Parameter: -- Funkcje jakie mozna ustawic

 

• Mittel-und Endpositionen -- neutrum i koncowe wychylenia

• Laufrichtung -- kierunek pracy serwa

• Totgang -- martwy punkt

• Fail-safe-Position -- pozycje bezpieczenstwa

• Geschwindigkeit verlangsamen -- szybkosc pracy serwa

• Reset auf die Werks-Einstellungen -- i powrut do ustawienia fabrycznego

 

poza tym mozna testowac serwa tym urzadzeniem automatycznie lub manualnie

przy czym pokazuje rowniez i symuluje impulsy sygnalu nadawania doslownie tlumaczac tekst opisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a aaa zapomnialem dopisac kazde Digitalne serwo mozna programowac ...

tylko trzeba miec odpowiednie urzadzenie hitekowskim mozna 3-4 rodzaje serw bodajrze programowac ale na 100% nie powiem ci jakie musialbym poszperac w moich archivach... a to zajmuje od metra czasu....w kazdym badz razie te TOWER PRO 995 JEZELI SA DIGITALNE TO MAJA ORGINALNA ELEKTRONIKE OD HITECK i mozna je programowac. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj Darek

 

...siedzialem do tej pory w mojej dziupli i zajalem sie serwami tp 995, HS 645MG HS 425MG

HB 545BB S 3001

wszystkie ktore mam TP995 lacznie te z polski (W sumie 6 szt )sa digitalne i maja elektronike od Hiteca !!!

jak zalacze zasilanie pomrukuja wydajac elektroniczne tony i po paru sekundach cisza ...same sie ustawiaja w neutrum.... podlaczylem je pod Y kabel i podobnie jak ty probowalem czy ida rowno ....na 4,8V mialem podobny efekt do twojego z tym ze jedno

zatrzymywalo sie w pewnej pozycji .... ale serva nie sa uszkodzone jezeli sie tak zachowuja.... przy 6V bylo podobnie ale duzo rzadziej i po podlaczeniu filtra do odbiornika wszystkie zaczely rowno pracowac.....dlaczego sie tak dzieje zapytasz?!? ano digitalne serva pobierajac tak duzo pradu powoduja dosc duze wachania napiecia podczas wychylen ,prad ten jest na maxa pobierany a w drodze powrotnej juz nie.... ta karuzela napiec czesciowo zakluca prace odbiornika , powstaja przery w sygnale szczegolnie na Y kablu gdzie sa az 2 serwa na jednym kablu i pobur jest naprawde

tak duzy ze nawet ledowski wskaznik rozladowania bateri , przygasa nie wskazujac pradu..... tak ze te serwa mozna uzywac pojedynczo na kazdy kanal, ale 2 na jednym kanale pomimo filtra ( Kondensator ) mialbym obawy....

poza tym nie ma im co zarzucic za ta cene... jak na razie :wink:

glosne sa to fakt, ale tak a nie inaczej rozwiazano jego przekladnie ....

 

Hiteci chadza cichutko....

 

zamowilem specjalny bialy smar ktory Futaba daje do swoich serw bo w tych TP995 jakos nie zauwazylem specjalnie smaru, jakby mialy chodzic na sucho...w sumie mosiadz jest samosmarujacy...ponoc... zobaczymy czy troche z cichna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.