Skocz do zawartości

FrSky X20 Tandem.


Ryszard_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 5.04.2021 o 08:03, Benek1981 napisał:

Czesc. Tandem zapowiada sie dobrze. Ciekawe po Co komus wyjscie na zewnetrzne anteny (2.4 I 900) skoro ma miec niby zasieg do 100km haha? 

 

Czytając o zasięgu wdawało mi się że się komuś jedno zero za dużo wkradło.... ?
Z tego co wyczytałem maja być 3 wersje w tym jedna z możliwością uruchomienia podglądu FPV na wyświetlaczu radia. Również jakaś różnica też będzie w gimbalach pomiędzy zwykłą wersja a z dopiskiem  "S". W hobby 77 jest już dostępna podstawowa wersja. Ciekawe kiedy S i HD .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Tez mi sie tak wydawalo z zasiegiem jak to przeczytalem. Pisali, ze wersja S z troche lepszymi gimbalami ma juz wychodzic niedlugo ale o wersji HD cisza. Pewnie trzeba bedzie troche poczekac na nia o ile wogole wyjdzie bo to zalezy pewnie od faktu jak sie ulozy wspolpraca z fatshark/skyzone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Wersja "S" już jest w sprzedaży wersji HD jeszcze nie ma. Co do aparatury mam pytanie. Ponieważ zakupiłem aparaturę w wersji FCC, to takie same musze mieć odbiorniki i tu pojawia się problem bo nie bardzo się znam. Niektóre mają oznaczenia FCC i europejskie, ale wersja Archer tych oznaczeń już nie ma, czy to znaczy że każdy odbiornik z tej serii pasuje do aparatury FCC jak i EU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bałem się trochę jakości FrSky patrząc na to z perspektywy lat ubiegłych, kiedy wchodzi na rynek. Teraz żałuję że nie poszedłem w tą technologię widząc właśnie tego x20. Miałem nawet go w koszyku wrzuconego na początku wyprzedaży kiedy cena była najlepsza. W końcu się nie zdecydowałem, teraz żałuję. Napisz jakąś relację z oględzin tego nadajnika. Na pewno się przyda dla potomnych:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wersja europejska ma mniejszą moc zgodnie z obowiązującymi przepisami. Przynajmniej w teorii wszytko powinno działać z tym że będziesz zmiał mniejszy zasięg. Jeśli się mylę niech ktoś mnie papowi ?
Wersja europejska ma LBT. Moce są te same. Limity na moc są zarówno dla fcc jak i Europy, a żeby w Eu można było zastosować pewien zakres mocy, producent musi zapewnić rozwiązanie "słuchania przed nadawaniem". I ma to też taką przewagę nad fcc, że ma większą pojemność. Sprawdziłem parę lat temu w d16 - działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witajcie,

Może ktoś z kolegów, którzy kupili ten nadajnik może napisać o swoich wrażeniach z użytkowania. Cenowo śledzę ten nadajnik i dalej można go kupić jak jest dobra cena na BG za ok 1350zl. Ciekawi mnie tylko dlaczego wycenili to radio taniej niż np horusa...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna opcja to taka że możesz dodać fotkę konkretnego samolotu który akurat pilotujesz (nie ma jednak to wpływu na pilotaż), zmniejsza to ryzyko pomyłki. Dla mnie jako kiepskiego pilota nie ma większej różnicy (prócz wizualnej) czy mam taniego chińczyka czy trochę droższego, ale dla wytrawnych pilotów na pewno różnica będzie widoczna. Może zapytaj o coś konkretnego to Ci odpowiem, bo ja nie mam za bardzo z czym porównać tą aparaturę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 13:43, mar_io napisał:

Ciekawi mnie tylko dlaczego wycenili to radio taniej niż np horusa...?

 

Nie widziałem na żywo tego nadajnika, ale przynajmniej ze zdjęć wygląda na taki bardziej "plastikowy" niż Horusy. Obudowa i inne elementy wizualnie wyglądają na tańsze w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aparatura calkiem fajna dobrze wykonana. Obudowa czesciowo wykonana z alu. Miale kupic horusa ale ze wzgledu na cene nabylem x20. Mysle ze to fajna opcja tym bardziej ze ma 868mhz wiec nadaje sie do lr bez dodarkowych modulow o ile ktos sie w to bawi.
Wrazenia? Na poczarku wielie WOW (to bylo w czerwxu na poczarku) teraz? Coz fajna zabawka w kolorowym wyswietlaczem ktory jest plusem jako bajer i minusem ze wzgledu na czas pracy. Taranisa ladowalem jak mi sie przypomnialo, x20 przed kazdym wyjsciem na dluzsze latanje.
Tak czy siak polecam. Lekka cienka dobrze siedzi w lapke spoto guzikow do przypisania czego bie ma w taranisie bardziej rozwojowa.

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozpalisz go na maxa to widac ladnie. Mozna przypisac jasnosc do przelacznika czy potencjometeu i masz skokowoa lub plynna refulacne podswietlenia.
Jak sie przesiadasz ze starej apki to musisz podniesc odbiorniki do v2.x.x

Wysłane z mojego SM-A715F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.