Jump to content

system Multiplexa


chaosmaker

Recommended Posts

Witam - pozyskałem ostatnio odbiornik Multiplexa i zanim zacznę go testować chciałbym zapytać o system zasilania i wyprowadzenia sygnału w tym sprzęcie. Wtyczki i gniazda wyglądają odmiennie niż u innych producentów - podobnie ma się z wyprowadzeniem dwóch sygnałów na jednej wtyczce . Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu sposobu podłączeń .

dodatkowo dwa pytania - czy faktycznie ten odbiornik bedzie działał tylko z kwarcami Multiplexa oraz czy można zasilić ten odbiornik poprzez któryś z kanałów sygnałowych (silnik/regulator ) ?

Pozdrawiam

Pe

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

Będzie działał z każdym dowolnym kwarcem. Dobieramy kwarce producentów zazwyczaj przy podwójnej przemianie. Poznasz sam, które scieżki są od zasilania (wszystkie plusy są połączone ze sobą i wszystkie minusy są ze sobą też połączone). Tylko pierwsze dwa gniazda, 3/7 i 4/6są podwójne. Poznasz po odchodzących od nich ścieżkach do procesora., które są sygnałowe. O ile dobrze pamiętam, to licząc od środka, pierwsze i trzecie jest sygnałowe. To te nóżki, które nie są połączone wszystkie ze sobą (plusy i minusy zasilania). pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Wyprowadzenia z gniazd (patrząc od góry na odbiornik gniazdo zasilania po prawej ) szereg górny sygnał ,następny szereg to minus ,kolejny wolny lub sygnał gniazd 4/6 i 5/7 ostatni czyli dolny szereg to plus

 

Swoją drogą ,szkoda że ten standard gniazdo - wtyczka się nie przyjął :(

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.