Skocz do zawartości

Styropek


Rekomendowane odpowiedzi

Z powodu zalegających w warsztacie belek styropianowych, płyt depronu 6 i 3mm oraz z... nudów zrobiłem model konstrukcji latającego skrzydła. Model był projektowany jako szybowiec, ale jak dorwę jakiś mały silnik to włożę go do modelu. A zaczęło się do belki styropianu 4x2,5 cm.

Dołączona grafika

potem mazakiem zacząłem kreślić sylwetkę kadłuba...

Dołączona grafika

po wycięciu i wyszlifowaniu kadłuba przykleiłem do niego wzmocnienia z balsy 1mm oraz przymocowałem statecznik pionowy zrobiony z 2 warstw depronu 3mm

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie przymocowałem pakiet li-po do kadłuba.

Dołączona grafika

Przymierzyłem skrzydła. zrobiłem je do innego modelu ale mogę używać 1 płata do dwóch modeli.

Dołączona grafika

 

W poniedziałek idę do sklepu modelarskiego po serwa na lotki.

Może nawet wrzucę filmik z oblotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badyllek1993 wyedytuj posta bo że tak powiem robisz ''wioche'' w temacie kolega robi model bardzo starannie a ty wklejasz zdjęcie "rzutka" który wygląda gorzej niż mój model po kraksie, chociaż zrobił byś proste skrzydła i trochę go oszlifował.

 

Vertigooo, szczerze mówiąc to ten model był dla mnie wzorem.

To by wiele wyjaśniało :wink: ale przyznam szczerze że ten kadłub długo nie pożyje po prostu jest zbyt kruchy mój był z czegoś w rodzaju epp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozwalę kadłub to zrobię następny. Mam jeszcze 12 płyt depronu 6mm i 7 depronu 3mm

 

Jak masz trochę depronu np 6mm dołożysz jakąś listewkę na wzmocnienie i szybciutko zrobisz sobie dużo lepszy i wytrzymalszy kadłubik. :D Mam nadzieje że będzie latać..koniecznie filmik. :twisted:

Kiedy zrobię kadłub z depronu to nazwa modelu nie będzie pasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i się nie znam, ale zawsze "skrzydełka" kojarzyłem ze skośnymi skrzydłami, a ten ewidentnie ma je proste

chyba, że się mylę, to proszę mnie poprawić

 

Widziałem takiego jak buduje kolega na pikniku modelarskim, i latał extra!!!

 

Szykuje się wspaniały model :jupi: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy zrobię kadłub z depronu to nazwa modelu nie będzie pasować

To nazwiesz go Depronek :wink: Czym ty się chłopie martwisz ja bym zrobił sobie dwa depronowe kadłuby nawet :lol: .A tak na poważnie jak masz dużo depronu to do dzieła taki kadłubik tyle czasu chyba nie zajmuje co nie? :wink: :wink: :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobra, przyznaję się, rozbiłem go :cry: . rozleciał się kadłub i to jeszcze w najsłabszym miejscu. Już robię następny wykorzystując skrzydła z tego samolotu. Też będzie ze styropianu, to myśle że może odziedziczy nazwę po tym rozbitym. Za niedługo wrzuce fotki bo teraz jestem na urlopie.

 

Cel został osiągnięty: latał dłużej niż pięć minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.