Skocz do zawartości

Podstawka pod laptopa


Grzechu

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

 

Kiedyś pytałem o problemy z laptopem. Okazało się że serwis wymienił mi całą pamięć ram i problemu ni ma :P Ale do rzeczy.

 

Przy okazji wymienili mi chłodzenie, więc skoro jest nowe to szkoda go przegrzewać. Mam chętkę na zrobienie sobie podstawki. Głównie po to aby trzymać na kolanach laptopa, bo biurko i tak mam drewniane.

 

Myślałem o prostocie, kawałek ładnej deski z otworami, a w niej wentylatory.

 

Pytanie do komputerowców: wiatrak 120x120mm pod 12V (bo tylko takie widzę) pod USB będzie miał jako takie osiągi? Wiem, że to tylko 5V, ale spotkałem się z opiniami że działa fajnie.

Myślałem o czymś takim

http://www.abcpc.pl/wyswietl_produkt_szczegoly.php?action=szczegoly&kod=155451

 

A może lepiej dwa mniejsze, np. 80x80? Tylko czy USB podoła szeregowo połączonym wiatrakom? Z tego co widzę biorą one max ~150mA, a na USB 500mA jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Grzechu, mam własnie podstawkę zrobioną, 80x80x4 spokojnie chłodzą aż nadto laptopa! Więc bez obawy możesz brać :)

 

edit.

 

Utopia niby tak, koszt tego jest o wiele mniejsz (gotowiec) aczkolwiek wykonanie samemu takiej podstawki ,daje dużo frajdy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko po co? Laptop to mobilne urządzenie. Nosicie je z podstawką?

Mój laptop jak go obciążę ciągnie prawe 100W, do głowy by mi nie przyszło targać do niego podstawkę chłodzącą. To było zmartwienie inżyniera w Dellu, który to projektował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek( Kojot :D), u mnie do tego aby na łóżeczku mozna było wziąć go na kolana :) Sam wiesz co niesie za sobą położenie na godzinę laptopa na koc/kołdrę.

 

Krzysiek (Utopia :D), szczerze to nie widzę nigdzie podkładki firmy sunnyline...

Patrzyłem inne, takie najtańsze po 20-25zł i aż się zaśmiałem, wygina się to to wszędzie i za tę cenę będę miał kawałek deski/plexi i jeden konkretny wiatrak.

 

Mateusz, ta "4", oznacza ilość wiatraków czy grubość? Jak grubość to mnie bardzo zaciekawiłeś :P Pod USB? Powiesz coś o wydajności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, na sklepie u mnie najdroższa kosztuje 30 zł detal ..i zawiera w sobie 4 wentylatory .... Fakt wysyłka też swoje kosztuje .. ale czy w Twoim mieście nie ma salonu komputerowego gdzie można by podejśc i "pomarudzić"?

 

 

Absolutnie nie neguję chęci zrobienia takiej podkładki samemu - chciałem tylko zwrócić uwagę na fakt że nie zawsze się to opłaca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja posiadam postawkę chłodzącą ZALMAN-NC2000, są w niej dwa wiatraki + dwa "zaślepione" otwory na dodatkowe wiatraki (chyba) Działa toto bardzo cicho, a jednocześnie sprawnie, Ma płynną regulację obrotów, oraz włącznik. Zasilana jest z usb bez problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja posiadam postawkę chłodzącą ZALMAN-NC2000, są w niej dwa wiatraki + dwa "zaślepione" otwory na dodatkowe wiatraki (chyba) Działa toto bardzo cicho, a jednocześnie sprawnie, Ma płynną regulację obrotów, oraz włącznik. Zasilana jest z usb bez problemu.

I po problemie... (+ dodatkowy slot USB rekompensujący podpięcie podkładki pod port USB) klasa sama w sobie używam w domu i firmie, trochę droższy od prezentowanych powyżej, ale cóż to klasa wyższa jak Futaba w aparaturach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.