Jump to content

komarkus

Modelarz
 • Content Count

  69
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

komarkus last won the day on December 19 2018

komarkus had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

About komarkus

 • Birthday 06/09/1961

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Świecie
 • Imię
  Marek

Recent Profile Visitors

310 profile views
 1. A ja niedługo Was nawiedzę - tylko ok. 40 km
 2. To się reguluje, przynajmniej we FrSky-ach. Mam i10 i Horusa 12, drążki są różnej długości i może to zmylić. Ale różnicy nie widzę. A w Horusie podkręcałem "twardość", bo drążki mam dłuższe.
 3. Lechu, a dla jasności, na ile wyceniasz bardzo dobre wsparcie techniczne (po polsku), szybką przesyłkę w 1-2 dni, proste i szybkie egzekwowanie praw konsumenta, przyjazny i pomocny stosunek do klienta? Warte jest to paru złotówek, stówki czy dwóch? Jak byś był młodszy, to jeszcze zapytałbym Ciebie, skąd się bierze kasa na np. pincet+ i jeszcze parę innych, istotniejszych rzeczy.
 4. Prawdopodobny mistrz lądowań zapodał wykładnię dla wszechświata, nie wolno źle wylądować, nawet przy niestabilnym wietrze! Jeśli się nie podoba taka analiza, to kliknij "next", nie oglądaj i nie komentuj. Ja doceniam trud sporządzenia takiej analizy i przyznanie się do oczywistego błędu. Łatwo jest prostacko krytykować, dużo trudniej zrobić coś więcej ponad pitolenie. Arek, kontynuuj! Komu się nie podoba, może omijać i udzielać się gdzieś indziej.
 5. We "właściwościach" czujnika Alt zaznacz opcję "Auto offset". Wtedy po każdym uruchomieniu pierwszy pomiar uzna za "0" i to będzie odniesieniem do następnych. Zajrzyj do warsztatu na 77hobby. Tam o czujnikach jest elegancko napisane.
 6. Wszystko jak robiłeś, tylko zamiast widgetu "gauge" wybierz "value" (kolejne opcje pokrętłem). Format "Gauge" jest pierwszy/ domyślny, pokręć i zmień na "value".
 7. Zażartowałeś, prawda? Wcześniej miałeś link do "biblii" OpenTX. Zacznij od tego!!! Gdy złapiesz filozofię OpenTX, możesz przeanalizować gotowce z netu. Samo się nie zrobi, trzeba zadać sobie trochę trudu. Chcesz pójść na skróty, być może się da, ale odradzam.
 8. To ja już nie wiem o co Ci chodzi.
 9. Myślę, że powinieneś na początek skrupulatnie przestudiować "biblię" OpenTX. Tam jest wyłożona cała filozofia programowania, wszystko staje się dużo prostsze. Inne EXPO na każdej fazie lotu możesz zrobić np. za pomocą zmiennych globalnych. Na szybko można by np. tak: - zakładka "wejścia", edycja drążka (np. wysokości), na pozycji "Krzywa" wybrać EXPO, ptaszek na ZG (Zmienna Globalna), obok wybrać np. GV1 (Global Variable 1); - zakładka Fazy lotu, wybrać kolejno używane fazy i w nich: w linii ZmGl1 (bo wybraliśmy GV1) z rozwijanego menu wybrać "własna wartość", obok w "wartość" wpisać ile expo ma dla tej fazy wynosić. Tak będziesz miał załatwione różne expo dla np. wysokości w kolejnych fazach lotu. Analogicznie dla innych sterów.
 10. Możesz z góry założyć, że Companion w tym zakresie działa prawidłowo, a komp masz wystarczająco dobry. Zauważ, że sygnały sterujące dla serw przechodzą długą drogę i w wielu miejscach mogą być przetwarzane. W OpenTX w uproszczeniu masz kolejno: "inputs" (drążki, ich krzywe, waga i offset, potem przełączniki, tryby lotu, trymy); "mixers" (mieszanie różnych źródeł, kolejne krzywe, wagi, offset i tryby lotu, przełączniki, opóźnienia i spowolnienia); "outputs" (wszystko o serwach: zakresy wychyleń, subtrymy, kierunek działania, funkcje specjalne, centrowanie PPM). A na końcu w tym torze sterowania zamieszanie może jeszcze wprowadzić odbiornik ze stabilizacją. Na serwach widzisz efekt końcowy, a na monitorze kanałów możesz obserwować stan wcześniejszy sygnału, który jeszcze czegoś nie uwzględnia. Na monitorze kanałów "systemowym" OTX są po dwa równoległe paski na kanał, jeden to "outputs" (stan na serwach), drugi "mixers" (stan na wyjściu miksera), masz podgląd na dwa różne miejsca w torze przekształcania sygnału. Poznanie i "czucie" programowania w OpenTX wymaga czasu, trzeba wyczuć ideę i możliwości, żeby w pełni zapanować nad tym. Potem będzie już dużo łatwiej i nie będzie ograniczeń. A po zimie ... będziesz się uczył od nowa
 11. Możesz wrócić do tego co znasz, prawdopodobnie nie będziesz wyzywał od najgorszych i będzie średnio fajnie, jak było. Możesz podjąć wyzwanie i zadać sobie trochę nowego trudu. Będzie potrzebne troszkę "dupogodzin" i eksperymentów. Powinno Ci się spodobać. Masz wybór, musisz określić na ile i co Ci się chce. To co jest świetne wymaga wysiłku, jeśli coś nie wymaga, jest słabe i daje lichy krótkotrwały efekt. PS. Obejrzałem ostatnio świetny film "Idiocracy" (2006 rok, 80 min.). Rewelacja. Bardzo polecam wszystkim, to komedia z przesłaniem. Mamy trochę tego już na co dzień dziś. Związek z powyższym postem jest bardzo bardzo luźny, ale skojarzyło mi się. Niczego nie będę wyjaśniał.
 12. Piękny jest. A co z tym starym zielono-biało-grafitowym diabłem? Zapas strategiczny, czy do ż......?
 13. OK. Wir, komin, kręcioł ... efekt ten sam. Zdarzenie z "życia": "Młodzik" 2m (Blejzyk) startował z gumy. Na 20m tak go mocno skręciło (kręcioł), że trzeba było go ratować i wyhaczyć. Po kilku kółkach (do wylądowania) był na jakiś 100 m wysokości w pozycji - płat prawie pionowo. W tym czasie i tym miejscu nikt by nie wylądował poprawnie niczym, kręcioł był duży.
 14. Cała lipa aktualnego stanu rzeczy, polega na tym, aby wszyscy bali się czegokolwiek. Na dziś jest sukces! Lipa właściwa nastąpi niebawem.
 15. a74back, nie kpij sobie, bo poskarżę się Ojcu [ Pozdrówka ze Świecia! ] Czasem nad ziemią pojawiają się takie mikro trąby powietrzne, w wolnym przekładzie "kręcioły". Twój szybko latający "kotek płotek" Respect raczej tego nie zauważa, bo leci szybko i przelatuje kręciła. "Zwykły" model może się załapać i spaść z kilku metrów. PS. W sprawie J.O. to dyskusja w 4 oczy. Będzie ciężko !
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.