Jump to content

ksdl

Modelarz
 • Content Count

  96
 • Joined

Everything posted by ksdl

 1. A pamiętałeś żeby nadajnik i odbiornik włączać z już przytrzymanym przyciskiem bindowania a nie naciskać go dopiero po zasileniu? Potem jeszcze wyłączyć obydwa (nad/odb) i dopiero ponownie załączyć. FrSky_D6FR_um.pdf
 2. Wygląda na to że jest zainstalowany jakiś moduł wewnątrz. prawdopodobnie DHT (widać diodę i przycisk od bindowania). Masz tu instrukcję bindowania z takim modułem może się przyda. FrSky_DxT_PL_v1.1.pdf FrSky_DHT_modul_um.pdf
 3. Zrób proszę foto tyłu nadajnika z modułem i wrzuć w załączniku, no chyba że tam jest włożony do środka moduł DHT.
 4. Adamie a ty w tym Hitec-u masz zamontowany moduł FrSky?
 5. Tyle że to przedsprzedaż - wysyłka za miesiąc. Wersję Tadem X20S też już można zamawiać, ale wysyłka połowa maja.
 6. Za 1400zł to można było zamówić i owszem ale uboższą wersję Tandem X20 na analogowych gimbalach i bez modułu Bluetooth Audio - na dzisiaj niedostępna do zamówienia. Dzisiaj można zamówić Tandem X20 z dwoma odbiornikami (R9Pro i R9MX) i nakładkami na nadajnik za +- 1600zł i nie na AliExpress a na Banggood, a i to z wysyłka najwcześniej za miesiąc. Mnie na razie wystarczy mój Horus X10 Ekspress .
 7. Słabo, słabo kolego, w firmowym sklepie FrSky na AliEkspress Horus X10 Ekspess wychodzi na dziś 1375zł z kosztami przesyłki, a Horus X10S Express 1585zł z kosztami przesyłki. A na Banggood Horus X10 Express też na dzisiaj wychodzi 1393zł z darmowa wysyłką do PL. Za 1730zł to na dziś można już kupić FrSky Tandem X20S - 900M/2,4G z dotykowym ekranem, fakt dostawa dopiero w maju.
 8. Speedy Gonzalez a i info słabe bo nie mają na stanie żadnego Horusa.
 9. Odbiorniki do Radiolinka nie należą do szczególnie drogich i ja na twoim miejscu dokupił bym drugi, to naprawdę dużo wygodniejsze a i pomyłek w podłączeniach unikniesz i model oszczędzisz.
 10. Jurek może następnym razem zastanów się zanim coś takiego napiszesz i chociaż przeczytasz post powyżej. Są wśród nas też ludzie którzy nie są oblatani z komputerem albo np."starszej daty" i nie należy się z nich naśmiewać, a raczej właśnie im pomóc.
 11. ksdl

  Pasmo 900 MHz

  Nawet nie masz co sprawdzać 915MHz w EU jest tam GSM/LTE i sobie nie polatasz, a z tego co kojarzę to chyba do Jumpera powinno się dać wgrać soft EU z 868MHz
 12. ksdl

  Pasmo 900 MHz

  Myślę Pawle że kolega Adam pisząc o 900Mhz zastosował skrót myślowy i miał na myśli legalne w EU pasmo 868Mhz (FrSky R9 , TBS Crossfire)
 13. O wykonaniu tego na serwach to raczej zapomnij. Rozejrzyj się w obrotnicach do kamer przemysłowych, chociaż może być problem zasilaniem z 12V, ale może jak poszukasz to znajdziesz. Takie z samym PAN na 12V/DC są na pewno, z PAN/TILT i większym udźwigiem to raczej wersje AC wewnętrznie pewnie ca. 24V/DC.
 14. ksdl

  Radioking TX18 S

  To Jumper T18 z modułem w.cz. bez obsługi 900Mhz.
 15. ksdl

  Jumper T16

  Zawsze można skompilować wersję softu z mniejszą ilością protokołów w/g własnego zapotrzebowania na współpracujące z nadajnikiem odbiorniki i pewnie wtedy pamięci wystarczy.
 16. ksdl

  Jumper T16

  JumperT16 jest do wyboru w Companion 2.3 więc ściągnąłeś raczej właściwą wersję.
 17. ksdl

  Jumper T16

  Z tego co zrozumiałem radio jest bez przeróbek accessmod, ale nie wiemy co z OpenTX bo z początkowych informacji od kolegi Piotter wynikało że wragrał soft z włączoną tą funkcjonalnością, to może sam zainteresowany jednoznacznie odpowie?
 18. ksdl

  Jumper T16

  -externalaccessmod A na pewno masz zrobiony ten fizyczny mod dla ACCESS z modułem zewnętrznym dla R9? Czy w radiu nic przerabiane nie jest ? Może tu jest problem.
 19. Z tego co widać na zdjęciu to poza punktami lutowniczymi Audio In jest też na płycie widoczny mikrofon.
 20. Bo to regulator dedykowany do multikopterów a nie samolotów/motoszybowców.
 21. Frsky G-RX6 lub G-RX8 poza wbudowanym wariometrem mają też wejście analogowe AIN2 na którym można zrobić odczyt napięcia pakietu bez dokupywania oddzielnych czujników napięcia, co najwyżej trzeba będzie zrobić sobie kabelek z dzielnikiem - dwa rezystory.
 22. ksdl

  BMS do wkretarki

  A co zrobiłeś z BMS który był w oryginalnym akumulatorze, on przecież był do Li-ion i był dopasowany przez Makitę do prądu pobieranego. Tu zamiennik bez licznika dostępny w kraju https://www.olx.pl/oferta/makita-bms-naprawa-plytka-elektronika-baterii-14v-regeneracja-CID99-IDBuiGK.html
 23. Pytaj w dziale makietowym, masz tam osobny watek poświęcony Jastrzębiowi, jak poprosisz kolegów to może coś ugrasz.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.