Skocz do zawartości

Kraksa AXN-a wypadl akumulator podczas lotu


leszek_c

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

Mialem chwile grozy wczoraj po prostu masakra. Wykonujac akrobacje przy duzej predkosci w pewnym momencie uslyszalem jakby trzask i nagle samolot ucichl, brak kontroli, odwrocil sie brzuchem do gory i zaczal bezwladnie opadac na ziemie, plus inne 3 niezidentyfikowane kawalki ktore od niego odpadly. Latalem nad boiskiem, ale ze wiatr byl to zniosl go na 9-10 metrow wysokie drzewa. Cholercia, co sie stalo. W drodze do lini drzew znalazlem strzaskana kabine, wyglada jakby ja rekin ugryzl i baterie wbita w polowie w ziemie. Masakra. Wspialem sie na drzewo i z trudem go sciagnalem. Udalo sie gdy mocno trzeslem galeziami. Uff. O dziwo samolot caly. Ale co sié stalo. Otoz, zapomnialem przykleic rzep do podlogi kadlubu AXNa i w sumie to bateria nie miala sie czego trzymac. Kabinka byla spieta tylko gumka recepturka i przy wykonywaniu akrobacji bateria wyskoczyla, przesuwajac kabine do tylu, ta wpadla na smiglo i roztrzaskala sie o nie, bateria tez lekko dostala po du**ie.

 

Mialem szczescie ze nikogo nie bylo na boisku no i szczescie ze wiatr nie zdmuchnal samolotu mocniej, bo za linia drzew przebiega wielka rzeka. Nigdy wiecej takiego razu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jak zwykle szczęście w nieszczęściu ;) to teraz tylko dokonać oględzin, czy pakiet nadaje się jeszcze do użytku(ze zdjęcia trudno wywnioskować), a najlepiej wymienić. Dorobić porządne mocowanie i latać dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz się bawić w akrobację, to sugeruję przywiązanie pakietu plastikowymi paskami samozaciskowymi. Takimi jak do spinania przewodów elektrycznych czy wiązania przestępców. ;)

 

Rzepy, nawet dobrze zapięte, nie dają zaufania w takich warunkach. Sprawdzają się przy spokojnym lataniu klasycznym. Ale do szaleństw to może być ciut za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh podobne miałem doświadczenia :) tyle ze w ultronie... no i oczywiście po wielkich bojach z niektórymi tutaj zebranymi doszedłem do wniosku ze maja racje i zamiast latać nad boiskiem zabrałem d.. :P w troki i latam teraz nad polami (cisza , dużo miejsca i jaki spokój! ) a co do mocowania pakietu rzepem to nie mam zastrzeżeń... aktualnie mam tak zamocowany w MuGolu (Morlock Family) i puki co pasuje mi to mocowanie z tym ze mam rzep 4cm szerokości przyklejony od boku baterii tak wiec połączenie jest dość mocne (ale jako ze przejścia były zabezpieczam jeszcze paskiem rzepu na około kadłuba :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.