Skocz do zawartości

Fliper-problem z kadłubem


Nebeb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam model samolotu RC który się nazywa Fliper jest konstrukcji balsowej i po ostatnim "krecie" zabrałem się do roboty i zacząłem naprawiać dziób. Po sklejeniu wszystkiego zamontowaniu silnika i tak dalej, włączyłem silnik i zacząłem kołować a tu niespodzianka samolot sam skręca w lewo okazało się że dziób lekko odchyla się w lewo i prawdopodobnie dlatego samolot sam skręca. Samolot ma 3 serwa: lotki, obroty silnika oraz wysokość, ale ster kierunku jest tylko bez serwa czyli przymocowany na "stałe" i tu nasuwa się pytanie: czy jeżeli ster kierunku odchylę w prawo i tak go zamocuje na stałe samolot będzie leciał na wprost ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiłeś w modelu skłon i wykłon silnika? Tj, patrząc od tyłu modelu silnik powinien być odchylony troszeczkę w prawo i do dołu.

Tzn. ja mam silnik mig 480 szczotkowy a nie bez szczotkowy i trudno o takie manewry on jest przykręcony 2 śrubkami do wręgi więc musiałbym "przestawić" wręgę a jest ona przyklejona żywicą z utwardzaczem i wzmocnione szkłem więc trudno było by ją "przestawić"

Są inne sposoby ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wyciąć oring ze sklejki (np. 2mm) i go szlifnąć pod katem i przykleić odpowiednio do wręgi między nią a silnikiem. Przed przyklejeniem sprawdź czy kąt jest odpowiedni robiąc oblot. Tak ja bym to zrobił. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo wyciąć oring ze sklejki (np. 2mm) i go szlifnąć pod katem i przykleić odpowiednio do wręgi między nią a silnikiem. Przed przyklejeniem sprawdź czy kąt jest odpowiedni robiąc oblot. Tak ja bym to zrobił. :wink:

Co oznacza oring ?? i w jaki sposób mam ten oring oszlifować na grubość czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.