Skocz do zawartości

Thor - Rzutek od Kuestenflieger


jary14

Czy THOR Ci się podoba ?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy THOR Ci się podoba ?

    • TAK
      40
    • NIE
      19


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzięki uprzejmości firmy KuestenFlieger, dostałem do testów bardzo ciekawy model, jakim jest THOR. Jest do model latającego skrzydła/szybowca, wykonanego ze styropianu i depronu.

 

Dołączona grafika

(Ilustracja, którą przez przypadek znalazłem na internecie i stwierdziłem, że musi ozdabiać mojego "Boga piorunów" :devil: )

 

DANE TECHNICZNE:
 - Rozpiętość: 1210mm
 - Powierzchnia płatów: 31dm^2

A więc tak:

 

O samym istnieniu modelu dowiedziałem się, będąc na targach modelarskich w Lipsku. Tam na hali pokazowej, oczywiście dominowały modele halowe, chociaż i EasyGliderem latali :lol2: Jednak najbardziej przykuł moją uwagę człowiek, który wszedł za siatkę z rzutkiem pod pachą... Na początku nie dawałem mu dłużej niż 2 rzuty, więc nawet za bardzo się nim nie przejąłem, jakież było moje zdziwienie, kiedy po nie za bardzo energicznym wyrzucie model okrążył halę 2 razy, zrobił pętlę i powrócił do rąk właściciela.

 

Dołączona grafika

 

Podszedłem, porozmawiałem... i okazało się, że ten człowiek jest współzałożycielem firmy produkującej tego typu modele. Achim (bo tak miał na imię), gdy usłyszał, że u nas jego firma nie jest ba bardzo znana, od razu chciał naprawić ten błąd i zaprowadził mnie do swojego stoiska. Tam dostałem model, żeby Wam go zaprezentować.

 

Dołączona grafika

 

Model dostałem w bardzo gustownym opakowaniu :wink:

 

Dołączona grafika

 

Mogłoby się wydawać, że przez taki pakunek, model jest narażony na uszkodzenie przy transporcie... jednak nic bardziej mylnego. Rdzenie były opakowane w kawałki styropianu, z którego zostały wycięte, więc o żadnym uszczerbku dla zdrowia modelu nie było mowy :D

 

Tak, to wygląda:

Dołączona grafika

 

Po wyjęciu wszystkich części wygląda to tak:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Do tego zestawu jest jeszcze potrzebna taśma, którą okleimy nasze skrzydełko. Oczywiście można użyć do tego zwykłą taśmę pakową, jednak ja dostałem razem z modelem taśmę, która jest polecana przez producenta. Wcześniej, gdy ją zobaczyłem na półce, na stoisku, trochę się zdziwiłem, bo cena byłą dość dziwna - " 8€, za zwykłą taśmę ?! :shock:". Dopiero w domu zrozumiałem swój błąd. Taśma jest warta swojej ceny! JEst dużo mocniejsza, wytrzymalsza, bardziej elastyczna, jest jej więcej w szpuli, że już o żywszych kolorach nie wspomnę :wink:

 

Dołączona grafika

 

W tym miejscu dochodzimy, do rozpoczęcia składania:

 

1.) Wyznaczamy miejsca na serwa

Dołączona grafika

 

2.) Instalujemy serwa

Dołączona grafika

 

3.) Oklejamy płaty

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Tutaj jedyna uwaga - Oklejamy POZIOMO, czyli równolegle do krawędzi spływu.

 

4.) Oklejamy winglety

Dołączona grafika

 

Jak widać, miejsce, w którym będziemy przyklejali winglety do rdzeni, zostawiamy nieoklejonymi.

 

5.) Przyklejamy drewniane elementy

Dołączona grafika

 

Użyłem do tego kleju polimerowego:

Dołączona grafika

 

 

6.) Przyklejamy lotki oraz popychacze

Dołączona grafika

 

7.) Wyposażenie

Dołączona grafika

 

Ja użyłem takiego:

Odbiornik Simprop Micro-Scan4
2x Serwo ES-05 (9-cio gramowe)
Regulator Conrad PICO 10B (służył mi za BEC)
Akumulator 2S 300-800 mAh

Oczywiście, zamiast setup'u BEC + LIPO, może użyć 4xMH - to już kwestia upodobań.

