Skocz do zawartości

FrSky X20 Tandem.


Ryszard_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Krzysiek M napisał:

Przecież Feniks działa przez zwykle USB z emulatorem

Ciekawe dlaczego Krzysiek o tym nie wspomniał na początku ? Sławek jakie hasło nakieruje mnie na źródło tego ulepszacza. Spróbuję SIM EMU. Wszystko jasne to jest CRACK działający jak klucz sprzętowy, ale ja jestem ciemniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Po ostatniej aktualizacji zniknęło mi polskie menu na aparaturze no i nie pamiętam skąd to ściągnąłem. Może ktoś pamięta gdzie to znaleźć? 

 

Nie aktualne. Poradziłem sobie. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Może mi ktoś podpowiedzieć, dlaczego mój X20 ciągle mnie straszy alarmem o niskim VFR ? Dzieje się tak na różnych odbiornikach, z tym że częstotliwość tych komunikatów jest różna. Jest to strasznie irytujące i nie wiem czy mam się bać, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, pacek napisał:

Może mi ktoś podpowiedzieć, dlaczego mój X20 ciągle mnie straszy alarmem o niskim VFR ? Dzieje się tak na różnych odbiornikach, z tym że częstotliwość tych komunikatów jest różna. Jest to strasznie irytujące i nie wiem czy mam się bać, czy nie.

 

Arek,

 

Ustaw logowanie VFR oraz RSSI i zrób ze dwa loty by było co analizować. Jak wczoraj lataliśmy raz nadajnik powiedział, że mam niski poziom RSSI (ale nie VFR). Sam widziałeś, że nie odlatywałem daleko. Wieczorem w logach sprawdziłem i faktycznie poziomy obu parametrów momentami były naprawdę niskie. Wypraktykowałem, że wystawienie antenek odbiornika poza kadłub daje dobry i natychmiastowy efekt. Wczoraj latałem Edgem, który ma antenki w środku, wcześniej w Ekstrze również co jakiś czas nadajnik informował o niskim poziomie RSSI, wystawiłem antenki na zewnątrz i problem ustąpił. Więc to chyba jest rozwiązanie. Kadłuby obu modeli to prosta drewniana konstrukcja oklejona folią.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jetfan napisał:

 

mam niski poziom RSSI 

A jakie wartości masz ustawione?

Kupiłem ostatnio odbiornik Archer Plus GR8. Pierwszy lot i nie odlatując daleko też mi "krzyczał" o niskim poziomie RSSI (antenki na zewnątrz kadłuba).

Kiedy wszedłem na stronę fr-sky by pobrać ostatnie dostępne firmware dla tego odbiornika, pierwsze co mi się rzuciło w oczy, to:

Cytat

* The suggested RSSI alert settings for both ACCESS and ACCST modes of Archer Plus series receivers are 32 (Critical Alarm) and 35 (Low Alarm).

Może tu jest rozwiązanie "problemu".

Choć z drugiej strony nie widzę takiego zapisu dla odbiorników serii TW i TD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.