Skocz do zawartości

Humory rexa ;/


krzysiek w

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy wiesz, że rex ustawia w neutrum jak zgubi sygnał. Tzn. jeśli w momencie włączenia zasilania Rexa działa nadajnik to Rex zapamiętuje położenia drążków w tym momencie w nadajniku i uznaje je za neutralne. Potem, gdy zabraknie sygnału, to serwa do tych położeń powracają.

Napewno masz włączony nadajnik? Jeśli tak, to chyba jest odbiornik nie całkiem sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z rex-em 5 mpd tzn tak jakby tracił sygnał to serwa szaleją to silnik sam się włącza mimo że drążek gazu jest na dół właśnie nie wiem co może być przyczyną. Nadajnik to OPTIC 6 a regler Dynam 25A może macie jakieś doświadczenia z taką konfiguracją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

techniczna różnica pomiędzy kwarcami różnych marek

Tzw. parametry obwodu zastępczego rezonatora. Pojemność, indukcyjność i rezystancja (tak w ogólności). Te parametry muszą się mniej więcej zgadzać żeby kwarce były zamienne. Producent rzeczywiście nie ma tu nic do rzeczy.

 

Np. procesor w moim nadajniku JR jest napędzany unikalnym polskim kwarcem z OMIGu bo oryginalny wyzionął ducha... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem na ten temat z pewnym elektronikiem,i mowil ze jak jest kwarc uszkodzony,to poprostu sie przestraja na inna czestotliwoc i poprostu nie dziala,wiec sadze ze w moim przepadku to nie ten problem.

Problem ten mialem na kanalach 70 i 76.Wczoraj latalem na k 73 i nie mialem zadnych problemow.Czy to mozliwe ze rex poprostu przestal "przyjmowac" poprzednie kanaly?? :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kreta nie gonił kiedyś ? O ile wiem, REXy są złożone z 2-3 płytek zlutowanych na krawędziach. Czasem te luty puszczają i odbiornik zaczyna się dziwnie zachowywać.

Pomaga jedynie rozłożenie na płasko i zlutowanie na nowo. Gdzieś nawet widziałem w necie opis takiej przeróbki ale mi link wcięło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nie ma nawet skoku serw tylko accu sie grzeja"

Ja miałem podobny problem. Sprawdź czy nie masz aby przypadkiem gdzieś zwarcia ? Ja miałem tak samo gdy miałem zwarcie na jednym z serw -gdy włączałem to nawet się nie ruszały :/ Po włączeniu nie było najmniejszego ruchu ,a accu robił się szybko ciepły. Niestety conrady mają to do siebie ,że często się tka dzieje jeśli je intensywnie eksploatujemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.