Ja całe wyposażenie schowałem wew. modelu, wiem, że co niektórzy modelarze konektory wystawiają na zewnątrz - to również sprawa indywidualna.

 

8.) LOT :twisted:

 

Wyrzut:

Dołączona grafika

Lot:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Oczywiście, mam więcej zdjęć, ale jak sami widzicie, są dość nieaktualne... Czekałem na taką pogodę jak teraz. Niedługo znów wybiorę się z nim na sesję, tym razem już w "cieplejszych kolorach" :wink:

 

Podsumowanie

 

Jest to super model, do latania, dla zwykłego popołudniowego relaksu. Naprawdę sprawia wiele frajdy, to rzucanie, latanie... i tak w kółko :jupi: Oczywiście najlepszym pomysłem dla tego modelu jest klif... niestety nie mam pod ręką żadnego - obiecuję, że jak tylko będę miał okazję, to się poprawie i od razu dam Wam znać :D Puki co musi Wam wysterczać film zrobiony przez producenta:

KLIK

 

Jak widać - przy dobrym wietrze można wyrzucić model i latać... i latać... i latać, aż nam się nie znudzi :P Czyli aż, po nas mama/dziewczyna/żona nie zadzwoni :wink:

 

Generalnie: POLECAM :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jaki prosty do złożenia :shock:

I to jest jedna z jego podstawowych zalet :D

 

Choć mnie bardziej zachwyciło, to że te 2 rdzenie wyglądają tak... przeciętnie... pierwsza myśl - "sam sobie takie wytnę".

Jednak okazuje się, że te dwa kawałki styropianu, to długie godziny pracy - jak widać, bardzo owocnej :D Model ma tak dużą doskonałość, że lecąc 30cm nad ziemią, jestem w stanie podrzucić go jeszcze na ponad 150cm i spokojnie wylądować prościutko w ręce :)

 

Serio, jestem pod bardzo dużym wrażeniem tego modelu i tylko ubolewam, że wygląda dość mało spektakularnie i nie zwraca na siebie należnej uwagi :roll:

 

 

P.S - widzę, że chętnie wypowiadacie się w ankiecie (tak, tak.. chciałem, żeby Ładziu się ucieszył :wink), jednak chciałbym poznać troszkę szerzej Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz to najzwyklejsze skrzydelko jakich pelno na allegro bylo swego czasu i to po 40zl.

Cena jest po prostu chora.

Swojego czasu sam robilem zestawy na allegro. Nazywaly sie PROTON. I taki zestaw z wszystkim co potrzeba: z popychaczami, dzwigniami, wrega centralna, lozem silnika dla tych co chcieliby wsadzic motor, z dzwigarami weglowymi i naklejkami, instrukcja na CD sprzedawalem...kurcze sam juz nie pamietam ale chyba okolo 60zl albo 70zl.

No ale 49 euro????? :shock:

Kurcze, zawalilem - moglem sie dorobic

EDIT:

Krzyskowi chodzi o to ze te 2 kawalki styropianu to 2 min recznego ciecia jak sie ma wprawe albo kilka min na maszynie cnc gdzie wprawa jest niepotrzebna.

Zreszta te 2 kawalki styropianu mozesz kupic na allegro obecnie za 25zl :)

Wpisz sobie "mala delta" ( swoja droga ma tyle wspolnego z delta co osiol z koniem, ale to inna sprawa )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj linki do takich delt na allegro- http://allegro.pl/mala-delta-1000mm-latajace-skrzydlo-styro-cnc-i1509838422.html i tu większe- http://allegro.pl/model-delta-latajace-skrzydlo-1200-mm-rdzenie-cnc-i152067187.html i tutaj takie cuś z pierdołami różnego typu- http://allegro.pl/latajace-skrzydlo-isolot-roz-800mm-zestaw-i1515898671.html .Rzeczywiście takie skrzydełka styro do oklejenia są tanie ale jeżeli model tak świetnie lata a ktoś lubi wydawać kasę to czemu nie :D Ja osobiście kupiłbym te na allegro bo sto pare złotych a trzy dyszki to wielka różnica :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toz to najzwyklejsze skrzydelko jakich pelno na allegro bylo swego czasu i to po 40zl.

