Jump to content

Jeti Duplex- sygnalizacja zasięgu.


Deem

Recommended Posts

Niedawno oddałem moduł nadawczy do aktualizacji oprogramowania. W nowej wersji pojawiła się możliwość odczytu poziomu sygnału docierającego do odbiornika dla każdej z anten (od 0 do 9). Ponad to można ustawić alarm dla określonego poziomu sygnału (kto ma ten wie). Przed pierwszym lotem ustawiłem sobie alarm na 3. Wszystko bardzo fajnie lecz moduł zaczął sygnalizować spadek zasięgu w odległości około 200m od modelu. Zmieniłem alarm na 1 i to samo powtórzyło się po max 300m. Zacząłem kombinować z ustawieniem anten w odbiorniku i anteną w nadajniku. Optymalnie najlepszy sygnał był przy ustawieniu pionowym anteny nadajnika i pionowym jednej i poziomym (wzdłuż kadłuba) drugiej anteny odbiornika. Nie wiele to zmieniło.

 

Przeprowadziłem próby na ziemi. W odległości około 100metrów sytuacja zaczęła się powtarzać, poziom 0, moduł „dzwoni”, reakcje sterów jak najbardziej OK. Ponieważ lotnisko kończy się lekkim spadkiem terenu wszedłem poza zakres widzenia się anten, dalej stery płynnie reagują. Włączyłem test, obok litery „R” pojawiło się „S” (brak danych z odbiornika), serwa nadal płynnie pracują.

 

Niby wszystko w porządku jednak nie działa to jak trzeba. Czy koledzy posiadający takie oprogramowanie, spotkali się z takim problemem?

Być może coś mam źle ustawione (co?). Najprawdopodobniej całe to nowe oprogramowanie jest do :ass: .

 

Model Gemini Multiplexa, odbiornik umieszczony ponad 30cm od regulatora. Ustawienie RF 100% (max).

Link to comment
Share on other sites

Mozesz miec cos naprawde zrabane w odbiorniku lub nadajniku (to tez odbiornik)

Odczyt sygnalu z obu odbiornikow (nie anten, to sa oddzielne odbiorniki, tylko dekoder jest jeden) istnieje w Jeti od zawsze. Jak na razie nie zdarzylo mi sie by mi pisnal, a zdarzalo mi sie patrzec na model przez lornetke.

Link to comment
Share on other sites

Mozesz miec cos naprawde zrabane w odbiorniku lub nadajniku (to tez odbiornik)

Raczej moduł nadajnika, odbiorniki zmieniałem (ponownie parowałem). Bez zmian.

 

Odczyt sygnalu z obu odbiornikow (nie anten, to sa oddzielne odbiorniki, tylko dekoder jest jeden) istnieje w Jeti od zawsze.

Zgadza się lecz poprzednio odczyt był tylko (nadal to jest) dla wybranej anteny (czy jak piszesz odbiornika) o najmocniejszym sygnale teraz dodatkowo wyświetla jednocześnie A1 oraz A2 i jest (jak pisałem) możliwość ustawienia alarmu dla dowolnie wybranego poziomu sygnału.

 

Jak na razie nie zdarzylo mi sie by mi pisnal, a zdarzalo mi sie patrzec na model przez lornetke.

Poprzednio dokładnie tak było, ponad to jak pisałem wygląda że nadal zasięg jest w porządku, po upgrade wygląda tak jakby wskazania nie miały nic wspólnego z faktycznym zasięgiem.
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.