Jump to content

kkdarch

Modelarz
 • Content Count

  209
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

kkdarch last won the day on August 27 2018

kkdarch had the most liked content!

Community Reputation

3 Neutral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Sangrodz
 • Zainteresowania
  Modelarstwo
 • Imię
  Dariusz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja w moim DL50 miałem tuleję i wewnętrzne łożysko było bez uszczelniaczy a od piasty miało uszczelniacze.
 2. Zmniejsz do lądowania wychylenie steru wysokości lub przestaw Expo żeby nie był taki nerwowy i nie przeciągaj go tak mocno.
 3. Tylko statyczne.Bałbym się użyć śmigła drukowanego do lotów.Wytrzymałość zależy od tego jaką dasz grubość ścianki i wypełnienie.
 4. Na razie tylko wydrukowałem sobie śmigło makietowe i w przypływach czasu wolnego rzeźbię kołpak.
 5. Za dużo się dzieje w pracy.Remont mieszkania córki pochłania mi cały wolny czas no i zostałem dziadkiem . Jeszcze trochę i pokończę prace to spróbuję się wziąć za robotę.
 6. To jest kołek rozprężny i musisz go wybić.jeśli jest z dwu stron zaklepany to zeszlifuj z jedne i z tej samej strony wybijaj.Przydałby się porządny wybijak takiej średnicy jak kołek.Nie próbuj rozwiercać bo te kołki są twarde.
 7. Tak wczoraj na szybko kilka zdjęć złożonego na sucho modelu. Wszystko po wyczyszczeniu pasuje.
 8. Sprawdź czy na zewnątrz tych dwóch kabelków jest oplot z takiej jakby siateczki miedzianej.Przy wtyczce widać dwa kable. Nie sądzę żeby był ekranowany.
 9. Będzie odporny na ogień z km-ów od przodu
 10. Niestety pan z Modelpartnera nie wysyła takich długich bo się łamią. Zamówiłem więc metrowe.U mnie będzie balsa 3mm na pokryciu i do tego zalaminowana tkaniną szklaną więc będzie dobrze.
 11. Też tak myślałem żeby skleić po skosie ale tak by łączyły się na innych wręgach.Np.podłużnica z lewej na trzeciej rędze a z prawej na szóstej.Z listwami 3x5 podobnie.Czy ma to sens? Listwy kadłuba mają 151cm????
 12. Skrzydło jest dzielone więc problem transportu odpada.Stateczniki też są demontowalne ale nawet gdyby nie były też byłoby dobrze. Serwa chciałbym schować całkowicie w płat i stateczniki.Saito FG57 idealnie wchodzi pod maskę ale chyba trzeba będzie wzmocnić miejsce mocowania silnika. Skoro zacząłem to kiedyś trzeba będzie skończyć więc relacja też będzie.Pewnie będzie długo trzeba czekać na zakończenie.Zazdroszczę co nie jednemu tempa budowy. Szukałem w necie kabinki do wydruku(STL) ale nic nie ma.Było by wtedy szybciej i prościej ale nie jest ona skomplikowana więc dam radę. Gdy skołuję listwy to może w wolnej chwili coś poskładam do kupy.
 13. Kit dotarł w zeszłym tygodniu w czwartek ale dopiero obejrzałem wczoraj. Wszystko ładnie zapakowane i nic się nie uszkodziło.Widać mocne okopcenia na sklejce. Elementy spasowane ciasno i są do podszlifowania. Osłona silnika wygląda dobrze i jest dość sztywna. oto parę zdjęć z rozpakowania elementów: Czy wiecie gdzie można kupić listwy sosnowe powyżej 1,5m 3x5 3x10 5x5 ?Chyba że będę łączył na skosy.
 14. Mam taką samą tylko inaczej się nazywa .Użytkuję ją ponad rok i nadal koła są całe (jeszcze do nich nie zaglądałem).U mnie temperatura jest mniej więcej stała więc ten problem nie występuje.
 15. Musisz dorobić przejściówkę.Tam jest pewnie otwór fi 6.Typowa pneumatyka przemysłowa np.Festo.Wężyk wciskasz w otwór i gotowe.Żeby zdemontować naciskasz na pierścień i wyciągasz wężyk.W złączu do tankowania jest prawdopodobnie zawór zwrotny. https://youtu.be/oQ-JyG_vJC8
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.