Skocz do zawartości

Malowanie depronu


Sir P

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czym okleisz i jak, może być estetycznie i to bardzo, z tego co wiem depron można okleić nawet folią oracover, tylko to drogi interes jak na piankolota. Oklejanie polecane jest nie tylko ze względów estetycznych, ale dlatego, że depron jest bardzo delikatny i łatwo go uszkodzić nawet paznokciami a kilka lądowań na trawie z jakimiś otrzejszymi badylami może dać sobie z nim radę dość szybko. Po oklejeniu papierem pakowym lub sniadaniowym otrzymasz dużo twardszą i bardziej wytrzymałą powierzchnię zabezpieczoną dodatkowo przed szkodliwym działaniem lakierów na piankę, więc można potem pomalować model zwykłym lakierem w sprayu według własnej inwencji. Polecam obejrzeć fotorelacje Motylastego - tam możesz podpatrzeć sporo na temat tej techniki. Trochę większy problem może być ze skrzydłami, bo nie do końca jestem pewien czy takie sztywne poszycie bedzie dobrze na nich pracować bez pękania, ale w tej kwestii to może niech się mądrzejsi ode mnie wypowiedzą. Oczywiście najtańsza metoda na skrzydła to taśma pakowa, ale to już Twoim wymogom estetyki może nie sprostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście najtańsza metoda na skrzydła to taśma pakowa, ale to już Twoim wymogom estetyki może nie sprostać.

Skrzydło okleiłem pakowym, chodzi o kadłub. Czyli bezpośrednio na depron nie da rady? Pewnie będzie "za dużo pił"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o to chodzi, duża część dostępnych lakierów po prostu zeżre piankę, a te które tego nie zrobią są z kolei mniej trwałe i bardziej podatne na wilgoć.

 

Skrzydło okleiłeś "pakowym" papierem (na wikol), czy pakową taśmą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

depron bardzo ładnie przyjmuje farby akrylowe - i prawie wcale ich nie pije

 

jedni kupują w sklepach modelarskich gotowe kolory - np pactry

inni mieszają białą akrylową do ścian (śnieżka, itp) z tanimi pigmentami

 

nanosić można zarówno pędzlem, jak i aerografem - w 2 przypadku sporo oszczędza się na wadze :D

w przypadku malowania modelu z zawiasami z taśmy pakowej pamiętać należy o pokryciu zawiasów jakimś podkładem, bo zwykłe akryle nie lubią się jej trzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą, pomalowałem akrylowym sprayem, zobaczymy jak wyschnie, ale wygląda ok. Kupiłem czerwony, na którym wyraźnie stało napisane, że można używać do styropianu, a drugi- biały nie miał takiej adnotacji i po próbie poszedł do szafy, będzie czekał na swoja kolej- zbyt agresywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz na depron psiknąłem lakierem z nitro i usłyszałem tylko szuuuuu i mi zeżarło od razu :twisted: Według mnie najlepiej pokryć papierem śniadaniowym na wikolu i pomalować najlepiej aerografem.Nie wychodzi za ciężko i bardzo ładnie wygląda. :lol: Mógłbyś zamieścić zdj. pomalowanego skrzydła ?Jestem ciekawy jak wyszło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

My też nie wiemy jak wygląda taśma pakowna. :wink:

Pewnie podobnie do taśmy pakowej... Która jest w każdym sklepie papierniczym czy markecie.

 

A papier na Wikol wygląda tak, jak kawałek papieru nasączony klejem Wikol.

 

Ale mam wspaniały pomysł!

Może tak... poczytać? ;)

 

http://www.motylasty.pl/warszt_4.html#warsztat3

 

http://www.motylasty.pl/warszt_4.html#warsztat4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za nerwowy rocznik:)

Nie wrzucałem zdjęć, bo doszedłem do wniosku, że malować depronu nie warto- strata farby, ale jeśli chcesz to masz zdjęcia

http://img20.imageshack.us/i/zdjcie0055a.jpg/

http://img859.imageshack.us/i/zdjcie0058z.jpg/

Tylko papier, jeśli ma to jakoś wyglądać, ale Toto-0 to model do nauki, więc z założenia (dla początkujących, takich jak ja)spisany na straty:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.