No właśnie cena bierze się stąd, że najwyraźniej nie takie najzwyklejsze :wink:

 

Wy porównujecie, do rdzeni za 30zł (często z profilem CRD), to ja porównam w drugą stronę:

 

http://abc-rc.pl/p/72/1278/model-alula-evo-latajace-skrzydlo-usa--skrzydelka-latajace-skrzydla-samoloty-i-szybowce.html - cena o 1/3 większa, a dostajemy mniejszą rozpiętość i większe obciążenie płata - to potwierdza moje słowa:

 

Jednak okazuje się, że te dwa kawałki styropianu, to długie godziny pracy - jak widać, bardzo owocnej :D

I oczywiście nie chodzi mi tu o sam proces wycinania, tylko o tą wcześniejszą i o ile trudniejszą część - projektowanie.

 

Cóż - szkoda, że zrobiła się dyskusja nt. ceny, a nie modelu... ale co poradzić ? Niestety, żyjemy w kraju w jakim żyjemy i te 49 euro to dużo, jak dla polskiego modelarza. I nie ma się co nad tym rozwodzić.

 

Ja tylko przekazuję, że jakość lotu, jest naprawdę wyśmienita :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze alula ta jest warta swojej ceny. Wystarczy zobaczyc jak bardzo jest to popularny model. Po drugie to nie jest styropian tylko EPP spieniane w formie, a model jest zalkowicie demontowalny i sklada sie do malenkiego pudelka. Ponadtto to model skrzydelka przystosowany do rzutów dlg. Juz roznica uzytych materiałow sprawia ze cena jest inna.

A jesli chodzi o wlasnosci lotne tego modelu to zapewniam, Cie ze jego rozpietosc nie musi byc wieksza aby doskonale latal. To jedna z lepiej zaprojektowanych konstrukcji w tego typu modelach.

Jesli uwazasz ze rdzenie oferowane po 25-35zl maja profil CDR ( co ręka dała ) to widze ze nie mamy o czym rozmawiac i nie masz pojecia w temacie o ktorym piszesz. Chyba ze maszyna cnc niemiecka wycinajac rdzen nadaje mu magicznych wlassciwosci czego nie robia maszyny u nas w kraju. :rotfl:

Realny koszt zestawu jaki dostales do testow to 50zl a nie euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy model ale cena faktycznie z kosmosu, reszta modeli też rozkłada cenami na łopatki :crazy: . Mają Fregatę i Sprinta w ofercie i sprzedają za "przyzwoite" pieniądze :wink: Czy te wszystkie modele to ich produkcja czy tylko dystrybucja innych tanich producentów za "przyzwoite" Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rapier, jary14 nie zaczął pisać na temat ceny tego modelu lecz na temat samego modelu. Cena jak na nasze warunki warunki jest rzeczywiście dość wysoka.

Dlaczego nie wypowiadasz się na temat samego modelu: jak wygląda, jak lata, czy jest prosty w budowie a mierzysz "fajność" modelu (alula) jego popularnością. A swoją drogą tego typu modele są dość popularne na zachodzie bo pozwalają polatać sobie na praktycznie każdym szkolnym boisku.

I nie musisz nikogo obrażać stwierdzeniami "nie masz pojęcia w temacie o którym piszesz", bo relacja dotyczy tylko modelu i jego własności a nie jego ceny.

Widziałem ten model "na żywo", miałem okazję nim polatać i rzeczywiście fajnie lata, czy bym go kupił to już inna sprawa.

A poza tym myślę, że obciążenie rzędu 8g/dm2 przy rozpiętości 1,2 m to całkiem fajny wynik.

