Jump to content

Humory rexa ;/


krzysiek w

Recommended Posts

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie wiem czy wiesz, że rex ustawia w neutrum jak zgubi sygnał. Tzn. jeśli w momencie włączenia zasilania Rexa działa nadajnik to Rex zapamiętuje położenia drążków w tym momencie w nadajniku i uznaje je za neutralne. Potem, gdy zabraknie sygnału, to serwa do tych położeń powracają.

Napewno masz włączony nadajnik? Jeśli tak, to chyba jest odbiornik nie całkiem sprawny

Link to comment
Share on other sites

Mam podobny problem z rex-em 5 mpd tzn tak jakby tracił sygnał to serwa szaleją to silnik sam się włącza mimo że drążek gazu jest na dół właśnie nie wiem co może być przyczyną. Nadajnik to OPTIC 6 a regler Dynam 25A może macie jakieś doświadczenia z taką konfiguracją.

Link to comment
Share on other sites

REX'y lubią kwarce Jeti ;-)

 

Jeśli REX`y lubią kwarce JETI to ja przy okazji zapytam jaka jest techniczna różnica pomiędzy kwarcami różnych marek? Chyba nie jest tak iż każda firma sprzedająca kwarce pod swoim logiem jest ich producentem?

Link to comment
Share on other sites

techniczna różnica pomiędzy kwarcami różnych marek

Tzw. parametry obwodu zastępczego rezonatora. Pojemność, indukcyjność i rezystancja (tak w ogólności). Te parametry muszą się mniej więcej zgadzać żeby kwarce były zamienne. Producent rzeczywiście nie ma tu nic do rzeczy.

 

Np. procesor w moim nadajniku JR jest napędzany unikalnym polskim kwarcem z OMIGu bo oryginalny wyzionął ducha... :)

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialem na ten temat z pewnym elektronikiem,i mowil ze jak jest kwarc uszkodzony,to poprostu sie przestraja na inna czestotliwoc i poprostu nie dziala,wiec sadze ze w moim przepadku to nie ten problem.

Problem ten mialem na kanalach 70 i 76.Wczoraj latalem na k 73 i nie mialem zadnych problemow.Czy to mozliwe ze rex poprostu przestal "przyjmowac" poprzednie kanaly?? :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Kreta nie gonił kiedyś ? O ile wiem, REXy są złożone z 2-3 płytek zlutowanych na krawędziach. Czasem te luty puszczają i odbiornik zaczyna się dziwnie zachowywać.

Pomaga jedynie rozłożenie na płasko i zlutowanie na nowo. Gdzieś nawet widziałem w necie opis takiej przeróbki ale mi link wcięło.

Link to comment
Share on other sites

"nie ma nawet skoku serw tylko accu sie grzeja"

Ja miałem podobny problem. Sprawdź czy nie masz aby przypadkiem gdzieś zwarcia ? Ja miałem tak samo gdy miałem zwarcie na jednym z serw -gdy włączałem to nawet się nie ruszały :/ Po włączeniu nie było najmniejszego ruchu ,a accu robił się szybko ciepły. Niestety conrady mają to do siebie ,że często się tka dzieje jeśli je intensywnie eksploatujemy :(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.