Skocz do zawartości

Serwa firmy Blue Bird


olo

Rekomendowane odpowiedzi

Arek to moje jedno serwo na bankbyło walnięte sprawdzałem je na wszystkie sposoby i co najmniej na 5 celowych pakietach 2700 i 3600 mAh więc prądu nie mogło zabraknąć .

Narazie dałem sobie spokój z TP 995 czy one są podróbką jakiegoś hicka nie wiem i pewnie się nie dowiemy tego dokładnie

Płytka z elektroniką w moim serwie wygląda tak

0cdad32059f616cb.jpg

c976ecc951824db3.jpg

 

W poszukiwaniu tanich taniej alternatywy :D zamówiłem 2 szt

http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6221

zdam relację jak przyjdzie paczka i je odpalę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

jak znajde troche czasu to rozkrece swoje i porobie zdjecia porownamy....

 

no jestem ciekawy czy naprawde , poprawili swoja elektronike , zamiast montowac od Hiteca , moze zmienili tylko przekladnie aby dopasowac ja do elektroniki...

czy beda widoczne poprawne wychylenia i dokladnosc, jak w opisie , jestem bardzo ciekawy twojej relacji...dobrze by bylo , cena naprawde za nie to w porownaniu z innymi firmami jest b.Przystepna!!!

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole hs-55 sa o podobnej cenie i z tego co widziałem serwa blue bird mikro maja mniejszy ciag niz hs-55 sprawdzone i dobre serwa widziałem te blue bird na rcabc.com pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrałem przesyłkę z dwoma serwami http://www.unitedhobbies.com/UNITEDHOBBIES/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6221

Z zewnątrz poza naklejką to samo co TP 995

ee08c87005daf232.jpg

Po podłączeniu do odbiornika zauważyłem że pracuje ciszej co się wyjaśniło po rozebraniu nie wszystkie tryby są metalowe{zaznaczyłem czerwoną strzałką}

MG996R

7ffa1cf4f1e03599.jpg

TP 995

cfdbb30bdab75474.jpg

Płytka z elektroniką

MG996R

1c7b1055a95226b4.jpg

TP 995

c976ecc951824db3.jpg

 

MG996R

9d4f6161399ede85.jpg

TP 995

0cdad32059f616cb.jpg

 

Zmiany w elektronice pewnie wyszły na dobre ale chyba niepotrzebnie włożyli tę jedną plastikową zębatkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek widze ze mnie wyprzedziles z tym rozkrecaniem serw... :wink:

wiec te TP 995 maja taka sama elektronike co moje...i w zasadzie ma to byc Hitekowska elektronika jak mi na niemieckim forum pisza....

z tym ze roznica miedzy tymi co kupilem w polsce a tymi co kupilem w austri jest nastepujaca ;

 

serwa kupione w polsce pracuja glosniej z tym ze maja ta sama elektronike

te z austri chodza duzo ciszej i na naklejce poza napisem TOWER Pro 995 digi ...jest jeszcze maczkiem napisane High Speed po rozkreceniu nie zauwazylem zadnej roznicy poza uzytym smarem , polskie smarowane sa jakims zielonym tawotem , a te austryjackie jakims przezroczystym smarem ...jak go sie w palcac rozciera to jest sliski jak diabli moze na bazie teflonu albo silikonu... zebatki sa we wszystkich takie same metalowe ...mysle ze glosnosc jest do zlikwidowania jakims smarem ktory moze jest odpowiedni dla przekladni mosieznych....poczekam na ten smar od Futaby, jest tez konsystencji jak na tym zdjeciu tych twoich nowych serw i barwa ta sama -bialy...