Firma, która sprzedaje ten model jest małą firmą i nie produkuje tysięcy tych zestawów lecz jej produkcja, a raczej manufaktura jest stosunkowo mała co niestety przekłada się na cenę, która dla mieszkańca np. Niemiec nie jest zabójczo wysoka.

 

ppompka, zanim zaczniesz interes na taśmach popracuj trochę nad pisownią, bo rachunki będą dość dziwnie wyglądać z błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie wypowiadasz się na temat samego modelu: jak wygląda, jak lata, czy jest prosty w budowie a mierzysz "fajność" modelu (alula) jego popularnością.

Kolego dakon...Racz czytac ze zrozumieniem, bo piszac o aluli napisalem wyraznie skad sie bierze jej popularnosc i dlaczego uwazam ja ze jest warta swej ceny.

Nie uwazam abym kogos obrazal. Jesli widze ze kolega pisze brednie to mam prawo tak uwazac.

Nie odbiegamy w dyskusji od rozmowy o modelu. Cena jest istotnym elementem kazdego modelu , no chyba ze komus kasa sama do kieszeni wpada.

Pytasz czemu nie wypowiem sie o modelu. A co tu mowic wogole i powiedz mi czym poza cena rozni sie od innych takich konstrukcji latajacych skrzydel. Nie dziw wiec sie ze wlasnie o cenie rozmawiamy.

Nie przecze ze model lata ladnie i poprawnie ale to nic odkrywczego jesli chodzi o te konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzje co najlepiej kupić należy zostawić kupującym. Rozumiem że jak sie dostało model do testów w celu zapoznania polskich modelarzy z ofertą owej firmy, to chce się udowodnić że "ten kawałek styropianu jest lepszy niż inne kawałki styropianu", ale jak lud mówi że za drogo to ten model sie raczej nie przyjmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem poczekać i odpowiedzieć dłuższym tekstem - takim testem, po teście. Jednak widzę, że parę rzeczy muszę napisać od razu.

 

Po pierwsze - rapier, - doskonale wiem o czym piszę. Kiedyś już się naciąłem na rzekome CNC, przy rdzeniach z allegro, właśnie w super-niskiej cenie. Zauważ, że napisałem "często", a nie zawsze. I wcale nie imponuje mi(jak chyba chciałeś zasugerować), że Thora wycinała maszyna niemiecka, ba, jest mi wszystko jedno, jakiej ona była narodowości - nie mam z tym problemu, a Ty ? :P

 

Po drugie - Widzę, że jest potrzeba zrobienia testu porównawczego, a że akurat mam na modelarni parkę rdzeni Tzagi(hehe, jak na ironię, z allegro za dokładnie 35zł), to zrobię je w najbliższym czasie i skonfrontuję 2 modele, ok ?

 

Po trzecie i najważniejsze - krzysiek w, Twoja wypowiedź jest poniżej wszelkiej krytyki! W ani jednym momencie swoich postów nie napisałem czegoś podobnego do tego:

"ten kawałek styropianu jest lepszy niż inne kawałki styropianu"

 

Kiedy dostałem propozycję przeprowadzenia testu, to przyjąłem ją tylko dlatego, że uznałem, że model jest tego wart. Stwierdziłem, że jest ciekawy i się wyróżnia, więc warto Wam go pokazać. Nie jest to mój pierwszy test i kto czyta, ten wie, że jeżeli w otrzymanym modelu znajdę jakiś błąd, to od razu o nim informuję, wniosek --> Moje teksty to nie reklama, ale rzetelna(na tyle, na ile potrafię) informacja/opinia nt. danego modelu!

 

I oczywiście (aż sam sobie się dziwię, że to piszę), każdy o swoich pieniądzach decyduje sam i ja nikogo nie zmuszam/namawiam na zakup tego modelu, jedyne co napisałem i mogę napisać, jeszcze raz, dobitnie --> Model gorąco polecam.

 

A mógłbyś nagrać film? :D

Oczywiście, niedługo możecie się spodziewać filmu :D

 

Cóż, narazie to tyle - szkoda, że temat przeradza się w taką dziwną przepychankę słowną.

 

CDN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.