Jump to content

ksdl

Modelarz
 • Content Count

  74
 • Joined

Community Reputation

4 Neutral

About ksdl

 • Birthday 12/26/1959

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Gdańsk
 • Zainteresowania
  elektronika, modelarstwo, lotnictwo
 • Imię
  Krzysztof

Recent Profile Visitors

918 profile views
 1. Pytaj w dziale makietowym, masz tam osobny watek poświęcony Jastrzębiowi, jak poprosisz kolegów to może coś ugrasz.
 2. Trochę bezczelnie kurier wcisnął tą paczkę twojemu synowi bo już po dodatkowych specjalnych taśmach DHL dobrze wiedział że ta przesyłka była "poprawiana" gdzieś w ich magazynach. Dobre natomiast jest to że nie będą mogli się wyprzeć uszkodzeń bo tego rodzaju ingerencje są odnotowywane w systemie i w DHL dobrze wiedzą że dostarczają klientowi uszkodzona przesyłkę.
 3. ksdl

  Curare 60

  Z popularnych starych marek serw tylko Varioprop obsługiwany był przez "-" impulsy, pozostałe były obsługiwane "+" a najważniejsze by mogły współpracować ze współczesnymi aparaturami to to by były podłączane na 3 a nie 4 przewodach (aczkolwiek i to też da się ogarnąć jak ktoś bardzo chce zbudować oldtimera). Tak jak pisałem wcześniej nawet dostosowanie Variopropa jest proste.
 4. ksdl

  Curare 60

  Niebieskie serwa do żółtego Webrapropa miały takie fikuśne sprężynowe mocowania. A co do Curare to jest ponadczasowa, cały czas są oferowane zestawy, nawet o zgrozo wersje "ekologiczne" (elektryczne).
 5. ksdl

  Curare 60

  Andrzej na bank miał jeszcze w swojej karierze kontakt z takimi serwami Krafta, LWP ich używało w tamtym czasie.
 6. ksdl

  Curare 60

  Nie musiałeś dostawiać dodatkowego inwertera, scalak który stosował Graupner w Variopropach ma wewnętrzny inwerter który wystarczy pominąć. Ten układ scalony był skonstruowany do budowy serw tak "+" jak i "-".
 7. Mrija i owszem jak wszyscy wiemy, ale AN-124 też jak najbardziej u nas był a nawet konkretnie ten egzemplarz.
 8. ksdl

  Curare 60

  Oferowane na dzień dzisiejszy zestawy Curare mają dwa serwa na lotkach (tylko trochę bliżej podwozia niż u kolegi) i są też dostępne jako elektryki.
 9. ksdl

  Curare 60

  Już "zepsuł" oryginał miał lotki tylko na jednym serwie, zresztą inne akrobaty z tamtego okresu też.
 10. ksdl

  FRsky S8R

  A kanał 10 nie jest przypadkiem w neutrum (1,5ms).
 11. Oryginalne plomby FrSky powyższą metodą da się odkleić zawsze (chyba że bardzo stare skruszałe, ale wtedy to i tak nieaktualne). Srebrna plomba niestety się rozwarstwia przy odklejaniu - jeżeli jest to specjalna "plombowa" folia, taka z hologramem, jeżeli zwykła srebrna folia to może się udać.
 12. Do tego to akurat wystarcza suszarka do włosów i nożyk modelarski, no chyba że przykleili Ci srebrną plombę to nie zdziałasz za wiele. Oni z rozpędu plombują nawet intrface XSR-SIM który trzeba otworzyć by wgrać ACCST V2.x.x.
 13. Jedna uwaga i MC-20 i MC-26 to już chyba produkty tylko ze "starej" produkcji, aktualna strona przyznaje się tylko do MC-28, a na stronie amerykańskiego dystrybutora na dzień dzisiejszy pulpitów nie ma wcale. Może Graupner przygotowuje jakąś nową serię, już "made in Korea"???
 14. To ciekawe, bo do tej pory słyszałem tylko o XJT (nie tylko twoim) i jeżeli faktycznie dotyczy to też X9E który ma antenę na "sztywno" (odpada ugibany pigtail i złącze w.cz.) to niespecjalnie mam pomysły co tam się "starzeje", może chodzi o powszechną zmorę współczesnej elektroniki czyli nieszczęsne ekologiczne bezołowiowe spoiwo ROHS .
 15. Piotrze czyli masz "aż drugi" moduł, pamiętam twoje problemy i nie ma co generalizować. A przyczyn mogło być naprawdę wiele np. szwankujące złącze w.cz i praca modułu jak bez podłączonej anteny, wskutek czego przegrzewa się stopień mocy wcz. i zaczyna szwankować. To nie jedyne radia które potrafią "upalić się" bez anteny, a w zasadzie każde może się wtedy spalić (przegrzać). Miedzy innymi z tego powodu część producentów robi nieodłączane anteny. To co napisałem powyżej nie dotyczy wszakże pulpitu FrSky X9E bo on ma właśnie antenę modułu wewnętrznego podłączoną na stałe w "rączce". Nie słyszałem o żadnym szwankującym Taranisie X9D ze stałą anteną, swego czasu nawet produkowana dla HorusRC wersja X9D SE miała stałe anteny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.