 

troche jestem zaskoczony ze wlozyli plastikowe kolko zebate.....mogliby Karbonitowe czy jak to sie tam zwie, jak juz .... elektronika rozni sie od tp995, moze nad tym popracowali i odpowiednio dostroili ze przekladnia....postanowilem tych serw nie uzywac do sterow tylko do chowanego podwozia tam jest obojetnie czy predzej idzie czy szybciej na Y kablu :wink: do sterow bede uzywal serw od Hiteca HS -645MG Torque

to tyle co do tych serw , w austri mazna je na ebay za 9,95€ juz kupic....i za taka cene sa one warte swoich parametrow...mimo wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he h e

, nic nie mowie lepiej :lol:

a wiec zmiana elektroniki i kola zebatego nic nie przyniosly specjalnego glosne sa jak byly , zadnej poprawy, tez jedno sie troche spoznia a poza tym maja jakas dziwna tendencje do pozawychylen nie zatrzymuja sie od razu w punkcie wychylenia tylko odplywaja troche poza... mysle ze dwa na raz nie beda wspolpracowyc razem ...podlaczales filtr do odbiornika? kondensator?u nas jest cos takiego w sprzedazy podlacza sie to na posty kanal w odbiorniku...ma to pomoc w toakowych przypadkach przy digitalnych serwach...

 

z pozdrowieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych filtrów bezpośrednio do odbiornika filtry zakłada się raczej przy bardzo długich przedłużaczach kabla do serw.

MG996R jest cichsze słychać TP 995 .

Według mnie to na filmie widać że TP 995 przelatuje przez neutum a MG996R raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D zaklada sie, przy digitalnych serwach.... jak znajde zdjecie z tym filtrem to wstawie...

nie jest to filtr ferytowy....

to filtr redukujacy nadwyzki i spadki napiec.....ma zabezpiczac odbiornik :mrgreen:

i poprawiac prace digitalnych serw z wygladu mysle ze jest to po prostu kondensator z moze jakims SMD podzespolikiem ....

 

chce go zamowic , jak juz go bede mial sciagne kosulke termokrczliwa i podam z czego sie sklada i dane podzespolow...koszt w granicach 6-9 € zalezy u kogo kupuje sie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Darku za filmik. W sumie na nim wyraznie widac ze MG996R chodzi znacznie lepiej w porownaniu do poprzednika. W starszym pewnie układ sprzezenia zwrotnego byl przeregulowany, stad te oscylacje. Płytka tych nowszych widac ze precyzyjniej wykonana, oparta na atmelu :) Zamowilem sobie dwa, jak przyjda to je troche pomecze :) ale jak beda sie spisywaly tak samo jak TP5010 to za tą cene to rewelacja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Skoro juz piszemy o Blue Birdach .. ;) W modelu smiglowca, malym elektryku zalozylem BMS-306BB na ogon. Przy wyborze kierowalem sie niska waga tego serwa i calkiem dobrymi parametrami. To niestety byl bardzo chybiony wybor. Serwo nie jest skrecane srubkami, ale prawdopodobnie dla zmniejszenia wagi jest zlozone "na wcisk" i zabezpieczone naklejka. W efekcie dwukrotnie rozpadlo mi sie w LOCIE, a co oznacza utrata ogona w smiglowcu nie trzeba chyba pisac. Po pierwszym "rozpadzie" pieczolowicie odszukalem wszystkie zebatki w trawie i poskladalem do kupy, po czym musialem odbudowac model. Za drugim razem nie udalo mi sie odnalezc trybow, model byl dosc wysoko i zebatki powylatywaly we wszystkie strony, helik powaznie sie uszkodzil przy awaryjnym ladowaniu. Resztki serwa schowalem glebko do szuflady tak aby zbyt szybko ich nie odnalezc, zakup tego serwa to jeden z najgorszych zakupow w moim kotkim zyciu.

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Chciałbym zeby jakis pilot F3A zobaczył jak centrują tower pro i cos powiedział na ten temat jak to sie ma do latania :crazy: ale raczej sie to ma tak :ass: jezeli serwo przelatuje wg mnie nadaje sie do kółka skretnego w duzym trenerku.

 

Piloci F3A wiedzą jakich serw używać i takich używają :D a serwami TP nie będą sobie głowy zawracać.

Zostają modele jeżdżące,pływające gdzieś zawsze można im miejsce znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.