Skocz do zawartości

FrSky X20 Tandem.


Ryszard_I
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do Feniksa masz interfejs podłączany do USB i wymagający sygnału PPM na gnieździe JACK 3,5mm.? Jeżeli tak to musisz podać sygnał PPM z gniazda trenera nadajnika do gniazda JACK interfejsu i musi to być sygnał o właściwej polaryzacji. Jak masz dostęp do oscyloskopu ( kolega lub znajomy) to sprawdź czy gniazdo trenera wystawia sygnał PPM, jak wystawia to podaj ten sygnał do gniazda JACK interfejsu. Jak nadal nie działa to znaczy, że polaryzacja sygnału jest niewłaściwa. Sprawdź w menu nadajnika czy można zmienić polaryzację tego sygnału. Jak nie można to zrób inwerter sygnału. Zdarzają się sytuacje w których sygnał PPM ma właściwą polaryzację a za małą amplitudę i wtedy też mogą być problemy z działaniem symulatora. Daj foto tego interfejsu od Feniksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie koledze nie działa przez zwykłe USB i nie wiemy jaki ma interfejs. Dawno temu używałem interfejsu do Aerofly który obsługiwał XTR G2 FMS oraz PhoenixRC i działał po PPM a wygląda to tak jak w załączniku. 

20220122_230613[1].jpg

 

20220122_230637[1].jpg

 

Krzysiek, to może spróbuj pomóc Darkowi w uruchomienia Feniksa przez USB. Napisz jakiego używasz emulatora. Skoro Multiflight działa przez USB to i  Feniks powinien działać. Ja korzystałem z tego interfejsu co na foto i po ppm działał z  symulatorami  wyszczególnionymi na naklejce interfejsu. Dzisiaj edytowałem post ponieważ postanowiłem sprawdzić działanie Feniksa z dwoma nadajnikami a mianowicie Graupner MC-32 oraz Jeti DC-24. Graupner działa tylko i wyłącznie przez gniazdo DSC które wystawia sygnał PPM taki jak na foto poniżej.

 

DS1Z_QuickPrint1.png.34aece67102674481f820d1ad6b8eb51.png

 

Graupner po USB widoczny jest jako COM (USB-UART) i Feniks go nie widzi żądając interfejsu na USB. Natomiast  nadajnik Jeti który w swoim menu ma opcję pracy jako "Joystick" widoczny jest jako kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej pod nazwą "Urządzenie kompozytowe USB" i Feniks również go nie widzi. Czyli potrzebny jest emulator. Dla sygnału PPM takim emulatorem sprzętowym jest interfejs USB. Czy mówiąc o emulatorze Krzysiek miał na myśli emulator sprzętowy czy programowy? 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek słuchaj, nie potrzebujesz żadnego dongla 
Ja robię tak:
1) Uruchamiam aparaturę
2) podpinam kabel usb C do kompa, następnie do aparatury
3) wchodzę na kompie w folder PhoenixRC

4) odpalam plik Launcher, następnie po wyszukaniu aparatury klikam Run Phoenix
5) jeśli robisz to pierwszy raz to robisz konfigurację w sumulatorze i latasz, jeśli któryś raz z kolei to tylko latasz ;) 

 

 

Nie ma sensu odpalać przez kabel jack
Działa po USB :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek czy to co piszesz dotyczy nadajnika Tandem? Jaką masz wersję Feniksa? Ja mam wersję 6.0.i i w katalogu Feniksa nie ma pliku launcher jest natomiast katalog launcher w którym są dwa pliki - updateLauncher i updateInstaller. Żaden z nich nie uruchomi Feniksa. Czy ty czasami nie masz zainstalowanego jakiegoś emulatora programowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.