Skocz do zawartości

3Dyn relacja z budowy


maćko87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, model już jest gotowy i lata fajnie. Pomimo to chciałem się podzielić (pochwalic:)) informacjami na temat jego budowy.

Od początku wczesniej zajmowalem sie glownie szybowcami, dopiero jak znajomy znalazłem gdzieś plany owego modelu na necie, urzekła mnie jego konstrukcja. niewiele sie zastanawiajac przystapilem do budowy, zacząłem jak zwykle od kadłuba.

 

 

Dołączona grafika

 

tak sie prezentuje, podluznice na dollnej czesci ogonowej zrobilem z sosny 3x3 podobnie jak podluznice w najcienszym miejscu kadłuba od wregi silnikowej az do konca kabiny, reszta jak widac z balsy 2mm.

 

 

Dołączona grafika

 

 

stateczniki wykonałem z balsy 3mm. wszystkie łuki składają się z trzech pasków balsy jedynki sklejanych na mokro.

największym wyzwaniem okazała się budowa profili

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

Resztę postępów z budowy dodam w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budowa profili dość skomplikowana, zewnętrzna czesc składa sie z trzech wars balsy jedynki sklejanej na mokro. Wewnętrzna część z balsy 1,5mm.

dzwigary 3x3 sosnowe klejone na wewnętrzej stronie profilu skrzydła

Dołączona grafika

 

http://img190.imageshack.us/i/skrzyyy.jpg/

 

kiedy prawie wszystkie elementy były gotowe, po zlozeniu modelik ładnie się przezentował

 

Dołączona grafika

 

 

Wczesniej nie mialem specjalnie doświadczenia z elektrykami "szwagier" znajacy się trochę lepiej na przepływie elektronów poradził mi na początek motorek naturalnie bezszczotkowy o 340W zasilany pakietem 2 celowym lipolem (kminilem kupno 3 celowego ale na "nauke" latania takim modelem został mi odradzony) Mysle ze to bylo dobre posunięcie bo miał nieco mniejszą moc dzięki czemu nie pobiłem na tym modelu nowego rekordu prędkości. Niieraz w czasie latania załacza mi sie nieśmiertelność, niestety z modelem to już różnie bywa...

pakiet lipoli idalnie sie spasował do centralnej części skrzydła (obylo sie nawet nez wywazania) niestety zeby sie do niego dobrac tzreba rozkręcać cały model, co bywa denerwujace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do zasilania lotek wykorzystałem jedno serwo hitec HS-81 (może i troche ryzykownie ale jak na razie działa) ster kierunku i wysokości wychylają mikro serwa graupnera (niepamiętam dokładnie ich nazwy). zauważyłem ze ze sterem kierunku owe serwo kiepsko sobie radzi, ale tragedii niema

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

jak widać model okleiłem transparetną, chciałem żeby widac było konstrukcje (szczególnie skrzydła). Niestety po pierwszych lotach nie okazał się to dobry pomysł. momentami trudno rozkminić w jakim położeniu model wychodzi z akrobacji dlatego później trochę ztuningowałem oklejenie 8)

Śmigło GWS założyłem na pierwsze loty. Szybko okazalo się że model przerasta owe śmigiełko, dlatego ostatecznie zaintalowałem "wiatraczek" APC 9x4,5 świetnie się spisuje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpietość to 900mm wagi dokładnie nie pamiętam postaram sie zwazyc go w najblizszym czasie.

Skrzydło tylko wygląda delikatnie, naprawdę jest to mocna konstrukcja profile konstrukcyjne robia swoje przy swojej malej masie +cztery dzwigary. Jedynie możne krawędź spływu skrzydła zrobiłem trochę za cienka (balsa 3) i się trochę wydziela kiedy przyszło do oklejania folia.

O plany muszę spytać koleszke gdzie je zkitrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.